Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Houseki No Kuni

Okudunuz mu ?

• Kullanılan toplam oy
    8

Seri Adı: Houseki No Kuni
Çıkış Tarihi: 2012
Barındırdığı Türler: Aksiyon, drama, fantastik, gizem, psikolojik
Hitap Edilen Kitle: Seinen ( yetişkin erkek kitlesi )
Mangaka:Haruko Ichikawa
Durumu: Devam ediyor
MAL Puanı:8.95
Anilist Beğenilme Oranı: %89
Okumak İçin: Bölüm Sayısı:96+

Konu;
Bir zamanlar bu dünya üzerinde insanlar adlı hayvanlar yaşarmış daha sonra bu insan ırkı nedendir bilinmez 3'e bölündü; bunlar et,kemik ve ruh bu 3 öğe 3 farklı ırkı oluşturdu, Cevherler, Ay Sakinleri ve Admirabilis

Sayıları oldukça az olan Cevherler sürekli olarak Ay Sakinleri ile savaşırlar Ay Sakinleri Cevherler'e yaptıkları saldırılarla Cevherleri kaçırırlar bunu önlemek için de Cevherler'e görevler verilir bu görev dağılımın büyük bir çoğunluğu nöbet tutmak üzerine bunun haricinde doktorluk, tasarımcı gibi dallara da ayrılmış bu toplumda hiçbir iş beceremeyen ana karakterimiz, Phos aşırı güçsüz olduğundan nöbetler için uygun degildir şiddetli bir akıntı veya rüzgar bile Phos'u parçalarına ayırabilir, Phos'a görev olarak ansiklopedi derleme görevi verilir, Phos hnk evrenini keşfetmeye başlar

Seri içinden paneller

Benim yorumum:Özgünlüğü, evren alt yapısı ve dünya inşası ile gayet kaliteli bir yapımdır, fantastik olduğu kadar da dram içerir, ana karakter olan Phos'un defalarca kez delirmenin eşiğine gelişini okumak gayet keyifliydi içerisinde yeterince gizem bulunduran bu seri henüz final etmemesine rağmen geçmiş ile ilgili açıkta gizem bırakmamış, basit çizimleriyle ve güzel kurgusuyla kısa sürede bitirdiğim nadir serilerdendir, forumda konusunu göremeyince açmak istedim şahsen Op'tan daha kaliteli bulduğum güzel ve uzun olmayan bir seridir Op'un yokluğunda arayacak bir şeyler arayan kişiler için de öneririm

Son düzenleme:
Animesi cgi dolu, jöle gibi her şey katlanamadım, mangasının çizimleri de hiç hoşuma gitmedi onun dışında hikaye ve özgünlük olarak iyi duruyor, tabii önce okumak lazım. :artiz:

Animesi cgi dolu, jöle gibi her şey katlanamadım, mangasının çizimleri de hiç hoşuma gitmedi onun dışında hikaye ve özgünlük olarak iyi duruyor, tabii önce okumak lazım. :artiz:
Animesini ben de izleyemedim mangasının cizim tarzinin çok bir olayı yok ama basit ve anlaşılır çizime ragmen güzeldir

Mangasına baktım çizimlere dayanamadım üstüne cinsiyetsiz mücevherlerin yaşam hikayesi falan ilgimi çekmedi. Animesinde nasıl yapmışlar diye baktım yukarıdaki arkadaşın dediği gibi CN çizgi filmlerinden fırlama jölemsi bir şey yapmışlar ona da dayanamadım. Garip bir seri her bünyeye gitmez ben böyle garip şeyleri pek sevmem. Seveni illaki çıkar.

Karakter gelişimi olarak ana karakter mükemmelin ötesinde bir iş başarıyor karakterin ilk ch deki sözleri ile son ch ler deki sözleri birbirini uyum içinde tamamlıyor gram ara vermeden sürekli ilerleyip gelişen değişen bir karakter in hikayesini gözlemliyoruz değişen derken küçük değişimleri kast etmiyorum tamamen görünüş ve fikirleri değişiyor köküne kadar her bir parçada ayrı bir kişilik ve kişiliklerin bir uyumunu görüyoruz tek kişilik bir bütünken çok kişilik bir bütüne dönüşüyor ilerledikçe seri ve bu mükemmel şekilde yansıtılmış gerek çizim gerek sözler ile

Çizim tarzını beğeniyorum aşırı estetik bir seri okurken sadece görselliğine hayran kaldığım bile oluyordu bunun yanında çok tatlı bir dram ve gizem barındırıyor ben çok sevmiştim. Animesini de beğenmiştim diye hatırlıyorum çok animeci biri değilimdir belki hiç izlememiş bile olabilirim.

Neyse güzel seri okuyun bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık