Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece 1035

Teşekkürler elinize sağlık.:good:Bir sorum olacak.Saygı ifadelerini niye çevirmiyorsunuz.King Kaido-san demiş.Bu adama ciddi saygı duyduğunu gösteriyor gibi bir anlamı olması lazım ingilizce çeviride de vardı japoncadan değiştirmemişler.Kaido diyince biraz anlam değişiyor gibi hani sadece korsan Kaido şeklinde.Katakuri’nin samimiyet yokmuşçasına koca ana demesi gibi.

Teşekkürler elinize sağlık.:good:Bir sorum olacak.Saygı ifadelerini niye çevirmiyorsunuz.King Kaido-san demiş.Bu adama ciddi saygı duyduğunu gösteriyor gibi bir anlamı olması lazım ingilizce çeviride de vardı japoncadan değiştirmemişler.Kaido diyince biraz anlam değişiyor gibi hani sadece korsan Kaido şeklinde.Katakuri’nin samimiyet yokmuşçasına koca ana demesi gibi.
Gerek görmedim.

Anlam açısından farklılık yaratıyor diye demiştim yoksa benim de umrumda değil.Tartışmalarda kim öbürüne nasıl davranmış diye tartışanlar da çıkıyor bazen.
Bence biraz önem teşkil ediyor. Dublajlı animelere denk geldiğimde saygı eklerini kullanmayınca karakterler arası ilişki belirsizleşiyor. Mesela Kisame hep "Itachi-san" der, bu yüzden dolayı Itachi ile Kisame'nin ikili ilişkilerindeki pozisyonları netleşiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık