Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sam Sizce Baş Karakter Olmalı Mıydı?

• Konbuyu başlatan Rhinkilas
  • Başlangıç tarihi

thosy

Bende sizin gibi Frodo sahnelerinde sıkılanlardanım hatta dua etmişliği vardır artık Aragorn,legolas,gimli çıksa da biraz onları izlesek diye.Fakat ben hiç bir sahnesini atlamadım eğer atlasaydım film içime sinmezdi zaten.

Aslında ana karakter konusunda Aragorn hikayenin gizli baş karakteri.Zaten tıpkı one piece gibiydi (Neden sürekli op'ye bağladım bilmiyorum) yani Legolas,gimli,aragorn vesaire bunlar tıpkı Zoro,sanji,usopp gibi çıkan karakterlerdi.

Şahsen Hobbitler bana da hiç çekici gelmiyor ben Sam'ı izlerkende Frodo'yu izlerken de sıkılmıştım ama yapabilecek bir şey yok.Elimden geldiğince filmi,sahneleri anlamaya çalıştım.
İlk izlediğimda ben de atlamadım tabiki. Hatta extended versiyonunda bile katlandım o sahnelere. :D Ama tekrar izlesem şimdi Frodo'yu kardeşlik parçalandıktan sonra bir daha görürsem ileri alırım. :D

2. ve 3. filmin ana karakteri Aragorn sayılabilir.

Ana karakter kitaba göre Gandaf(mitrandil)dir , filmde castingi dize mahlukatın sıralaması

1.frodo
2.gandalf
3.arwen

Arwen la kadını toplasan filmde 20 dk ya gösteriyor ya göstermiyor ama baş karakterlerden takılmayın orasına kitaba göre ele alırsak:

Gandalf ve Saruman en önemli 2 karakterdir aslında kitapta Saruman(cirdan) filmde ki gibi yine çok önemli rolde bu ikisi ana karakterlerin başını çeker ki 3 kitab boyunca(2.kitabın başına kadar) Sarumanın kötülükleriyle uğraşırlar bunlar.

Frodo ve Sam olayı ise Frodo baş karakterlerden biridir Sam ile aralarındaki dayanışma ve dostluk vurgulandı zaten zayıf halka Frodo, onu ayakta tutan güçlü halka ise Sam , Lotr'da verilen mesajlardan biride bu güçsüz olsan da bir budalanın umudu asla bitmez.Bu yüzden Frodo ve Sam arasında ben bir ana karakter yarışı görmedim hiçbir zaman asıl ana karakter Gandalf.

Gandalf, Aragorn, Legolas daha baskın karakterler benim gözümde başı bu 3ü çeker herkesin başrolü kendine :)

Hey Allah'ım!

Kitapları okumadan eser hakkında bu kadar kolay yorum yapmak hoş değil arkadaşlar. Bilgilerin doğru olduğun emin olduktan sonra karar vermeniz daha doğru olur.
Konuyu açan arkadaş sadece fil üzerinden yola çıkaran bazı örnekler göstermiş. Oysa filmde Frodo'nun Sam'i satması söz konusu değildir. Bu hamle için de her zaman Peter Jackson'a kızmışımdır. Gollum, mağaraya girdikten sonra ikisini de yanlış yönlendirip farklı patikalara sokuyor o karanlıkta. Onlar da kayboluyorlar doğal olarak. Gollum'un örümcek Shelob ile olan anlaşması gereği o Frodo'yu yiyecek, kendisi de Sam'i yiyecektir. Frodo o karanlıkta tek bir iğne ile felçli hale gelir ve etkisizleşir. Sam ise, kendisiyle alay ederek ona fırsat tanıyan Gollum'a kafayı çakarak bir şekilde kurtulur.

Samwise Gamgee, cidden ender rastlanan türde biridir, eyvallah. Benim de hayranlığımı kazanmış, kız zekasına rağmen inanılmaz saflığı ve efendisine sadakatin verdiği cesaretle muhteşem işler başarmıştır. Ancak hiç br yaptığı Frodo'nun yüzüğü bir kaç saat taşıması kadar değildir. O yüzüğü hafife almayın. Kitapta çok daha farklı anlatılır onun ağırlığı. Gel gelelim Samwise da o yüzüğü bir süreliğine taşımış ve o büyük yükü omuzlanmıştır. Bu yüzden o da en az Frodo kadar değer görür. Ve yine bu yüzdendir ki Frodo Gri limanlardan demir aldıktan yaklaşık 80 yıl sonra Samwise da bir gemiye binip onun yanına gider. Bunun sebebi de o yüzüğü kısa süreliğine de olsa taşımış olmasıdır.

Yüzüklerin Efendisi'nde baş karakter yoktur aslında. Eğer illa baş karakterler arıyorsanız olayların üzerine döndüğü kişilere bakın. En başta Aragorn gelir, sonrasında bütün olaylarla bağlantısı bulunan ve her şeyin çözülmesindeki baş aktör Gandalf gelir, ardından Hobbitler. Dördü birden elbette, sadece biri değil. Belki Frodo içlerinde biraz daha ön plandadır ancak ufak bir fakla.

Ben seriyi filmlerden biliyorum sadece kitapları daha okumadım(geçenlerde silmarilliona başladım o bitmek üzere o ayrı)filmi izlerken asla tek bi ana karakter varmış gibi bi hisse kapılmadım. Gandalf'ın öne çıktığı yerler olurdu Frodo'nun öne çıktığı yerler,Sam'in,Aragorn'un falan herkes bi şekilde önplandaydı. Ben tek bi başrol göremedim açıkcası filmde. Ayrıca seriyi kaç kez izledim bilmiyorum ama hiçbir zaman filmin hiçbi yerinde sıkılmadım, herşeyiyle çok başkaydı

Kitapta var mıydı hatırlamıyorum ama, Sam'in bir hareketi vardır ki gönlümde taht kurmuştur. Sizin için yüzüğü taşıyamam bay Frodo ama sizin taşıyabilirim diyip hüküm dağına sırtında taşıması...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık