Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Mighty Morphin Power Rangers (1993-1996)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Yayınlayan Kanal: Fox
Sezon Sayısı: 3
Türü: Aksiyon, Macera, Aile
Durumu: Tamamlandı
Baş Roller: Richard Steven Horvitz, David Yost, Ed Neil

Dizinin ilk serisi olan Mighty Morphin Power Rangers 1993'te yayımlanmaya başladıktan sonra özellikle 90'lı yıllarda popüler kültürde önemli bir yer edinmiş ve oyuncakları da yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. 2001 yılına dek Power Ranger ürünleri dünya çapında yaklaşık 6 milyar dolarlık hasılat yapmıştır.

İlk dönemlerinde çocukları şiddete özendirdiği için eleştirilere maruz kalmasına rağmen televizyon dizisi neredeyse aralıksız olarak yayınına devam etmiştir. 2017 itibarıyla 24 sezondan oluşan dizi, 20 farklı temayı ele almıştır. Ayrıca 1995 yılında Mighty Morphin Power Rangers: The Movie, 1997 yılında, Turbo: A Power Rangers Movie ve 2017'de Power Rangers adlı sinema filmleri yayımlanmıştır.

Dizi iyi uzaylıların yardımıyla, dünyayı kötü uzaylılardan kurtaran gençlerin maceralarını anlatmaktadır. Gençler kötü uzaylıları yenmek için, "zord" adı verilen dev robotları kontrol edebilmektedirler. Dizideki robot sahneleri, genelde Japon versiyonundan alınıp İngilizce yeniden seslendirilmiş; diğer sahneleri ise Amerikalılar tarafından yeniden çekilmiştir. Diziye gösterilen ilgi sonucunda, karakterler ve oyuncular yıllar içerisinde sıkça değişmesine rağmen, dizi popülerliğini korumuştur. Öncelikle çocuklar için hazırlanmış, daha sonra zamanın çocukları tarafından benimsenmesiyle, takip eden sezonlarda gençlere de hitap etmeye başlamıştır.

Kahramanlara dizide "ranger" denilmektedir. İlk sezondaki rangerların renkleri değişim sırasına göre; siyah, pembe, mavi, sarı ve kırmızıdır. Daha sonradan, önce yeşil sonra da beyaz eklenmiştir. Karakterler ve canlandıran oyuncular şunlardır:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Japonya da başlayıp amerikaya uyarlanan power rangers çocukluğumun göz bebeği. Amerikan serisinde sarı ranger kadınken japon versiyon erkektir(aksiyon sahnelere dikkat). Amerikalı olan sarı ranger 98-99 gibi bir yılda trafik kazasında hayatını kaybetmiştir. Mighty Morphin'in tüm aksiyon sahneleri japon versiyon footagelar amerika hiç değiştirmemiş adamlar yapmışlar diye uğraşmamışlar yinede o dönem için patladı bizim ülkede de orada da.Yeşil Ranger'ın ortaya çıktığı bölümler harikadır. forumda hiç kamen rider izleyen var mı ?

Bölümleri hala hatırlarım.96 da anaokulunda öğretmen öğle yemeği vakti yemek yememiz için açardı.Ta ki sen beyaz ben kırmızı olucam kavgasına kadar :D Efsanedir.Son yıllarda filmi çıktı o leştir.İlk 5 sezon izledim sonrası yok.

Netflix'te sezonları komple var. Ama Mighty Morphin dahil bazı sezonlar İngilizce dublaj ve altyazılı. Bazı sezonlarda var Türkçe. İzlemek izleyenler bakabilir.

Tam hatırlamıyorum ama kırmızıydı sanırım favorim. Dinozorlar, birleşmeleri falan çok uyduruktu ama seviyordum :D

İlk oyuncuları tecrübesiz oldukları için neredeyse bedava çalıştırmışlar. Sömürü düzeni. Çalışma şartlarından şikayet edip kaçmışlar. Rangerlarin sürekli değişme nedeni buymuş.

Sarıyı oynayan Thuy Trang trafik kazasında vefat etmişti. Sarı Ranger seçimleri hep güzeldi.

Lord Zedd seriye dahil olduğunda elindeki asa yılana dönüşüyormuş (Hz.Musa göndermesi) büyük tepki görmüş. Karakteri değiştirmişler, komedi unsuru olarak kullanmışlar vs vs.

Jason David Frank sonraki sezonlar tekrardan dahil olmuş. Kırmızı olarak katilmış sanırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık