Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hesaplaşma Savaşı'nda Shiryu Kimi Yenmiştir?

İntikam Savaşında ''Yağmur'' Shiryu kimi yendi?

• Kullanılan toplam oy
    44
Soru oldukça açık, bildiğiniz gibi bölüm 820'de, Nekomamushi, Kaido'ya karşı Marco'nun gücüne ihtiyacımız var dedikten sonra onların zaman atlamasında başlarına ne geldiğini bu bölümde öğrenmiştik.

Robin şunu söylüyordu: ''They did... It was quite a large battle, with each side bringing plenty of help. In the end, Marco's group was obliterated.''

''Evet dövüştüler... Oldukça büyük bir savaştı, her iki tarafta yanlarına fazlasıyla yardım getirdi. Bu savaşın sonunda ise, Marco'nun grubu yok edildi.''

Marco bölüm 909'da ise Karasakal'ın gücüne dikkat çekti, ve onu diğerlerinden ayırdı, ''But with Pop's power at his command, we couldn't overcome Teach anymore. He took everything.''

''Ancak, Beyazsakal'ın gücüne sahip olan Teach'i artık durduramazdık. O herşeyi bizden aldı.''

Benim görüşüme göre 2 ihtimali sıralıyorum:

1- Karasakal, hem Marco hem Jozu'yu yendi (Marco'nun King + Queen'e karşı deneyip yapamadığını Karasakal bir bakıma yaptı), Vista'yı yenmek ise Shiryu'ya kaldı.

2- Karasakal, sadece Marco'yu yendi, Jozu'yu ise Shiryu yendi, Vista'yı ise bir başkası yendi.

3- Animede (seride geçersiz) ise bu şekilde gösterildi:

Bir şekilde karanlık gücünün uyanmış hali gibi, kendi vücudu dışında bir yerde kara delik oluşturup, Marco ve grubunu bu şekilde yeniyor.

Size göre bu savaş nasıl gerçekleşti?

Shiryu'nun burada önemli birisini yenmesi gerekir, çünkü ödül olarak dünyaca ünlü Level 6 korsanlarından geride olması çok normal, bunların ödülleri en az 500 milyondan başlıyorken Shiryu 0'dan başlayacak.

Haliyle burada Vista'yı yenmek ona en az 500 milyon üzeri bir ödülde getirir, çünkü Izo'nun bile 510 milyon, Ace'in 550 milyon ödülü varken, Mihawk'ın ''seni herkes tanıyor'' dediği Vista'nın en az 600 milyon ödülü olması gerekir. Shiryu burada yendiği komutan sayesinde en az 600 milyon ödülü garantilemiştir.

Karasakal Korsanları, Beyazsakal Korsanlarını birebirde yenecek güçte değillerdi bence Karasakal hepsini tek başına yendi. Şu anda meyve güçleriyle daha güçlü bir hal almış olabilirler Beyazsakal Korsanları'ndan.

Tayfanın bütün üyeleri meyveli çıkacak.

Karasakal'da iki meyve var, Shiryu'da görünmezlik meyvesi var, Devon'da Dokuz Kuyruklu Tilki meyvesi var, Sanjuan Wolf'te büyüyüp küçülmesini sağlayan meyve var diye hatırlıyorum, Lafitte'nin de kanatları vardı muhtemelen onun da bir meyve gücü var.

Vista’yı yenmiştir.Subliminal farkettim ama Oda’nın kafasına silah dayasalar olmaz hayal ettiğin şey. :) Mihawk’ın yenilmesi imkansız çünkü Shanks’ten güçlü kılıç ustası bekliyor.:gamyon: adam Shanks’ten güçlü kılıç ustası gelsin de beni yensin diye bekliyor kim takar Shiryu falan.O seviyenin üstüne çıkacaksa olur ama yazar o kadar abartmaz.

Sırf bountysi çıksın diye birilerini yenmesi gerektiğini düşünmüyorum. Zaten Shiryuu da pek sıfırdan başlamıyor Impel Down'da ihanet etmeseydi BB paket olmuştu. Impel Downda ihanet etmese dahi Magellan'a denk. Taraf değiştirdiğinde gücüne yaraşır bir bounty verilmiştir zaten kendisine. "Ödüller; kişilerin dünya hükümetine olan tehlikelerine göre belirlenir. Ne kadar tehlike içeriyorsan, ödülün o kadar büyüktür." Teach zeki ve pragmatist bir karakter herkesi zayıflatıp meyveleriyle alan saldırıları yaparak ortalığı dağıtabilecekken Shiryuu'yu 1v1'e yollamaz sanki.

Bu mevzudan sonra Karasakal imparator oldu o yüzden tüm tayfa Karasakal tabanlı saldırılarla yenilmiştir.Shiryu kumda oynasın

Jozu tüm bedenimi elmasa çevirip uykuya dalsa Shiryu, Jozu'yu çizemez ne Jozu'su asdasdas

Shiryu, Beyazsakal korsanlarının en iyi kılıç ustası Vista'yı almıştır.

Teach zaten Marcoya dünyadaki en ters adam..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık