Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mobile Legends: Bang Bang (2016)

Ne düşünüyorsunuz?

• Takım hep kanser geliyor.

Kullanılan: 2 33.3%
  • Şans verebilirim.

• İlgimi çekmiyor.

• Kullanılan toplam oy
    6

MOBİLE LEGENDS

Bir çoğumuzun oynayarak aşina olduğu League of Legends ve DOTA gibi oyunlara benzeyen 5v5 MOBA oyunudur.

Tabii bu oyunlardan onu ayıran özelliği Android ve İOS üzerinden oynanması.

Eğer MOBA türüne yabancıysanız, kısaca bahsetmek gerekirse. Klasik 5'er kişilik 2 takım karşı karşıya geliyor. Üst, orta ve alt olmak üzere karşı oyuncularla karşılaşacağımız 3 farklı koridor oluyor. Her koridorda 3 adet kule bulunmakta. Amacımız herhangi bir koridor üzerinden 3 kuleyi yıkarak en sonda bulunan çekirdeği yok etmek.

Maç Türleri
Mobile Legends’da dereceli ve klasik olmak üzere iki mod mevcut. Diğerleri kendinizi geliştirmek için bilgisayara(bot) ve tek bir koridor bulunan “Kulüp” modunu oynayabiliyorsunuz. Dereceli ve Özel maçlara girebilmek için 7 ve 8 seviyesine ulaşmanız gerek.

KONTROLLER
Malûm mobil tabanlı oyunlar her zaman bir çoğumuz için kontrolleri işkence olmuştur. Oyunu uzun bir süredir oynayıp tecrübe etmiş biri olarak kontrollerin gayet keyifli ve kullanışlı olduğunu söylemekte fayda var.

AMBLEMLER
Oyunda 9 farklı amblem ve her role uygun güçlendirme alabileceğimiz amblemler mevcut. Fiziksel ve Büyü amblemleri oyunun ilk seviyelerinde açık olarak geliyor. Oyunda hangi rolü benimsediysek o role uygun olan amblemi açıp güçlendire biliyoruz. Örneğin ben nişancı rolüne uygun olan kahramanları oynamayı sevdiğim için Nişancı amblemini yükselttim. Tabi her amblemi istersek yükselte biliriz. Peki bu amblemler ne işe yarar. Altta gördüğünüz resim de nişancı amblemi saldırı hızı, fiziksel hasar, zırh delme,çan çalma ve kritik gibi ek güçler alabiliyoruz. Ayrıca sol kısımda bulunan beceri ağacından istediğimiz özelliği seçebiliyoruz saldırı hızı fiziksel hasar vb.

KAHRAMANLAR(HERO)
Mobile Legends'da 50'den fazla kahramana sahip ve gün geçtikçe yeni kahramanlar eklenmekte. Her kahramanın kendine ait rolü ve özelliği mevcut. Resimde gördüğünüz gibi Tank, Savaşçı, Suikastçi, Büyücü, Nişancı ve destek rolleri mevcut. Kahramanlara oyunun başında sahip olamıyorsunuz, oynadıkça kazandığınız paralar ile kahramanları satın alabiliyorsunuz. Alternatif olarak gerçek para vererek elmas alıp kahramanlara sahip olabiliyoruz. Eklemekte fayda var para yatırarak güçlenme olayı yok arkadaşlar her şey takım oyunu ve kişisel yetenek.

Son olarak oyunu oynayan arkadaşlar ve yeni başlayan arkadaşların aklındaki soruları yorum kısmına bırakırlarsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Oyun içinde kullandığım nick "Daniel Raux" oradan ekleyip beraber oynamak isteyen arkadaşlar ekleyebilir.

Son düzenleme:
Wild Rift'in yanında çöp.
en nihayetinde öyledir ama 8 kişi (sadece ben aralarında pc lol oynamadım 15 yıl dota 1 oynadığım için çok yavaş geldi) bırakıp tekrar döndük ml ye çünkü lol pcye sadık kalınarak yapılmış yine de çok yavaş oyun. O yüzden ml büyük bir oyuncu kaybı yaşamadı.

en nihayetinde öyledir ama 8 kişi (sadece ben aralarında pc lol oynamadım 15 yıl dota 1 oynadığım için çok yavaş geldi) bırakıp tekrar döndük ml ye çünkü lol pcye sadık kalınarak yapılmış yine de çok yavaş oyun. O yüzden ml büyük bir oyuncu kaybı yaşamadı.
Aynen ML'ye göre yavaş,LoL'e göre baya hızlı.Oynanış daha çok zorluyor ama daha zevkli bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık