Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Moonhaven (2022)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 2 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

Yayınlayan Kanal: AMC
Sezon Sayısı: 1
IMDb Puanı: 5.4
Türü: Bilimkurgu
Durumu: İptal edildi
Baş Roller: Dominic Monaghan, Emma McDonald, Amara Karan

Dünyanın sonu yaklaşmaktadır. Bu nedenle insanlık tüm teknolojisini seferber ederek Ay üzerinde 800 kilometrekarelik bir alana Moonhaven adını verdikleri bir cennet bahçesi kurar. Bu bahçenin amacı Dünya'nın yok olması durumunda dünyaya yeniden hayat götürebilmek, bu mümkün değilse de kurtulanların yaşayabileceği bir alan oluşturmaktır. Bir kargo pilotu ve kaçakçı olan Bella Sway dünyadan Ay'a bir yolcu getirir ve Ay'a geldikten sonra suç işlediği gerekçesiyle tutuklanır. Ay'a yerleşmiş olan kişiler burada dünyadan tamamen kopmuş ve burayı bir ütopya haline getirmiştir. Bella, Moonhaven'ın mucizelerinden sorumlu olan yapay zeka IO'nun kontrolünü ele geçirmek için düzenlenen bir komplonun içine çekilir. Bunun üzerine Dünya'nın son umudunu kendileri yok etmeden önce yok etmek isteyen güçleri durdurmak için yerel bir dedektifle birlikte çalışmaya başlar.

Kişisel yorumum: Konusu çok güzel, ama aşırı ağır ilerleyen bir dizi. Senaristler bize çok fazla bilgi vermeden bizi direkt hikayenin içine atıyor. Şu ana kadar dört bölüm yayınlandı, her bölümde hikaye biraz daha genişledi. Sezon altı bölüm sürecekmiş, son iki bölümde hikaye daha da açılacak gibi duruyor. Bilimkurgu açlığı çekenler izleyebilir.

Son düzenleme:
Biraz karışık bir bölümdü. Ay'a ilk gelen yerleşimciler hakkında bilgi aldık, hikaye bir adım daha genişledi. Yine de hala çok soru işareti var. Haftaya sezon finali yapacak. Bakalım olayları nasıl bağlayacaklar.

Sezonu merak uyandırıcı bir şekilde kapattı. İnsanlık cidden iflah olmaz. Ay'da mis gibi yer kurulmuş, suç diye bir şey yok. Orada doğan nesillerin hepsi barış, birlik ve beraberlik ilkeleri ile yetişmiş. Bunlara rağmen yine de insanlar birbirlerini yok etmenin yolunu buluyorlar. Şu an için en büyük merakım Ay'da öyle bir ortamın nasıl kurulabildiği. Dizinin introsunda belli belirsiz gösteriliyor, ama daha detaylı açıklama lazım.

@Smoker Değişikler mevcutmu? Mevcut degilse izlenir.

Izliyecek yerde buldum. Degisikler yoktur umarim

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık