Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 42 31.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 91 68.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
LOTR serisi daha önce hiç uyarlanmamış olsaydı Amazon'a karşı bu kadar tepki olmazdı diye düşünüyorum.

Mesela "Vakıf" serisi de uyarlama olarak berbat ötesi olmuş ama daha önce uyarlanmamış bir seri olunca o kadar dikkat çekmedi. (En azından gördüklerime göre). Aynı şekilde "Zaman Çarkı" serisi de sanırım ilk defa uyarlandı o da o kadar tepki almadı. Yani okuyucuları dışında zaten fazla bir kitleye hitap etmiyordu. Ama LOTR sadece roman olarak değil, sinema dünyasında da geniş yer edince böyle hikaye den kopuk şeyler çok fazla dikkat çekiyor ve tepki olması da gayet normal.
Klasik kapak da her şey canlıyken, Amazonun kapak resminde her şey ölü (zenci senin bakışına...). Renklendirmelerinden tut, karakterlerine kadar hepsi çok kötü. (Bir tek Galadriel karakteri güzel duruyor ama o da Galadriel gibi değil :/) Amazonun tanıtım için koyduğu resimlerin hepsi birbirinden kötü. Renklendirmeler, atmosferler ve daha sayamadığım bir sürü detay çok yapaylık hissi uyandırıyor. Bu şuna benziyor, hani vesikalık çektirmek için fotoğrafçıya gidersin, fotoğrafı eline aldığında bu ben miyim a.. dersin ya aynı öyle bir yapaylık hissettiriyor.

Yüzüklerin Efendisi diye aile draması izletecek bunlar herhalde bize.Onlarca karakter var ama hala salak salak kurgular için karakter koyuyorlar.Üstelik anne ve çocuğu diye koydukları karakterler birbirlerinden anca bu kadar alakasız olabilir.Çok fena batıracak bu dizi.

Yüzüklerin Efendisi diye aile draması izletecek bunlar herhalde bize.Onlarca karakter var ama hala salak salak kurgular için karakter koyuyorlar.Üstelik anne ve çocuğu diye koydukları karakterler birbirlerinden anca bu kadar alakasız olabilir.Çok fena batıracak bu dizi.
Yalnız, bekar ve bağımsız anne dediklerinde olay belliydi zaten ya :hhh:

Durum tam dediğim gibi çıktı. Tolkien ailesi bu dizinin yapımının içinde ve önceden de belirttiğim gibi eleştirilen her şeye veto hakları bulunmasına rağmen bizzat kendileri bu olaylara yeşil ışık yaktı.
Yani ne yaşanıyorsa hepsi Tolkien ailesinin önünde yaşanıyor.

Amazon diziyi yakından tanıtmak için ve dizi ile ilgili 20dk'lık görüntü göstermek için Tolkien Topluluğunu davet etti. Tolkien topluluğu da orada Amazon tarafından Tolkien ailesiyle çalıştıklarının onayını aldılar.

''Amazon confirmed the involvement and oversight of the Tolkien family in The Rings of Power, and this was repeated when we chatted''

Yani anlayacağınız Amazon bütün tepkiyi göğüslerken Tolkien ailesi gölgede Amazon'dan aldıkları paraları sayıyor. Halbuki adamların kabahati Amazon'dan büyük.

Durum tam dediğim gibi çıktı. Tolkien ailesi bu dizinin yapımının içinde ve önceden de belirttiğim gibi eleştirilen her şeye veto hakları bulunmasına rağmen bizzat kendileri bu olaylara yeşil ışık yaktı.
Yani ne yaşanıyorsa hepsi Tolkien ailesinin önünde yaşanıyor.

Amazon diziyi yakından tanıtmak için ve dizi ile ilgili 20dk'lık görüntü göstermek için Tolkien Topluluğunu davet etti. Tolkien topluluğu da orada Amazon tarafından Tolkien ailesiyle çalıştıklarının onayını aldılar.

''Amazon confirmed the involvement and oversight of the Tolkien family in The Rings of Power, and this was repeated when we chatted''

Yani anlayacağınız Amazon bütün tepkiyi göğüslerken Tolkien ailesi gölgede Amazon'dan aldıkları paraları sayıyor. Halbuki adamların kabahati Amazon'dan büyük.
Tolkien ailesi diye bir aile yok tek bir kişi vardı o da Allah Rahmet eylesin diğer tarafa geçti.

O zaman ailesi yoksa ve bunu kabul ettiysek hiçbir lotr yapımından bir şey beklememek lazım.
Ailesi sahip çıkmıyorsa başkası niye çıksın?
Amazon’dan sonra Disney gelir parayı ödeyip Jack Sparrow ve Gandalf’ı yan yana halay çektirir:bilmem:
Tolkien ailesi parasına bakar. İyi bir şey çıkarsa ortaya daha fazla para kazanırlar. Amazon batırırsa daha az kazanırlar ama yine de mükemmel para kaldıracaklar.

Bir şey beklemeye gelirsek o olayı geçtik ya artık. Ha olabilir mi ? Orjinal evrenle alakasız olsa bile belki bir şeyler çıkartabilirler :bilmem:
Amerikada güzel bir şey ortaya çıksın, iyi bir film yada dizi olsun diye çekimler yapılmıyor başka mevzuları var artık :oleyo2:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık