Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] True Detective (2014-)

Diziyi beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 4 100.0%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Yayınlayan Kanal: HBO
Sezon Sayısı: 4
IMDb Puanı: 8.9
Türü: Suç, Dram, Gerilim
Durumu: Devam Ediyor
Baş Roller: Vince Vaughn, Colin Farrell, Rachel McAdams

Dizinin ilk sezonunda Louisiana Eyaleti Polisi Kriminal Soruşturma Bölümü'nden iki polis 17 yıl önce işlenen cinayetlerin ardından yakalanamayan bir seri katilin dosyasını yeniden açarlar. Bunun için zamanında dosyada çalışmış olan dedektiflerden biriyle konuştuklarında kendilerini şok edece yeni şeyler öğrenirler.

Dizi bir antoloji serisidir, sezonlar arasında cılız bağlantılar haricinde bir bağ yoktur. Her sezonda farklı olaylar anlatılır.

Birinci sezonu çok iyi, ikinci sezonu muhteşem, üçüncü sezonu izlenebilir ve dördüncü sezonu da rezaletten daha kötü bir dizi. Dördüncü sezonu şimdiye kadar izlediğim en kötü dizi sezonlardından biri olabilir. Dördüncü sezondaki tek güzel şey Alaska'nın karlı doğa manzaraları, onun haricinde mantıktan yoksun, olaylar arasında neden-sonuç ilişkileri olmayan ve karakter motivasyonlarının ne olduğunun açıklanmadığı bir garabet çıkarmışlar. Dizinin puanının 8.9 olduğuna bakmayın, bu puan birinci ve ikinci sezonların ekmeği sayesinde alınmış. Dördüncü sezonun en yüksek not alan bölümü birinci bölüm, o da 7.1 puan almış. Birinci bölüm daha olaylara girişi anlattığı için güzeldi zaten, ama dizi ilerledikçe aptallıklar silsilesi can sıkıcı bir hal aldı. Dördüncü sezonun finalinin puanı 5.4 ve bu puan bir şeyler anlatmaya yetiyordur. Birinci sezonun en düşük puanlı bölümü 8.8, ikinci sezonun 7.3, üçüncü sezonun da 7.8. Dördüncü sezonun en yüksek puan alan bölümü, önceki sezonların en az puan alan bölümü kadar bile yüksek puan alamamış. Diziyi izleyecekseniz dördüncü sezonu izlemeyin, ben vaktime acıdım çünkü.

ilk sezonu bu kadar beğenilip de geri kalanı izlenmeyen başka bir dizi yoktur herhalde,

1,2,3 zirve 4ü izlemeseniz de olur.

4. sezon boyunca erkekleri aptal ve gerzek göstermeleri gözümden kaçmadı değil. SJW ne kadar lanet bir şey. Buram buram bok kokan bir sezon olmuş. Seriye hakaret niteliğinde; oyunculuklar, senaryo, kurgu hepsi rezalet, tek iyi olan şey atmosfer. 4.sezondaki bütün kadın oyuncuları toplayın bir Rachel McAdams etmez.

Son düzenleme:
4.sezon rezalet. Kadın dayanışması falan filan saçmalamışlar. Oyunculuklar da yerlerde. 1.sezonun kaymağını yiyorlar hala. Imdb’de 5.sezon da görünüyor, onay aldı herhalde. Queer ve azınlıklardan olan bir başrol olsun da keyfimiz yerine gelsin.

4.sezon rezalet. Kadın dayanışması falan filan saçmalamışlar. Oyunculuklar da yerlerde. 1.sezonun kaymağını yiyorlar hala. Imdb’de 5.sezon da görünüyor, onay aldı herhalde. Queer ve azınlıklardan olan bir başrol olsun da keyfimiz yerine gelsin.
5. sezonu 4. sezonu yapan ekip yapacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık