Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Sakigake!! Otokojuku

Tür: Aksiyon, Komedi
Bölüm Sayısı: 314
Yayınlandığı Tarihler: 1985-1991
Mangaka: Akira Miyashita

Otokojuku'da, Japonya'nın okuldan atılmış serseri gençlerini askeri bir eğitim ile adam etmeye çalışırlar. Konu hakkında genel olarak yazabileceklerim bunlar. Her ne kadar erkeksi denebilecek bir stile sahip olsa da aslında bayağı absürt sahneleri vardır.

Çizim stilinden anlayacağınız üzere seri dönemin popüler mangası Hokuto No Ken'den esinlenmiştir. Yinede hnk'a kıyasla okul ve askeri bir tema izlediği için birbirlerine tıpatıp benzemiyorlar. Genede seride sıklıkla hnk'dan bahsedilir.

34 bölümlük bir anime uyarlaması da mevcuttur. Animesi ve mangası arasında farklar mevcuttur. Bazı olaylar farklı anlatılmış, bazı karakterlerinde tasarımı değiştirilmiştir. Mangada animeye kıyasla biraz daha kanlı sahne vardır.

Kendi kişisel yorumumu soracak olursanız daha henüz bitirmesem de komik buldum bu seriyi. Çoğu şeyi abartılı ve komik bir şekilde aktarıyor. Aksiyon olsa da şu anlık çok iyi veya efsane denecek bir olay olmadı. Tabi ileride değişebilir. Aslında başka konulara da değinmek isterdim ama spoilersız bir tanıtım yapmak istediğim için biraz kısa tanıtım oldu. 10 numara 5 yıldız bir seri olduğunu söyleyemem. Ama okunması gereken bir seri olduğunu düşünüyorum. Bence bu seriye herkes şans verebilir. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım sıkmamışımdır. Son olarakta serideki sevdiğim karakterleri atmak istiyorum.

İngilizce manga: https://mangakakalot.com/read-tw9cd158504896896

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık