Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hunter x Hunter Karakterlerinin Seviyeleri

Herkese merhaba. Okuyunca canım çekti ve sırf bu başlığa yazabilmek için üye oldum.:) Uzun ve biraz karmaşık yazmış olabilirim:

Başkanlık seçimleri arcı benim en beğendiğim hxh arcı. Her yönüyle tatmin edici. Öyle büyük hadiseler yaşanmıyor ama tüm karakterler bir araya geldiği ve hikayenin ruhuna direkt temas edebildiğimiz için çok keyifli geçiyor. Ging ile tanışmakla kalmayıp üstüne Pariston gibi zehir zemberek biriyle tanışıyoruz. Gözlemime göre, Pariston daha zeki ancak Ging tecrübesiyle kendini bir adım öne atmasını biliyor. Muhtemelen Gon'dan bile daha küçük yaşlarda maceraya atılmış. Çocuk yapsa da onunla vakit kaybetmemiş, kuzeni Mito'ya postalamış utanmadan. Tecrübe derken kastettiğim bunlardı. Ayrıca Paristen birkaç yaş daha büyük duruyor. İkisi de otuzlarda bir yerde orası kesin :)

Daha sonra, Zoldyck ailesinin potansiyelinin çok daha derin olduğunu görüyoruz. Herkesi ürperten muazzam auranın sahibi Nanika, Killua ile beraber özgürlüğe ilk adımını atıyor. Illumi'nin zannettiğimizden çok daha güçlü biri olduğunu, bizzat Hisoka'dan öğreniyoruz. Şişman zodiaca 90, Illumiye ise 95 puan biçiyordu. Muhtemelen 10 zodiac arasında Botobai Gigante hariç hepsinden güçlü. Öyleyse Hisoka'nın da onlardan güçlü olduğunu düşünmemek için bir sebep yok. Botobai ise kapalı kutu, anca kara kıtada gücünü öğrenme fırsatına erişiriz veya gemide büyük kapışmalar patlak verirse müdahale edecektir. Eldeki verilere göre, düşük bir olasılık da olsa Ging ve Pariston'dan daha güçlü olma ihtimali var. Devam edelim. Ta ilk avcılık sınavında yerleştirilen Hisoka'nın Illumi'den bariz üstün olduğu algısı bu arc ile beraber yıkılıyor. Hatta garip bir şekilde tersine dönüyor. Şakayla karışık da olsa Illumi Hisoka'ya gider yapıyor, seni gebertirim diyor. Ben burun farkıyla Hisokayı önde görüyorum. Ancak ikisinin de göründüklerinden çok daha güçlü olduğuna inaniyorum.

Mangada chrollo kaçak oynayarak Hisokayı öldürüyor. Kaçak oynamasa da sonuç değişmezdi herhalde. Ama hisokanın, öldürmenin bile yetmediği bir manyak olduğunu öğreniyoruz. Herif narutodaki karakterler misali diriliyor. Machi'ye aklın karışmasın, sizi her türlü silerim diyor. Gelecek sefer dövüşün mekan gibi faktörlerine dikkat ederek Chrollodan net bir rövanş alacaktır diye tahmin ediyorum. Bunu da chrollo hayranı olarak söylüyorum. Maalesef hikayenin yazarı, kıyamama hakkını hisokada kullandı reise de aynı iltiması geçmeyecektir. Ya da reisin ölümü kurapikanın elinden olur. Hiçbir türlü yaşarı yok o adamın. Örgütü komple temizleyecekler. Hxh'de kötüler layığını buluyor. Uvogin gibi muhteşem bir karakter bile ortaya çıktıktan 3 bölüm sonra harcandıysa, hayalet takımının hikayedeki misyonu yok olmaktır. Hiçbiri o kara kıtadan geri dönemeyecek. Ama Hisoka, Kurapika ama yaratıklar tarafından kurban edilecekler.

En güçlüler sıralamasını yapmadan önce kimeralardan ve Beyond Netero'dan da bahsetmem lazım. Neferpitou, Netero'yu ve Zeno'yu birlikte, kralın hemen arkasında görmüştü. Buna rağmen adult gon'u gördükten sonra kapıldığı korkuya kapılmamıştı. Bence bu, adult gon'un Netero'dan güçlü olduğuna dair çok açık bir delil. Gon için neredeyse kral kadar güçlü vs. demesi nihayetinde onun kendi yorumu. Yanılıyor veya kralını sevdiği için onun alehine küçük düşürücü düşünemiyor olabilir. Yani Gon kraldan alenen üstün olsa bile pitou'nun duygusallığından ötürü kralını ondan aşağı görmek istememesi ihtimali var. Burada kesin olan, Gon'un Netero'dan daha büyük bir tehdit olarak görülmesi, sezilmesi. Men ve yemin ile kolaya kaçılarak edinilen gücü sevmesem de Gon'un gelecekteki halinden bir spoiler gibi olduğu için etkileyici sahnelerdi. Pitou için kullanmaya değmeyecek bir güç israfıydı ama. Muhafızların abartıldığını düşünüyorum. Killua youpiyi madara etti mesela. Sonuç olarak, Gon patlamadan önceki Meruem'i alırdı ancak evrimleşmiş Meruem'i alamazdı.

Netero'nun oğluna gelecek olursak. Muhtemen babasindan güçlüdür. Netero 120 lerindeyse o da çoktan zirvesinde olan yaşlı bir adamdır. Tavırları, kara kıtaya gitme arzusu(daha önce gitmiş de olabilir) ve Pariston'u 2. Adam olarak yanına çekmiş olmasından anlaşılıyor ki baya taşşaklı biri. Şu ana kadar saydığım bütün isimler arasında favori görünen bu diyebilirim. Çıkardığım sonuç:

1-Beyond Netero
2-Ging Freecs
3-Post-Rose Meruem
4-Maha Zoldyck
5-Pariston Hill
6-Adult Gon
7-Isaac Netero
8-Chrollo Lucilfer
9-Botobai Gigante
10-Hisoka
Öncelikle merhaba. Fikrini belirtmem gerekirse Beyond Netero'yu elde hiç bir veri olmadan ilk sıraya yerleştirmeyi yanlış buluyorum ama beklentiye dayalı olduğunu söylemişsin zaten.

O yüzden ilk olarak Pariston ve Ging'e gireyim, ikisini de fazla abarttığını düşünüyorum. Pariston diğer burçlara güçsüz avcıları anlamadıklarını ve kendisi gibi birinin başkan olmadı gerektiğini söylüyordu.

Veya Ging Beyond Netero'nun ekibinde yetkili kişinin kim olduğunu sorduğunda ve Pariston 2 numaranın kendisi olduğunu söylediğinde Ging Pariston'u küçümseyip öyleyse güce göre seçilmiyor demişti ve ardından Pariston'u kolayca yenebileceğini söylemişti.
Örümcek muhafızlarını direkt olarak atlamışsın bu arada. Killua ve Youpi demişsin, ne Youpi ne Shaipouf tek çizik bile almadı ki o savaşta kimseden? Yenilmediler de zaten krala güçlerini aktardıktan sonra bombanın zehri ile öldüler. Muhafızlar için birden fazla kez Netero'dan bile güçlü oldukları belirtildi.

İlk seferinde Pitou'nun Kite'e saldırmasından sonra kaçan Killua Netero'yu gördükten sonra onun hangimiz daha güçlüyüz sorusuna ona denk değilsin diye cevap vermişti.

Meruem doğduktan sonra Meruem Colt'a aralarında ne kadar fark olduğunu sormuş ve krala asla ulaşamadan muhafızlar tarafından yok edileceği cevabını almıştı.

Üçüncüsü Netero direk kendisi Pitou'yu gördüğü an kendisinden güçlü olduğunu söylüyordu.

Öncelikle merhaba. Fikrini belirtmem gerekirse Beyond Netero'yu elde hiç bir veri olmadan ilk sıraya yerleştirmeyi yanlış buluyorum ama beklentiye dayalı olduğunu söylemişsin zaten.

O yüzden ilk olarak Pariston ve Ging'e gireyim, ikisini de fazla abarttığını düşünüyorum. Pariston diğer burçlara güçsüz avcıları anlamadıklarını ve kendisi gibi birinin başkan olmadı gerektiğini söylüyordu.

Veya Ging Beyond Netero'nun ekibinde yetkili kişinin kim olduğunu sorduğunda ve Pariston 2 numaranın kendisi olduğunu söylediğinde Ging Pariston'u küçümseyip öyleyse güce göre seçilmiyor demişti ve ardından Pariston'u kolayca yenebileceğini söylemişti.

Örümcek muhafızlarını direkt olarak atlamışsın bu arada. Killua ve Youpi demişsin, ne Youpi ne Shaipouf tek çizik bile almadı ki o savaşta kimseden? Yenilmediler de zaten krala güçlerini aktardıktan sonra bombanın zehri ile öldüler. Muhafızlar için birden fazla kez Netero'dan bile güçlü oldukları belirtildi.

İlk seferinde Pitou'nun Kite'e saldırmasından sonra kaçan Killua Netero'yu gördükten sonra onun hangimiz daha güçlüyüz sorusuna ona denk değilsin diye cevap vermişti.

Meruem doğduktan sonra Meruem Colt'a aralarında ne kadar fark olduğunu sormuş ve krala asla ulaşamadan muhafızlar tarafından yok edileceği cevabını almıştı.

Üçüncüsü Netero direk kendisi Pitou'yu gördüğü an kendisinden güçlü olduğunu söylüyordu.
Cevap için teşekkürler. Açıkçası mangaya üstünkörü baktım Pariston ile Ging'in o diyaloğunu bilmiyordum. Pariston'u bazı sebeplerden abartmış olabilirim. Ging'in söylediğine göre kimera kozalarını toplayıp kendine oyun alanı yaratmak istemiş. Kısacası, Diğer Zodiaclar'a kuşkuya yer bırakmayan bir üstünlüğü olduğu fark ediliyor. Benim aklımda Hisoka'dan iki kat yetenekli ve iki kat zeki birisi olarak yer etti. Yetenek konusunda tamamen yanılıyor da olabilirim. Ging'e gelirsek, Netero dünyanın en iyi birkaç nen kullanıcısından diyor ve hisokaya kadar giden bir namı var. Muhtemelen Freecs ailesi özel bir aile ve Killua'nın Zoldyck ailesinin gelecekteki süperstarı olmasına karşılık Freecs ailesinin starı Gon değil de Ging gibi. Muhafızlar içinse iddiamı sürdürüyorum adamakıllı bir savaşçı gönderilmedi ki karşılarına. Morel, Shoot, Knuckle vs. bunlar nedir? Colt, Knov, Killua bunlar bahsettiğin söylemlerde bulundukları zaman mental yıkıklık içerisinde loser psikolojisindelerdi. Gon Ging ile seçimlerde karşılaştığında Kite için özür diliyordu Ging ise düşmanın gücünü yanlış hesapladığından Kite hatalı diyordu. Benim oradan anladığım siz kaçın diye onları göndermese üçü birlikte karşı koyabilirdi. Pitou, keşke tekrar dövüşebilseydik diye Kite'ın kuklasına bakıp iç geçiriyordu. Yani sıkı bir dövüş olduğunu anlıyoruz.

Edit: Ha bu arada, Netero'nun krala ulaşamadan muhafızlar tarafından yok edileceği söyleminin ciddiye alınmayacak bir iddia olduğunu belirtmeye gerek yok. İzledik ve gördük. Aura miktarından önemli şeyler var savaşta. Aura miktarı ise Nanika yenilmez o halde. Zayıf karakterlerin yanlış gözlemlerine aldanmamamız lazım. Netero 3 muhafız ile tek başına kapışabilecek bir adamdı. Onun Pitouya bakıp alay eder gibi benden daha güçlü demesi alaycı kişiliğine uygundu ki adamları da şaka yaptığını anladılar. Netero akılsız bir adam mıydı ki kendinden bile güçlü 4 canavara karşı o zayıf kadroyu ölüme sürüklesin? Destek olarak bir Zeno'yu çağırdı.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık