Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Ronin

Tür: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu, Fantastik
Bölüm Sayısı: 6
Yayınlandığı Tarihler: 1983-1984
Yazan ve Çizen: Frank Miller

Uzun zaman önce feodal Japonya döneminde isimsiz bir samuray, Lordu Ozaki'yi sonsuza kadar korumaya yemin etmiştir. Lord Ozaki, kan ile güçlenen büyülü bir kılıca sahiptir. Bu kılıcı Agat isminde şekil değiştiren bir şeytandan çalmıştır. Bu kılıç yalnızca masum birinin kanı ile beslenirse Agat'ı öldürecek kadar güçlenir. Agat en sonunda Lord Ozaki'yi öldürmeyi başarır fakat kılıcı ele geçiremez. Lordunu kaybeden samuray Agat'ın peşinden intikam almak için gider ve bir ronin olur. Ronin en sonunda Agat'ı öldürmeyi başarır fakat Agat son anda bir büyü yapar ve ikisini de kılıcın içinde hapseder. Aradan uzun yıllar geçer. Ekonomik ve sosyal çöküntü nedeni ile New York bir distopya halini almıştır. Ronin ve Agat en sonunda kılıçtan çıkmayı başarırlar. Ronin, Billy Challas adında protez uzuvlara sahip olan bir telekinetiğin vücudunda yeniden hayat bulur. Agat'ı bulmayı ve bu sefer onu kalıcı olarak yok etmeyi amaçlar.

Çizgi romandan bazı sayfalar:

Son düzenleme:
Genel hikayeden anlayacağınız üzere Samuray Jack'e ilham kaynağı olmuş yapımdır Ronin. O yüzden okuyup başlığını açmayı düşündüm bende. Tabi sonradan hikayesi Samuray Jack'ten bambaşka yerlere kayıyor fakat çok spoiler vermek istemiyorum.

Frank Miller vaktinde Daredevil serisini yazıp çizerken bol bol samuray kültürünü araştırmış. Lone Wolf and Cub mangasını okuyunca da bu seriyi yapmaya karar vermiştir. Başta Marvel'de yayınlanması planlanıyormuş fakat sonra DC Frank Miller'ı daha rahat yazıp çizebileceğine ikna etmiş.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık