Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Ticarium

Oyun Hakkında Bilgi

Ticarium Business Tycoon - Online Ticaret Oyunu

Dünyanın en kapsamlı çevrimiçi, çok oyunculu iş ve ticaret simülasyonu oyunu olan Ticarium Business Tycoon ile;

Şirketinin adını ve ünvanını belirle, şirket merkezinizin bulunacağı şehri seçip şirketin başına geçerek yönetmeye başla.
Geri ödemesiz $75.000 tutarında hibe ile ilk işletmeni aç, ilk ticaretini yap.
Lojistik merkezi üzerinden tüm lojistik ağını ve tüm nakliye operasyonlarını yönet.
Sanal kripto borsası ile uzun vadeli yatırımlarını piyasada arz edilmiş token ve coinlere yap, kazancını katla!
Çeşitli ürünleri alıp satarak şirket cirosunu yükselt ve üretim tesislerine yatırımlar yaparak kendi ürünlerini üretmeye başla.
Arge Departmanı ile ürettiğin ürenlerin kalitesini geliştir ve ürün gelirlerini yükselt.
Banka faizi ile gelirlerini arttır.
Kredi işlemleri ile yatırımlarına kaynak yarat.
Arkadaşlarını davet ederek şirket büyümeni geliştir.
Daha fazla yatırım yap, daha fazla kazan!

Oyunun Tanıtım Videosu

Oyun İçi Ekran Görüntüleri

Oyunun Ana Sayfası:

Burada da görüldüğü üzere; şirketimizin genel bilgileri ve tablosu görülüyor.
Tablo altında ürünlerin piyasaya durumu ve onun altında da mevcut oyun sıralaması bulunmaktadır.
Piyasa durumları her hafta pazar geceleri saat 22:00 da sıfırlanmakta olup ürün satışları: Çok İyi, İyi, Normal, Kötü ve Çok Kötü olmak üzere beş sınıfa ayrılıyor. Her bir sınıf arasında %10 luk bir değişim mevcut.
Sıralama ise genel sıralama ve şirket merkeziniz olmak üzere ikiye ayrılıyor. Genel sıralamada oyunu oynayan tüm oyuncular arasındaki sıralamanız ve şehir sıralamanız da şirket merkezinizin bulunduğu şehirdeki sıralamanız oluyor.

Genel Şirket Sayfanız:

Buradan da şirketinize ait mağaza, tarla, hayvancılık tesisi, fabrika ve arazilerinize bakabilirsiniz.

Oyunun ikon butonu ile kısayolu kullanabilirsiniz.

Gene aynı sayfadan vergi dairesinde şirketinize ait vergi borcunu ödeyebilirsiniz.
Tabi bu biraz formalite oluyor. Genelde şirket değerinizdeki geçiş noktaları harici herhangi bir vergi borcu sorunu yaşamazsınız. Oyun yeni başlayan oyuncular için şirket kurulumundan itibaren bir hafta geçerli vergi almıyor. Bir haftada ne kadar ilerleyebileceğiniz ise sizin sıkı çalışmanıza bağlı.

Burada da oyun içi mağaza görünüyor. Oyuna yeni başlayan oyuncular için sizlere destek babında saatlik reklam izleyerek para desteği yardımı alıyorsunuz. Tabi bu yardım sürekli değil. Seviyeniz iki olduğu andan itibaren artık para desteği kesiliyor ve kendi çabalarınız ile ilerlemeniz gerekiyor. Ve oyunda ticarium coin olarak bilinen para ile vip ve başka avantajlı şeyler alabiliyorsunuz. Bunun için ya para yatırmanız da on dakikada bir açılan reklam ile coin kazanabilirsiniz. Vip avantajları ise genelde belli bir seviyeye gelince kendini gösteriyor.

Burada da bankamız var. Vadeli hesabınıza günlük %2 faiz ile para yatırabilirsiniz ya da ben girişimci bir insanım riski severim diyorsanız belli vadeler ile kredi çekip şirketinizi daha çabuk büyütmek için bu parayı kullanabilirsiniz.

Ve son olarak oyunun can noktası olan araştırma ve geliştirme merkezimiz olan ARGE: Burası bizim her şeyimiz. Dünümüz, bugünümüz ve yarınımız. Çoğu ürün belli başlı fabrika ve tesislerde geliştiriliyor. Bizim için esas son ürün dediğimiz tüketim ürünleri.
Manav için bunlar meyve ve sebze iken markette bunlara ekstra olarak fabrikasyon ürünler de katılıyor. Haliyle size kalan kâr çok daha fazla.
ARGE merkezimizi ilk olarak 1 milyon harcayarak ve bir gün bekleyerek faaliyete geçiyoruz. İkinci seviye için ise 10 milyon ve üç gün bekliyoruz, ben bu aşamadayım. Üçüncü seviye ARGE merkezi ise 100 milyon istemekte. Ne kadar sürdüğünü ise bilmiyorum.

ARGE size her seviyede belli bir kaliteye kadar alıp geliştirmenize izin verir.
-1. seviyeye kadar sadece %10 kaliteli ürünler alabilirsiniz.
-1. seviyede ise oyun size %50 kaliteli ürünleri almanızı ve aynı şekilde %50 ürün geliştirmenize olanak sağlıyor.
-2. seviye ile artık bu sınır %80
-3. ve son seviyede ise artık %100 kaliteli ürünler alıp geliştirmelerinizi son seviyeye kadar yükseltebilirsiniz.

ARGE'de herhangi bir ürünü geliştirdiğiniz her 25 seviye için o ürün bazında artı olarak %25 üretim artışı sağlıyorsunuz. Tabi bu artışlar ürünün en temel hali için geçerli ve artışlar birbirini etkilememektedir.

Basit ve Temel Bilgiler

Oyun size manav ile başlatıyor. Ve sonra mağaza işletme lisansı alarak mağaza sayınızı artırabilirsiniz.
Mağazalarımız sırasıyla:
- Manav
- Süpermarket
- Kasap
- Kırtasiye
- Unlu Mamuller
- Balıkçı
- Nalbur
- Giyim Mağazası
- Kozmetik Mağazası
- Ayakkabı Mağazası
- Eczane
- Oyuncak Mağazası
- Tekel Bayi
- Mobilya Mağazası
- Kuyumcu
- Oto Yedek Parçacısı
- Petrol Ofisi

Son iki tanesi hariç paranız varsa istediğinizi alabilirsiniz, tabi ben böyle bir şeyi kesinlikle önermem. Oto yedek parça ve petrol ofisi bunlar belli bir şirket değeri istiyor açabilmek için.

Altı tane olmak üzere lisansımız var. Bunlar:
- Üretim Lisansı
- Mağaza İşletme Lisansı
- Tarla İşletme Lisansı
- Hayvancılık İşletme Lisansı
- Fabrika İşletme Lisansı
- Maden İşletme Lisansı

Üretim Lisansı ise ilk seviyede 1,25 milyon ile tarla, ikinci seviyede 5 milyon ile hayvancılık, üçüncü seviyede 20 milyon ile sanayi ve dördüncü seviyede 80 milyon ile maden işletmelerine başlayabiliyorsunuz.

Oyun ikonuna tıkladığınız da lisans ile yan yana olan yetenekler sayfası var. Burada da her alan için ayrı ayrı yeteneklerimiz mevcut. Birinci seviye ile başlar ve siz onları isteğinize bağlı olarak yükseltirsiniz. Her seviye üretimimizi %25 baz nokta olmak koşuluyla yükseltir.

Oyunumuz böyle...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık