Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Satranç

10. Maçta berabere, final maçlarında rekor beraberlik oldu. Carlsen yinede beraberliği bozmak için uğraştı. Konumuda oyun ortasında daha iyiydi ama olmadı. Son iki maç cariuna bişeyler yapmazsa hızlıda almaz.

Dünkü maç heyacanlıydı gerçekten . Daha 20. hamlelerde bile süre sıkıntısı çekmeye başladılar. E konumda karışık olunca bizde sevindik draw olmaz diye ama gel gör ki magnus şah kanadındaki insiyatifini, baskısını sürdürmeyi tercih etmedi. Eski magnus olsaydı demicem çünkü ünvan maçında her zaman taraflar daha az risk almayı tercih ederler. Şu maç sıradan bir turnuva maçı olsaydı eminim ki magnus filleri kırışmaz ve şah kanadında mat atağı yaratmayı çalışırdı . Fakat sürenin azlığı ve koltuğu kaybetme korkusu çok büyük bir stres etkeni. Bekara karı boşamak kolay ama orası eminim ki çok ayrı bir atmosfer. Bununla birlikte caruana da gerçekten şu an çok formda ve hazırlığını da çok iyi yapıp geliyor maçlara . Neredeyse bilgisayar hamlelerinin aynısı oynuyor yani magnusa açık vermiyor. Bu da magnusun kazanç stratejisini ortadan kaldırıyor. Çünkü bilindiği üzere magnus küçük avantajları büyük kazançlara dönüştüren birisi . Yani bilmiyorum son 2 maç kaldı ve ikiside berabere bitecek gibi . Ben caruana nın şampiyon benim dermiş gibi bir turnuva çıkarttığını düşünmüyorum . Aynı şekil de magnusun da hala da rakibim yok dermişcesine oyunlar oynamadığı aşikar . Fakat bir gerçek var şampiyon olmak istiyorsan şampiyondan daha iyi olman gerekir ve bunu yapması daha doğrusu kanıtlaması gereken taraf caruana fakat turnuva boyunca aman aman dedirten hiçbir şey yapmadı . Son 2 maçında berabere biteceğini düşünerek magnusun hızlı oyunlarda şampiyonluğunu garanti edeceğini düşünüyorum. Bakalım ne olucak .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık