Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] One Outs

Genel Bilgiler

Japonca:ワンナウツ
İngilizce:One Outs
Türkçe:Oyun Dışı(?)
Tür: Drama,Psikoloji,Seinen,Beyzbol
Yayın Tarihi:1998-2009
Yazar/Çizer:KAİTANİ Şinobu
Bölüm Sayısı:168

Açıklama:

Hiromichi Kojima, saatte 134 km hızla koşabilen ve kumara daha çok benzeyen One Outs adlı bir tür beysbol oyununun tartışmasız lideri olan Toa Tokuchi ile karşılaşır. Tokuchi, Lycaons ile ilginç bir anlaşma imzalamıştır: Anlaşmaya göre dışarı yolladığı her top için 5 milyon yen alacak ama kaybettiği her puan için 50 milyon yen borçlanacaktır.

Okumak İçin:

Türkçe: https://manga-tr.com/manga-one-outs.html
İngilizce: https://manga4life.com/manga/One-Outs

Mangadan Kareler:

Yorumum:

Ana karakterin havası olsun,beyzbol ile alakalı düşünceleri olsun etkileyiciydi. Beyzbol hakkında sonradan edinmiş olduğum bilgilerle ben sevdiysem,beysbol ile içli-dışlı olan kişilerin daha çok seveceğini tahmin ediyorum. Kusursuz planlar,,taktikler,stratejiler ve psikolojik savaşlar havada uçuşuyor seride. Türü konusunda "hiciv" geçmese de yazarın bu seriyi tarihi bir kişiden aldığını söylemesi ve gelişen olaylarla beraber hicivin de olduğunu söyleyebilirim. Sıkıcı bir tarafı yok,belki tek sıkıcı tarafı benim gibi beysbol ile içli-dışlı olmayan kişilerin stratejileri anlamak için 2 bilemediniz 3 defa tekrar okuyup kafada canlandırması olurdu.

Son düzenleme:
Tam olarak sonunun hangi kısmını beğenmedin?

Tokuchi'nin zafer kutlamalarına kalmaması mı? Yoksa Beyzbol Dünyasını tümden değiştirmemesi mi ?
Şöyle söyleyeyim...
Tümden değiştirmese de pek çok şeyi değiştirdi diyebiliriz.
Onun dışında başarıda en büyük pay kendisine ait. Yani altyapıdan gelen oyuncular sonrasında çok katkı veriyor fakat son maçlar dışında tüm maçları kendisi taşıdı.
Fakat buna rağmen şampiyon olduktan sonra ortadan kayboldu. Yani daha iyi bir veda olabilirdi. Tabi burada yine onun karakterine vurgu yapılmış. Hikayenin başlangıcında kaybettiği iddaa ile bu işe başlayıp takımın şampiyon olmasını sağlamak adına bir nevi kendini adadı. İddaa sonuca bağlamasıyla beraber yine kendi serkeş hayatına döndü.

Mangaka burada Tokuchi'nin istediği sonu çizmiş bana göre. Yani seri sonu karakterlerin istediği şey gerçekleşmiş fakat okuyucunun istediği şey gerçekleşmemiş.
Yani zaten şampiyon olacakları belliydi. Tokuchi yine o hayatına dönebilir fakat beyzboldan da vazgeçmeyebilirdi. Kısacası sonu daha iyi ve bir kaç bölüm daha olabilirdi...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık