Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Kuzan ve Koby: Bir Hocanın İki Öğrencisi

Hatalı bir değerlendirme bence, şöyle ki;

1- Aka Mutlak - Aok Tembel adalet savunucusu, adamların anlayışı hala bu, Aka savastan kaçan erleri bile öldürüyor, katı bir adalet anlayışı var, Aok da böyle psikopata denizcileri bırakmama taraftariydi. Olay ast üst ilişkisi değil, Aok Akanin emri altında da kendi adaleti anlayisini uygulayabilirdi, sonuçta bu adamlar amiral ve Kutsal Ejderlerin başat hizmetciligini yapıyor, bir masumu öldür deseler öldürmek zorundalar, bunu kabul eden Aok, Akanin altında da çalışırdı. Ama dayanamayıp bıraktı, adamın adaleti hala kendinde aksi olsa Smokeri kurtarmazdi

2 Garpin zayıflar yolunu kaybeder sözü boş, çünkü Garp Aokun niye katildigindan habersiz suanki durum ast üst ilişkisi değil, BBnin kendi diyor, BB tayfasinin ilişkisi aynı Rocks korsanları gibi çıkar ilişkisi, sadece bayrak BBnin, herkes kendi cikarlari için orda, BBnin emrine gireyim diye katılmıyor Aok, çıkarını gerceklestirirse veya çıkarı biterse bırakıp gider

3 Garp denizciyken de iradesi WGye uyum sağlamak zorundaydı, buster call olarak git deseler gitmeyecek mi, MFde hazır ol dediler oldu, çünkü olmak zorundaydi, bu yüzden Kaido amiraller için degil denizciler için hukumet köpeği diyor, doğru söylüyor :) ha Garp, Aokun şimdiki hali gibi canı ne istiyorsa yapiyor ama bu amiral olmamayla ilgili değil, Kuzan da bisiklete atlayıp WGden habersiz Robine bakmaya gidiyordu, :)
İlk olarak Kuzan'ı bu bölümle beraber adalet anlayışına olan bakış açısının değiştiğini görüyoruz. Bu bölüm çıkmasaydı; aynı senin gibi düşünüyor olurdum. Lakin bu bölüm bazı şeylerin cevabını net verdiğini düşünüyorum. Şu ana kadar tüm çıkardığım yorumlarımın temeli de Oda'nın hikaye anlatım biçimdir. Her zaman tezat karakterler tasarlar ve anlattığı hikayesinin "tez ve antitez"ini oluştur.

Smoker'ı kurtarmasının sebebi Denizcilere de tamamen karşı biri olmadığını görürüz. Safi kötü tarafa geçtiğini yorumlamak da yanlıştır. Bir nevi Kont Doku gibi de olabilir. Kont Doku'nun savunduğu bir anlayış vardır. Cumhuriyet son zamanlarda yozlaştığından ve sisteminin çöktüğünü düşündüğünden; imparatorluk tezini doğru bulmuştur. Zaten onu Jedi'lara bağlayan tek biri vardı. O da öldükten sonra da onun için Cumhuriyette kalmanın anlamı kalmamıştır. Lakin yine içinde merhamet ve iyilik vardır. Kuzan'ın ise "ben değişmedim" demesi onun doğru yolda olduğunu göstermez. Belki ilerde farklı biri olarak çıkabilir. Onu da ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Garp konusuna gelecek olursak; tüm anlattıkların karakterin kişilik özellikleriyle çelişiyor. İstese Marineford'a katılmama özgürlüğü vardı. Ki Sengoku ve Tsuru, Garp'a "Sana zor geliyorsa buradan gidebilirsin ve torununun idamına katılmak istiyor musun" benzerlerinde sözleri vardı. Buster Call ise Garp'ın izin verebileceği türden bir şey değil. İzin veriyorsa gerekli olduğunu düşünüyordur ama Karasakal'ın adasına baskın yapan birinin buster call'ı kullanacağını düşünmek tuhaf kaçıyor.

Son düzenleme:
Ucuz ve klasik bir senaryo bu buruh. Kuzan, Tiiçi'yi devirmek ve son raddede müdahale etmek için girdi ekibine...
Zaten hikayedeki rollerinden biri budur. Kuzan, ilerde değişecektir ve yolunu tekrar bulacaktır. Belki baştan beri yolunu biliyordur; rol de kesiyordur. Oda genellikle bunu yaptığından kestirmek güç. Ama yolunu kaybetmiş biriyse onu değiştirecek bir neden lazım. Bu görevi de Koby üstlenecektir.

Son düzenleme:
İlk olarak Kuzan'ı bu bölümle beraber adalet anlayışına olan bakış açısının değiştiğini görüyoruz. Bu bölüm çıkmasaydı; aynı senin gibi düşünüyor olurdum. Lakin bu bölüm bazı şeylerin cevabını net verdiğini düşünüyorum. Şu ana kadar tüm çıkardığım yorumlarımın temeli de Oda'nın hikaye anlatım biçimdir. Her zaman tezat karakterler tasarlar ve anlattığı hikayesinin "tez ve antitez"ini oluştur.

Smoker'ı kurtarmasının sebebi Denizcilere de tamamen karşı biri olmadığını görürüz. Safi kötü tarafa geçtiğini yorumlamak da yanlıştır. Bir nevi Kont Doku gibi de olabilir. Kont Doku'nun savunduğu bir anlayış vardır. Cumhuriyet son zamanlarda yozlaştığından ve sisteminin çöktüğünü düşündüğünden; imparatorluk tezini doğru bulmuştur. Zaten onu Jedi'lara bağlayan tek biri vardı. O da öldükten sonra da onun için Cumhuriyette kalmanın anlamı kalmamıştır. Lakin yine içinde merhamet ve iyilik vardır. Kuzan'ın ise "ben değişmedim" demesi onun doğru yolda olduğunu göstermez. Belki ilerde farklı biri olarak çıkabilir. Onu da ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Garp konusuna gelecek olursak; tüm anlattıkların karakterin kişilik özellikleriyle çelişiyor. İstese Marineford'a katılmama özgürlüğü vardı. Ki Sengoku ve Tsuru, Garp'a "Sana zor geliyorsa buradan gidebilirsin ve torununun idamına katılmak istiyor musun" benzerlerinde sözleri vardı. Buster Call ise Garp'ın izin verebileceği türden bir şey değil. İzin veriyorsa gerekli olduğunu düşünüyordur ama Karasakal'ın adasına baskın yapan birinin buster call'ı kullanacağını düşünmek tuhaf kaçıyor.
Yanlış anladın sanırım, Gorusei kalkıp Garp Kahraman olarak marineye motivasyon için önemli, MF'ye mutlaka katılsın dese Garp yok katılmıyorum diyebilir mi ?

Diğer yandan Buster Call kullanması değil, Buster Call olarak kullanılmasından bahsediyorum. Spandam veya babası Buster Call çağırdığında, Koramiral olarak katılmak zorunda bu adam, olayın amirallikle alakasının olmadığını söylüyorum. Koramiral olarak da sorumluluktan ve WG'nin pisliklerinden kaçamaz, o yüzden tüm denizciler için hükümet köpeği diyor Kaido.

Kuzan'ın bahsettiği haliyle Garp fevri bir karakter, kafasına ne esiyorsa yapıyor ama Amiralken Kuzan da ne isterse yapıyordu, Goruseinin haberi yokken bisikletle kalkıp gidiyordu. Aramakiyi gördük kimseye haber vermeden sonrasında Akainuyu çiğneyip Wano'ya saldırıyor. Fujiyi gördük, Akainuyu çiğneyip kafasına göre takılıyor. Bunlar Garp'ın amiral olsam yapamam söylemlerini boşa düşüren şeyler. Üstüne Garp'ın Arıkovanı baskını denizcilikle ilişik kesmesinden sonra olan bir durum, emekli oldu, ilişik kesti, Sword ekibiyle takılıyor artık.

Garp'ın sözde bir numaralı ögrencisinin sırf yeni arc çıksın diye kaçırılması ciddi mânâda sönük profiline zarar veriyor istesem de daha beklentiye giremiyorum, millet çoluk çocuğa karıştı bu paralelliklerden bir şey bekliye bekliye daha koby'e ne olsa pek umurumda olmaz galiba

Son düzenleme:
Garp'ın sözde bir numaralı ögrencisinin sırf yeni arc çıksın diye kaçırılması ciddi mânâda sönük profiline zarar veriyor istesem de daha beklentiye giremiyorum, millet çoluk çocuğa karıştı bu paralelliklerden bir şey bekliye bekliye daha koby'e ne olsa pek umurumda olmaz galiba
Oda ona ait bir seri çıkaracağını düşünüyorum. Çünkü Luffy ile tezat karakter profiline sahip. Yani Oda'nın işlemekte önem verdiği yan karakterlerden biri. Belki ilerde kendisine ait bir seri yazar.

Oda ona ait bir seri çıkaracağını düşünüyorum. Çünkü Luffy ile tezat karakter profiline sahip. Yani Oda'nın işlemekte önem verdiği yan karakterlerden biri. Belki ilerde kendisine ait bir seri yazar.
Coby'nin hikayesini değil de Shanksla tanışmayan bir Luffy hikayesi okumak isterim. Muhtemelen Garp tarafından daha kısa sürede güç kazanır ve denizciler tarafından kontrol edilemeyen çocuk olurdu. Korsan avcısı Zoro da ekibinde korsan avcısı olarak devam ederdi.
Shanks Luffy'in potansiyelini arttıracak meyveyi verdifakat gelişimini yavaşlattı.

Coby'nin hikayesini değil de Shanksla tanışmayan bir Luffy hikayesi okumak isterim. Muhtemelen Garp tarafından daha kısa sürede güç kazanır ve denizciler tarafından kontrol edilemeyen çocuk olurdu. Korsan avcısı Zoro da ekibinde korsan avcısı olarak devam ederdi.
Shanks Luffy'in potansiyelini arttıracak meyveyi verdifakat gelişimini yavaşlattı.
Onu herkes ister de yeni bir 1000 bölümlük One Piece'i millet kaldıramaz :a:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık