Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Hunter x Hunter

Bu kadar kişi varken burada ara ara aklıma takılan bir şeyi sorayım:
Chrolla'nın yeteneği efsuncu yeteneğiyle yapılamaz mı? Bir efsuncu gibi özel güçlü bir kitap efsunluyor kendisi de çünkü.
Mütehassıs ile Efsuncu nen tipleri birbirne yakın tipler. Efsuncuların zamanla Mütehassıs'a dönüşme şansı var. Zaten bu nen tipleri çok keskin çizgilerle ayrılan bir şey değil. Mütehassıs demek yaptığı iş benzersiz demek. Yani Kuroro aslında bir Efsuncu gibi ama nen yeteneği benzersiz olduğu için Mütehassıs olarak sınıflandırılıyor. Yoksa Kuroro Efsuncu dense kimse garipsemezdi.

Ama bir Efsuncu'nun Kuroro'nun nen yeteneğini taklit etmesi çok zor olur. Neticede çokça şartlara bağlı özel bir durum. Ama edemez demek için neden yok. Mütehassıs doğrudan yaparken Efsuncu dolaylı yolda inşa ederek nen yeteneğini yaratabilir. Özetle Kuroro'nun nen yeteneğinin sırlarını bilen iyi bir Efsuncu aynını yapabilir. Ama Kuroro bu yeteneği Mütehassıs olduğu için kolayca yapabilmektedir.

Şahsen ben de ilk seferimde Kimera arcta baskına kadar sıkılmıştım (yaşın etkisi de olabilir) ama tekrar izleyince seri resmen zirve yapmış.
- Killua'nın iğnelerden kurtuluşu.
-Gon'un canavarlaşması.
-Meruem'in insanlaşması.
-Meruem, Komugi finali.
-Muhafızların sadakati.
-Morel'in yanındaki Knov'a göre ahmak bir kas yığını gibi gözükmesine rağmen arc Mvp'si olup bir avcı nasıl olur dersi vermesi.
-Knov'un mental çöküşü ve rakibin nasıl bir azman olduğunun gösterimi.
-Netero'nun flashback sahnesi ve ejder dalışı ile saraya dalması.
-Netero ve Meruem dövüşü.
-Knuckle gibi müthiş bir karakter.

Daha kaç şey daha sayılır bunaların yanında. Yorknew de güzel olsa da bence geride kalıyor. Özellikle Uvo'nun pervasızlığı beni çok rahatsız etmişti, Bisky'den gördüğümüz kadarıyla bir nen kullanıcısı için en en hayati yetenek gyo.

Manganın son arcı ise dendiği gibi çok çok iyi gidiyordu, Tserriednich ve mafyalar çok şeye gebe.

Doğu ve batı, kuzey ve güney kutupları yer değiştirse, gündüz gece, yer gök olsa evet Naruto o zaman HxH'den daha iyi bir seri olur.
Hxh iyi seri sevdim ancak 3 büyükün yeri hep ayrıdır,hxh nasıl daha iyi,naruto serilerinde kaç türlü yetenek dövüş var,hxh dövüşleri 5 dk sürmüyor o ona atlıyor kafayı kesiyor bitti.Yani 100 bölümlük seriyi en iyi shounen yaptılar başımıza ,forumlarda bir tane dövüşü konuşulmuyor.

Hxh iyi seri sevdim ancak 3 büyükün yeri hep ayrıdır,hxh nasıl daha iyi,naruto serilerinde kaç türlü yetenek dövüş var,hxh dövüşleri 5 dk sürmüyor o ona atlıyor kafayı kesiyor bitti.Yani 100 bölümlük seriyi en iyi shounen yaptılar başımıza ,forumlarda bir tane dövüşü konuşulmuyor.
Millet birbirinin nen yeteneklerini çözmek için yarım saat düşünüyor la seride...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık