Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Okuduğunuz veya Okumaya Devam Ettiğiniz Webtoonlar

Beğendiğiniz veya potansiyel gördüğünüz seriler hangileri?

• Kullanılan toplam oy
    114
Hortlatıyorum kusura bakmayın. Ya bir tane kore miydi çin miydi bilmiyorum vasat(vasat bile sayılmayabilir) bir seri vardı onu arıyorum.

Seride ana karakter beyaz uzun saçlı bir erkekti. Gücünü saklıyordu. Şeytan mezhebi miydi neydi onun kurucularından biriydi sanırım. Küçük yaşta olduğu sahnelerde ustası ona zehir vs. verip ölmesini bekliyordu ama bu ölmüyordu(bunları komedi olarak gösteriyorlardı). İp gibi bir yeteneği vardı. İnsanları, eşyaları vs. onunla kesebiliyordu. Kendi krallığından(?) kaçıp bir prensesin astı olmak için testlere giriyordu. Sonunda oluyordu. 3 asttan biriydi. Biri güçlenmek isteyen biri, diğeri kız zannedilen genç bir çocuk bir de buydu. Tecrübesinden ötürü almışlardı. Bunu seven kendi krallığında güçlü bir kız da vardı. Seri ile ilgili bir yer vardı onu bulmak istiyordum ama ismini bir türlü bulamadım. İlk sezonu sanırım bitmişti.

her ne kadar yazarın 900'lü bölümlerde ipin ucunu kaçırdığını düşünsem de beğendiğim nadir gerileme novellerinden biri olan black corporation joseon isimli serinin webtoon'u yayınlanmaya başlamış.

konusu kabaca şöyle:
dahi olan ama 21. yüzyılın yaşantısına ayak uyduramayan jinho diye bir eleman var. geçmişe takmış kafayı. ölüp bitiyor tarihe ve insanların bu zamana kadar yapıp ettiklerine. kurumsal hayatın baskılarına katlanamayıp istifa ediyor işinden ve bir bina inşa edip ''hobilerini'' hayata geçirmeye karar veriyor. bir gün, elinde nitrogliserin kutusu varken deprem oluyor ve patlıyor nitrogliserin. bizimki de eski hayatında neler olup bittiğini hatırlayan bir velet olarak yeniden doğuyor. köle olarak doğacak değil ya tabii, joseon(kore) prensinin oğlu olarak doğuyor.

ondan sonrası tahmin edebileceğiniz gibi. 1410'larda doğuyor ve başlıyor icat ve devrim yapmaya. küçük bir spoiler: yıl olarak 1480'lerde içten yanmalı motoru icat ettiler federal kore imparatorluğu olarak.

doğa üstü güçler ve romantizm yok seride. yaşam kaliteleri iyileşmiş ve kamusal alanda öne çıkmaya başlamış olsalar da kadınların serideki rolü veliaht prensle evlenmek ve soyu devam ettirmek.

meraklısına önerimdir. çok sonlara doğru olsa da osmanlı'ya da yer veriliyor seride.

Son düzenleme:
her ne kadar yazarın 900'lü bölümlerde ipin ucunu kaçırdığını düşünsem de beğendiğim nadir gerileme novellerinden biri olan black corporation joseon isimli serinin webtoon'u yayınlanmaya başlamış.

konusu kabaca şöyle:
dahi olan ama 21. yüzyılın yaşantısına ayak uyduramayan jinho diye bir eleman var. geçmişe takmış kafayı. ölüp bitiyor tarihe ve insanların bu zamana kadar yapıp ettiklerine. kurumsal hayatın baskılarına katlanamayıp istifa ediyor işinden ve bir bina inşa edip ''hobilerini'' hayata geçirmeye karar veriyor. bir gün, elinde nitrogliserin kutusu varken deprem oluyor ve patlıyor nitrogliserin. bizimki de eski hayatında neler olup bittiğini hatırlayan bir velet olarak yeniden doğuyor. köle olarak doğacak değil ya tabii, joseon(kore) prensinin oğlu olarak doğuyor.

ondan sonrası tahmin edebileceğiniz gibi. 1210'larda doğuyor ve başlıyor icat ve devrim yapmaya. küçük bir spoiler: yıl olarak 1280'lerde içten yanmalı motoru icat ettiler federal kore imparatorluğu olarak.

doğa üstü güçler ve romantizm yok seride. yaşam kaliteleri iyileşmiş ve kamusal alanda öne çıkmaya başlamış olsalar da kadınların serideki rolü veliaht prensle evlenmek ve soyu devam ettirmek.

meraklısına önerimdir. çok sonlara doğru olsa da osmanlı'ya da yer veriliyor seride.
Tüh ya Türkçesi de yokmuş yahu

kuzeyin oğlu volkan konak'ın(jin-mu won olarak da bilinir) hikayesini anlatan seri dışında takip ettiğim seri kalmadı.

yeni serilere bakıyorum tabii ama regresyon, göksel iblis, oyun paneli, zombi, dük, zorbalanan bir velet ve harem varsa kapatıyorum direkt.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık