Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kayıp Yüzyıl - Pluton Momonosuke - Luffy'nin Ikizi Im

Asırlarca gemi ustasından gemi ustasına Pluton'un gemi olduğu gerçeği aynı Kraliyet Ailesinin Poseidon hakkında bildiği gerçekler gibi geçmişse kesinlikle daha mantıklı değil. Kesinlikle en akla yatkın olan şey de değil. Pluton ilk söylendiği andan itibaren yapımı çok ama çok zor olan bir şey olduğu söylendi. Eşsiz olmasının sebebi buydu. Üretilen şey eşsiz değildir dedin. Cp9 Sagada anlatılan olayın bütün olayı bu değil miydi zaten? Planların yüzyıllarca aktarılmasının sebebi? Bir daha günyüzüne çıkarsa onun nötrlemek için yeni bir tanesinin yapılmasını sağlamak için değil mi?
Aklına yatar yatmaz bilemem. 3 denk güçten biri neden gemi olsun o da canlıdır bana mantıklı gemi dendi gemi olmalı sana mantıklı. Lakin Oda istediği herşeyi yapabilir. Gomu gomu no mi hito hito no mi model nika oldu. Bu çok köklü ve seriyi değiştirecek bir değişiklik. Önceden meyvelerin güç sıralaması çember şeklindeydi. Güçlü olan insandı meyve değil. Çok güçlü olan bir meyve başka bir meyve tarafından madara edilebiliyordu. Lakin şimdi meyve nika var hepsinden güçlü. Luffyi mahveden bir durum bu sanki başardıklarını o değil meyve yapmış gibi. One piece e bunu yapan adam Plutona neler yapmaz?

İkiz meselesi hariç iyi teori. Şu üç antik silah mevzusunu ben de iddia ediyordum zaten. Bağlantıları iyi kurmuşsun.
buda hoşuna gidebilir sonradan ekledim.

Grand Lineın Oluşumu ve Memoris Türküsü

Popüler bir Teori var. Tam hatılamıyorum Pluton ateşlendi ve mevcut One Piece evreni oluştu diye. Teorimde Pluton ve
diğer antik silah canlı varlıklar. Joyboy ölene kadar bizim bildiğimiz dünya yoktu daha iç içeydi. Grand Lineın en büyük
özelliği
1. Calm Belt
2. Manyetizma (pusulanın çalışmaması)

Peki neden? Neden Raftele gitmemiz için okyanusu baştan sona gezmemiz gerekiyor. Ve neden 1. bölümün sonunda hüzünlü
Hatıralar şarkısı çalıyor. Neden ve kimin hatıraları.(Şarkıyı tam çözemedim ama bişeyler var. Binks sake kadar önemli.)

Joyboyun ölümünden sonra Plutonun amacı Balık adam adasına özür mektubu bırakmaktı. Poseidon ile görüştükten sonra
bir karara vardılar.Poseiddon Calm beltleri oluşturdu, Pluton Manyetizmayı bozup adaları dolaşmayı mecbur kıldı ve Joyboy
kendini hatırlasın diye adalara Poneglyphleri serpiştirdi. Joyboy dünyaya tekrar geldiğinde dünyanın neresinde olursa
olsun Grand Line a bir noktadan girecek.(Joyboy macera ruhlu kesin Grand Line a girecektir.) Poneglyphleri okuyacak
(Luffy daha önce hiç okumadı yada kimse ona okumadı) Rafteli kendi memleketini arıyacak veRafteldeki son Poneglyph ile
kendi benliğine kavuşacak.

Pluton bir gemi zaten orası belli ve o gemiyi harekete geçirmek üzerinde ki silahı kullanmak için büyük bir enerjiye ihtiyaç var. Enelin kendi dev gemisini ucurduğu gibi...

Yazar burada Zeus'u Namiye vererek bu enerjiyi sağlayacak. Yoksa bunun mümkün olması zordu gibi geliyor bana...
Dediğim gibi bir balıkadamın sakladığı bir gemi planında Pluton yazıyo ve buna inanıyoruz. Pluton planın değil planı çizen kişi de olabilir. Kapakta yazarın adı da olur. Neden Poseidon gibi bir canlı olmasın? Canlı olması nekadar farazi ise enerjiye ihtiyaç duyması da okadar farazi.

Asırlarca gemi ustasından gemi ustasına Pluton'un gemi olduğu gerçeği aynı Kraliyet Ailesinin Poseidon hakkında bildiği gerçekler gibi geçmişse kesinlikle daha mantıklı değil. Kesinlikle en akla yatkın olan şey de değil. Pluton ilk söylendiği andan itibaren yapımı çok ama çok zor olan bir şey olduğu söylendi. Eşsiz olmasının sebebi buydu. Üretilen şey eşsiz değildir dedin. Cp9 Sagada anlatılan olayın bütün olayı bu değil miydi zaten? Planların yüzyıllarca aktarılmasının sebebi? Bir daha günyüzüne çıkarsa onun nötrlemek için yeni bir tanesinin yapılmasını sağlamak için değil mi?
Kardeşim olayın özü şöyle; pluton isimli antik zamanlarda yaşamış(muhtemelen wanoda) zanaatkar bir insan var idi. Bu adam o kadar işinde iyiydi ki çok güçlü gemiler, aletler falan yapabiliyordu(frankynin bin katı falan diye düşün). Pluton bir gemi yaptı, daha sonra bunun planlarını da kayıt etti. Planları kayıt ettiği sayfanın başına mimarın ismini yani kendi ismini yazdı. Bundan dolayı antik silah olarak bilinen pluton isimli antik zamanlarda yaşamış insan, gemi olarak bilindi. Gemi planları nesilden nesile aktarıldı ama nesiller geçtikçe antik silah doğal olarak karıştırılıp gemi zannedildi. Zaten insanların aklına silah deyince gemi benzeri aletler gelir. Bunlar da bu sebepten gemi zannediyorlar. Ayrıca şunu da sorarım; dışarıya kapalı wanoda, geminin ne işi var? Hadi gemi var diyelim, ve bu bilgi nesilden nesile aktarıldı, geminin varlığından haberdar olan ve dış dünyaya açılmak isteyen Oden neden Wbnin wanoya gelmesini bekledi? Hadi her şeyi geçtik, üretilebilecek bir alet olan ve muhtemelen ileride göreceğimiz pluton(ki gördük momonosuke olarak) neden yapılması imkansız hale getirildi franky tarafından(planlar yakıldı)? Nereden bakarsak bakalım, şirahoşhi gibi momo da antik silah çıkacak, bu baya net, kaç defa oda sinyalini verdi bu meselenin...

O kadar cevap yazdın bak ne oldu, patladın :p. Sorduğun soruların cevaplarını bile vermiş mangaka bu bölümde.
Nerede patlamışım? Adam koskoca gemi olarak düşündüğünüz antik silahı ömrümde bir defa görmedim diyor. Sadece antik silah pluton burada demiş. Gemiyle alakalı hiçbir şey demiyor. Koskoca gemiyi nasıl görememiş? Anlatsana biraz? Baya baya 800y önceki antik silah, momonun atasıydı. Bizim fil de 800 yıldır piyasada yoktun diyordu. Muhtemelen fil momonun atasından haberdar. İleride resmi olarak momo açıklandığında görürsün kardeş.

Nerede patlamışım? Adam koskoca gemi olarak düşündüğünüz antik silahı ömrümde bir defa görmedim diyor. Sadece antik silah pluton burada demiş. Gemiyle alakalı hiçbir şey demiyor. Koskoca gemiyi nasıl görememiş? Anlatsana biraz? Baya baya 800y önceki antik silah, momonun atasıydı. Bizim fil de 800 yıldır piyasada yoktun diyordu. Muhtemelen fil momonun atasından haberdar. İleride resmi olarak momo açıklandığında görürsün kardeş.
Acı sona kadar inkar demek, peki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık