Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ülkeniz İçin Ölür müsünüz?

Ülken için ölür müsün

• Kullanılan toplam oy
    5
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir insan ömrü taş çatlasın 120 yıldır. Bu can bu bedenden her halükarda çıkacak. Mesele bunun nasıl olacağı.

Bir canımız var onun da Allah yolunda Vatanım,milletim ve dinim için olmasından daha büyük şeref yoktur.

BU ülkede birilerinin hak edip etmediğine bakmadı bu vatan uğruna canından geçenler, hepsini rahmetle anıyoruz.

Biz dünya hayatına dalmışız bu yüzden fazla aldanıyoruz.

Mesela şöyle aşağılık ölümler de var. Zina yaparken kalp krizinden, içki komasından yada kaçak içkiden, uyuşturucudan, sigaradan.

Bunun yanında yolda giderken kalp krizi geçirebilirsin, düşüp ölebilirsin, trafik kazası geçirebilirsin, hastalıktan ölebilirsin. Kısacası bu can bu bedenden zaten çıkacak onuda bu vatan için vermeyeceksen yazıklar olsun.

Cevaplaması zor bir soru. Ülke herkes için bir anlam ifade etmez belki ama içinde yaşayan minik bir azınlık çok şey demek olabilir. O an ''onları'' korumak savaşa dahil olmaktan geçiyor olabilir diye düşünebilir insan. Fakat temelde bir manası var mı diye sorulursa yok derdim sanırım. İki ülke çeşitli sebeplerle birbirine girer sonra siyasiler ortak noktada buluşur ''geçici'' barış yapılır. Ülkeler artık savaşmıyordur ama sevdiklerini kaybedenler için onarılmaz yaralar kalır geriye. Hiç savaşmadan aynı noktaya gelemez miydik diye sorduğunda bir cevap alamazsın. Bu daha da yıkıcıdır. Bu yüzden bir anlamı yoktur. O sebeple şu an değil o an karar verilebilecek bir şey diye düşünüyorum

Savaşırım, ölmek ya da yaşamak farklı bir şey. Bu hayatı yeterince yaşadım, 30 yıl ya da 100 yıl benim için çok bi anlam ifade etmiyor.

Ayrıca savaşmam ne lan, en kötü paralı asker oluruz, bir şeyler yapar yolumuzu buluruz, şartlara uyum sağlamak zorundasınız. Sizi tek tek bulur savaş koşullarına entegre ederim ben.

Bir insan ömrü taş çatlasın 120 yıldır. Bu can bu bedenden her halükarda çıkacak. Mesele bunun nasıl olacağı.

Bir canımız var onun da Allah yolunda Vatanım,milletim ve dinim için olmasından daha büyük şeref yoktur.

BU ülkede birilerinin hak edip etmediğine bakmadı bu vatan uğruna canından geçenler, hepsini rahmetle anıyoruz.

Biz dünya hayatına dalmışız bu yüzden fazla aldanıyoruz.

Mesela şöyle aşağılık ölümler de var. Zina yaparken kalp krizinden, içki komasından yada kaçak içkiden, uyuşturucudan, sigaradan.

Bunun yanında yolda giderken kalp krizi geçirebilirsin, düşüp ölebilirsin, trafik kazası geçirebilirsin, hastalıktan ölebilirsin. Kısacası bu can bu bedenden zaten çıkacak onuda bu vatan için vermeyeceksen yazıklar olsun.
Buna biraz katılıyorum biraz katılmıyorum. Açıkçası bence de insanların çok net bir şekilde vermem demesi( ben de vermem), zamanında bu ülkeyi ayakta tutabilmek, kurtarabilmek adına canını veren kişilere saygısızlık gibi geliyor. Ancak insan nasıl öleceğini secebilmeli. Ben dini olmayan biri olarak bu hususta ölmemem yanlış mı?

Kimsenin ülküsü uğruna ölmek istemem. Yaşamak isterim öncelikle ülkem için.

Onun dışında ileriki nesil bir ümit oluşturuyorsa canımı verebilirim. Yada ben veya benim gibi insanların ölümü daha büyük bir kötülüğü engelleyecekse ölmek isterim.
Bunun dışında sanırım birileri rahat olsun diye kendi canımı ortaya koymam. Fakat büyük ve masum bir kitlenin yaşamı için koyabilirim

Bir de şu var, sadece inanç ya da ülkenize olan bağınız için savaşmak durumunda değilsiniz, diyelim ki güvenli bir bölgeye kaçamadınız, ne yapacaksınız lan?

Kf'den sağlam paralı asker çıkar, bu grubu değerlendirmek gerkeiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık