Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

NBA

Kim şampiyon olur

• Kullanılan toplam oy
    18
Ben bu sene kontrat yapmayıp (hakları var çünkü) seneye öteleyeceklerine ikna olmuştum o yüzden kontrat vermeleri iyi bir şey. Ancak az.

Yani az değil ancak akranlarına kıyasla az. Misal ligde 3 yılını deviren ve çaylak kontratları bitip, gerçek kontrat zamanı gelen bir kaç oyuncu vardı Alperen gibi, bunlardan Alperen gibi yıldızlaşanlardan bazıları ise Cade Cunningham, Scottie Barnes, Franz Wagner gibi oyuncular idi.

Misal bunlardan bence en vasatı Wagner idi. 19-20 sayı 5-6 ribaunt 3-4 asist civarında geçirdi geçen sezonu üçlük yüzdesi %30'un bile altında idi. Oyuncu verimlilik puanlaması ise 17.0 idi. Alperen ise 21-9-5 lik bir sezonu %53 genel şut %29 üçlük ile bitirdi pivot olmasına rağmen ve PER değeri çok elit bir rakam olan 22.0 idi.

Wagner 5 yıllığına 270 milyon dolar aldı, Alperen ? Cunningham 5 yıllığına yaklaşık 225M, Barnes keza gene 225M.

Rockets Alperen'e full veremedi çünkü takımın bu durumda olan bir yıldız adayı oyuncu daha var (bence bir bok adayı değil ama neyse) O da Jalen Green, Jalen'ı da 3 yıl 106 Milyon a ikna etmişler. Jalen'a bir yıl daha uzatmama hakları vardı aslında ancak demekki takım da tutmak istiyorlar fakat Alperen kadar uzun bir kontrat alamaması da Houston'ın Alperen'i merkeze alan bir takım kurmak istediğini gösteriyor bunlar iyi haberler.

Gönül isterdi Alperen de kendi durumundaki genç yıldızlar gibi 220M üstü alsın ancak 185 de bu şartlar da epey iyi.

Bakalım zaman gösterecek Rockets Alperen'e ne kadar sadık, ona ne kadar inanıyor, ne kadar yatırım yapacak.
Alperen sakatlık geçirdiği için riske girmeden kontrat almayı kabul etmiş sanırım bu sezon başından. Biraz ürküttü beni bu durum açıkçası. Bir de tam 5 yıl değil oyuncu opsiyonlu 4+1 yıllık kontrat olduğu için maksimum kontrattan uzaklaştırmıştır belki. Bir de sakatlığı da tabi etkilemiş olabilir.

iyi para, dolar korumalıya yatırsa 5 yılda 20'ye katlar. Takımıda texas eyaletinde gelir vergisi yok, spurs,mavs,florida takımları da derken 50-55 maç vergisiz cebe atar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık