Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Tulsa King (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 2 66.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 1 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    3

Yayınlayan Kanal: Paramount+
Sezon Sayısı: 1
IMDb Puanı: 8.2
Türü: Suç, Dram
Durumu: Devam Ediyor
Baş Roller: Sylvester Stallone, Andrea Savage, Martin Starr

25 yıl hapis cezasının ardından cezaevinden yeni çıkan ve "General" olarak bilinen eski New York mafya babası Dwight Manfredi, bağlı olduğu suç lordu tarafından törensiz bir şekilde kovulur. Oklahoma, Tulsa'ya sürgüne gönderilen Dwight, renkli karakterlerle kendi takımını kurmaya karar verir.

Kişisel yorumum: Lilyhammer dizisinin Amerika'da geçeni gibi olmuş, hatta aynısı diyebilirim. Sly harbiden de 75 yaşında olmasına rağmen iyi bir iş çıkarmış. Çekim açıları ve oyunculuklar güzel, dizi kendini izletiyor. Kara komedi olan bir yönü de var. Mafya tarzı yapımları sevenler eğlenerek izleyebilir.

Son düzenleme:
Dördüncü bölümde motorcular ile kapıştılar. Lilyhammer'da da böyle olmuştu, dizi neredeyse onunla paralel gidiyor sayılabilir. Ondan farklı olarak dram yönü biraz daha ağır basıyor. Henüz sezon bitmedi, fakat Lilyhammer bu dizinin yaptığını yapmakta çok başarılıydı. Tulsa King neticede Amerika'da geçiyor, farklı bir eyalet olsa da benzer kültür. Lilyhammer ise Amerikan kültüründen çıkmış bir adamın Norveç'teki ücra bir kasabaya alışmasını anlatıyordu, o yönden daha orijinaldi.

Stallone dizi çekimlerinin temposuna ayak uydurmakta zorlandığını söylemiş, ikinci sezon biraz sıkıntıya girmiş olabilir.

Güzel dizi. 25 yıllık süreci biraz daha anlatsalar iyi olur. Neden ailesi dışlıyor arkadaş bu adamı. Koskoca 25 yıl her türlü nefretin geçmesi için yeterli bir süre istisnai olaylar haricinde. Baban ulan bu baban yani daha görünmeden sevmiyorum bunun kızını.

İlk dört bölüme göre oldukça durgun bir beşinci bölüm izledik. Bu sezonun düşmanı motorcular olacak, belli oldu. Diğer sezon da New York'taki ana mafya ile uğraşırlar sanırım.

Sezon finaline bir kala tüm taraflarda kazan kaynıyor. Sağlamından bir savaş çıkacak, ama düşmanlar diğer sezona da kalabilir.

Güzel dizi yapmışlar, Stallone'a cuk oturmuş rolü. Espriler ayarında, izlerken zevk veriyor. 2.sezonda olmayacakmış sanırım ama bakalım nasıl ilerletecekler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık