Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Kizaru Inceleme

Merhaba arkadaşlar,Forumda son zamanlarda inceleme konularına özenerek ben de bir Karakter incelemesi yapayım dedim.

Tabii ilk işim yüce ben tarafıdan incelemesi yapılacak şanslı karakteri belirlemek oldu.Veeeeeee şanslı kişi:Kizaru nam-ı diğer Borsalino.

Kendisini kişiliğini,vslerini kısacası herşeyini incelemeden önce birazcık üstünkörü kendisine değineyim.

Kendisi son derece ciddiyetsiz olup tüm gücünü kullandığı bi vs henüz görülmemiştir.Seri boyunca birçok defa bir hedefe odaklanmış ancak hep bir engel çıkmıştır.Örnek vericek olursak hasır şapkalara karşı iken Rayleigh,beyazsakala saldıracakken Marco ve Trafalgar Law'a odaklanmışken Benn Beckman kendisine mani olmuştur.Pika pika no mi kullanıcısıdır.Kendisi hakkında detaya girmeden söyleyeceğim son şey ise seride başka karakterleri yüceltmek için kullanıldığını düşünmem.Bunun ile ne demek istediğime ileride değineceğim.

Kendisinin animedeki sesine hayran olduğumu belirterek ayrıntılı incelememe geçeyim.

Sabaodydeyiz.Baş karakterimiz Luffy zalımın oğlu kutsal pisliğe içimizi rahatlatan bi yumruk attı.Muhtemelen Luffy'de bizim gibi rahatladı ancak kendisine doğru yaklaşan tehlikeden habersizdi.Tehlike çok büyüktü:KİZARU

Tabii değerli kutsalcıklarına zarar gelince bizim Sengoku'nun bi tarafını alev aldı.Ve tam o sırada imdadına incelememizin merkezi Kizaru yetişti.Dedi ki: Ben gideceğim,çok uzun sürmez Don't panic Ben tahmin ediyorum ki o andan itibaren Sengoku'da endişe ve stresin yerini neşe ve mutluluk aldı.Çünkü görev emin ellerdeydi :)
Devam edelim.Luffy'nin yumruğundan,Luffy'nin Kid ve Law ile denizcileri haşat etmesinden sonra Hasır Şapkalar Rayleigh ile birlikte iken Kizaru sabaody'ye ulaşır.Girişide şekildir hani.
Geldiğinde son derece ezik bi korsan kendisini haklayarak adını duyurmak ister.Kizaru'ya sıkar ancak mermi kafasının içinden geçer.Kizaru ise hiç istifini bozmadan korsanlara Sentoumaru adlı birini sorar.Tabii korsanlar korkudan altını doldurup kaçışmaya başlar.Kizaru'da Cem Yılmaz'ın tabiri ile bunlar çok basit sorulardır diyip saldırır.Ve saldırısı 27.koruyu yok eder.Buradan Kizaru'nun ne kadar psikomanyak süperkopat biri olduğu çıkarımını yapabiliriz sanırım : Üstelik dediği tek şeyde şu: Abarttım
Ne abartması deve koruyu yok ettin :D

Sitemimizi de ettikten sonra incelemeye devam.Karşısına çıkan ilk nova Hawkins oluyor.Zavallı Hawkins :(

Hawkins sayıyor oranları ne olursa ne olur diye.
Savaşırsam yenilgi oranı %100 (Yok bir de yen)
Kaçarsam başarı oranı %12 (Bence 0 bile olmamalıydı)

Bla bla.Neyse.Kizaru'nun derdi yine Sentoumaru.Soruyor bostan korkuluğuna nerede diye.Hawkins tabi işi sağlama aldı (Ölmeyeceğini biliyor) "Bilmiyorum git başkasına sor"diyor reyize.Kizaru'dan cevap gecikmiyor: Eğer onu bulmazsam sıkılırım ve sıkıldığımda ise başında ödül olan birini serbest bırakamam. Hawkins'te tam gerizekalı.La işte uydur bişeyler.10. koruda de şurdan sağa git burdan sola de.Bişey de ulan işte. Kizaru ise Hawkins'in biletini kesti tabi.Veee o efsane söz: Hız ağırlıktır.Sen hiç ışık hızında tekme yedin mi? Bu lafından sonra veriyor odunu Hawkins'e
Lafından da anlaşılacağı gibi Kizaru pek canı sıkılmaya gelmeyecek biri izlenimi uyandırıyor.İleride canını fazlası ile sıkacak ve tüm gücünü kullanmasını sağlayacak biri ile karşılaşması dileğiyle...

Devam.Hawkins gücü sayesinde ölümden kurtuluyor.Ama bizimkinde yinede en ufak bi şaşırma/afallama yok.Dediği tek şey : İşte bu garip
Sonrasındaysa meydana Urouge,Pacifisa ve X Drake damlıyor.Bu arada Drake'in ve Urouge'nin söylediklerinden Kizaru'yu karşılarına almak istemedikleri anlaşılıyor.Kizaru için bu pek matah bişey değil ancak söyleyeyim dedim yine de.Urouge bayağı bi sopa yemiş ancak bu herifin işine yarıyor.Urouge Pacifistaya ard arda darbeler indirdikten sonra birden bi ısın Urouge'yi deliyor.Bakışlar Kizaru'ya dönüyor ancak cıksss bu sefer Kizaru değil.İşin aslı marine Borsalino'nun lazer özelliğini pacifistalara eklemiş.Kizaru'nun yeteneği Vegapunk'a ilham vermiş demekki

Pacifistada bu özellik çıkınca ilgi pacifistaya yöneliyor ve bu yüzden Kizaru'nun kıskançlığı tutuyor.Diyor ki bende buradayım.Drake vs Pacifista sürerken Urouge onları izliyor.Bunun üzerine Kizaru uyarıda bulunduğunu hatırlatarak Urouge'ye basıyor tekmeyi ve yolluyor bakkala.
Ardından Hawkins korkuluk moda geçiyor ve Kizaru'ya saldırıyor (Işık hızında tekme az geldi demek ki) Kizaru'nun tepkisi ise şu: Siz 100 milyon üstü ödüllüler korkunç canavarlarsınız Bakın yine bir ciddiyetsizlik.Neyse tam Hawkins'i kevgire çevirecekken araya dümbelek Apoo giriyor.Kizaru onu izlerken müziği ile Borsalino'yu patlatıyor ve kaçmaya başlıyor.Lakin Kizaru çabuk toparlanıyor ve bi tekme ile Apoo'yu magmaya yolluyor.Hızını alamayan tekmeci Kizaru bi tekmede Drake'e geçiriyor.Aman Allah'ım ne kadar tekmeci bi erkek.Tekme dedimde aklıma Sanji geldi.Ne dersiniz bu herif ileride Sanji ile tekme tokuşturmasın.Olur mu olur.

Öngörümüzü de yaptıktan sonra Kizaru'nun Hawkins'i delişinden de bahsedeyim.Kizaru Hawkins'i deliyor (Bu kadar).Tam teker teker hepsinin işini bitirecekken Sentoumaru arıyor.Meğersem Kizaruda den den mushi varmışta aramak yerine sora soruştura bulmaya çalışıyormuş.Bu kadar da ne diyeceğimi bilemediğim bi abimiz işte.Sentoumaru ile konuşmasından sonra istikamet Luffy'ler.Bu arada Sentoumaru sayesinde 4 novanın kurtulduğunu ekleyeyim.

Luffy tarafına geçelim.Luffy'ler bi pacifistayı zar zor indirdikten sonra bir de yine bir pacifista ve Sentoumaru ile uğraşmak zorunda kalmıştır.Bir de bu yetmezmiş gibi Kizaru'da orada bitivermiştir.Çemçük ağızlı amiralimizin bi sonraki hedefi Zoro'dur.Robin Zoro'yu kurtarmak için yararsız bi çaba gösterdi ancak adı üstünde yararsız çaba :D Tam Zoro gitti derken araya mei-O Shirubazu Reiri girmesin mi?Girsin girsin Zoro gidecek yoksa :D Önceden bahsetmiştim Kizaru'nun önüne hep engeller çıktı diye.İşte bahsettiğim ilk engel bu:Rayleigh.
Borsalino Rayleigh ile konuşurken şunu diyor: Korsanların günahları silinmez hele ki Roger korsanlarının .Aslında seride korsanlar daha çok iyi taraf olarak gösterildiği için bu söz fazla göze batmasada insan Karasakal gibileri gördükçe Kizaru'ya hak veriyor.

Rayleigh vs Kizaru'ya dönelim.Kizaru Ray-sanı atlatıp Luffylere gitmek stiyor ama Rayleigh'in onu bırakmaya niyeti yok.Rayleigh uzun zamandır kılıç kullanmadığını söylerken Kizaru da kendi kılıcını çekiyor ve başlıyorlar çarpışmaya.Gerçek Kuma hasır şapkaları birer birer bi yerlere yollarken Rayleigh'in Kizaru karşısında nefes nefese kaldığını görüyoruz.Bunda yaşlılığının ve uzun süre kılıç kullanmamasının etkisi olsa da aslan payı Kizaru'nun gücünde bence.Neyse.Sanırım sabaodydeki Kizaru hakkında söylenecek bi şey kalmadı galiba.

Artık marineford'a geçelim mi?Geçelim geçelim.Maalesef ki Kizaru bu arcta fazla varlık gösterememiştir. (bence) Ben bunu şovunu sabaodyde yapmasına ve sıranın başka karakterlere gelmesine bağlıyorum.Çok konuşmadan mf arcındaki Kizaru'yu inceleyelim Kizaru'da diğer 2 amiral gibi mf'de hazır bulunmuştur.

İlk saldırısını Beyazsakal'a karşı yapmıştır ve önceden bahsettiğim ikinci engel ile karşılaşmıştır:Fushicho Maruko.
Kendisi Marco ile çarpışmış ancak Marco onu uçurmuştur.Buna rağmen Kizaru hiç bişey olmamış gibi yoluna devam etmiştir.Bu olay sonrası savaş alanına Ace'i kurtarmaya gelen Luffy'ye saldırmış ancak Ivankov Luffy'yi korumuştur.Daha sonrasında tekrar denemiş ancak bu seferde önüne WB tümenleri çıkmıştır.Ardından Luffy üç amiralin karşısına çıktığında onu tekme ile uçuran Borsalino olmuştur.Sonrasında aynı şeyi bir daha yapmıştır.

Savaş alanında Beyazsakal,'ın kalbi tekleyince WB'ye doğru giden Marco'nun arkasından ona lazer sıkmıştır.
Buna rağmen beyazsakala doğru giden Marco'ya koramiral Onigumo kairoseki takmış Kizaruda asisti gole çevirerek Marco'ya tekrar lazer sıkmıştır.Bundan sonraysa Ace'e giden Luffy'ye engel olmaya çalışmış ancak WB buna mani olmuştur.Luffy Ace'in yanına ulaştığında ise Hancock'un verdiği anahtarı vurmuştur.
Şimdide savaşın sonun bakalım:Shanks savaşı bitirmeye geldiğinde Luffy'de Law tarafından kaçırılmaya çalışılıyordu.Buna mani olmak isteyen Kizaru bu sefer karşısında kimi buldu dersiniz:Bennn Bekkuman.
Şu konuya açıklık getirmye çalışayım.Açıkçası ben Kizaru'nun orada korktuğu için ger çekildiğini düşünmüyorum..Beckmann'ın Kizaru'yu alacağı fikrine de karşıyım.Zira Kizaru'nun mf arcında başka karakterleri göklere çıkarmak için kullanıldığı fikrindeyim.yani örneğin Marco.Marco'nun bi şekilde göklere çıkartılması için gerekiyordu.Ve bu yüzden Marco Kizaru karşısında iyi işler başardı.Keza Beckmannda da öyle.

Geçelim Balık adam adasına.Yanlış hatılamıyorsam Borsalino bu arcta bir ve yahut iki bölümde gözüktü.Kizaru BA arcında Fisher Tiger'ın fb'sinde gösterilmiştir.O zamanlar bi koramiral olan Borsalino Fisger Tiger'ın ölümünden sorumlu olan insaları öldürmeye gelen Arlong'u tutuklamıştır.
Vee sona geliyoruz.Kizaru son olarak Dressrosa'da Dof'un inmesinden sonra gözükmüştür.Kendisi hala amiral rütbesindedir.Ve bu görünüşünde WB'nin oğlu olan ve WB'nin müttefiklerini haşat eden asil shichibukai Edward Weeble'dan bahsetmiştir.

Umarım beğenmişsinizdir incelememi.İlk inceleme çalışmam olduğu için hatalarımı mazur görmenizi istiyorum.Eğer bi yanlış yada eksik bilgi verdiyesem uyardığınız takdirde düzeltirim.

Bu kadar yazsaydım ve sadece bir kişi cevap yazsaydı, bunca yıl sonra yazan ikinci kişi de sensey olsaydı çok kötü hissederdim herhalde. Foruma girmezdim uzunca süre. Amiralci sensey ekmeğinin peşinde koşarken forumun derinliklerinden bulup çıkarmış resmen konuyu. Üzüldüm anasını satayım :/

Salak saçma vs konularına sayfalarca yazılırken bu konuyu sensey hortlatana kadar sadece bir kişinin yazmış olması üzücü.

Bu kadar yazsaydım ve sadece bir kişi cevap yazsaydı, bunca yıl sonra yazan ikinci kişi de sensey olsaydı çok kötü hissederdim herhalde. Foruma girmezdim uzunca süre. Amiralci sensey ekmeğinin peşinde koşarken forumun derinliklerinden bulup çıkarmış resmen konuyu. Üzüldüm anasını satayım :/
Hem de adamın ilk yazısıymış. Sen yazsaydın ya en azından. :artiz:

Hem de adamın ilk yazısıymış. Sen yazsaydın ya en azından. :artiz:
Konuyu açtığı tarihte forumda yoktum ben ki olsaydım da bu kadar uzun konuları okumuyorum genelde. Neyini inceliyorsunuz anasını satayım zaten mangadaki her karakteri, hemen hemen her aksiyonu ezbere biliyoruz. Yaz genel tartışma konusuna ara ara geç işte. Bunlar hep şov.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık