Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hayao Miyazaki'nin En İyi Filmi

En iyi film hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    39
Hayao Miyazakinin filmleri benim için hepsi ayrı ayrı özel, gerçekten adamın inanılmaz bir hayal dünyası var. Ama ilk izlediğim filmi daha özel benim için o yüzden en iyisi;

1- Prenses Mononoke
2- Ruhların Kaçışı

Burada diğer filmlerine göre en sönük bulduğum filmi ise Rüzgar Yükseliyor olur sanırım.

Mononoke Hime 1, Ruhların Kaçışı ise 2 benim için. İkisinin de bende yeri çok ayrı ve defalarca izlediğim filmler.

Rüzgarlı Vadi ve Gökteki Kale'yi de severim ama Howl bana her zaman overrated gelmiştir, filmin özellikle sonunu çok vasat bulurum, aceleyle bitirilmiş gibi hissettiriyor.

Uzaktaki göremediğimiz köyü anlatan kişi Miyazaki. :)

Orda bir köy var, uzakta,
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da
O köy bizim köyümüzdür.

Orda bir ev var, uzakta,
O ev bizim evimizdir.
Yatmasak da, kalkmasak da
O ev bizim evimizdir.

Ahmet Kutsi Tecer.

Hepsi evlattır benim için en iyiyi seçmek zor oldu, seçemedim zaten :) Huzurlu filmler çoğu. Huzursuz hissettiğim zamanlarda kaçıp mutlu hissediyorum miyazaki filmleriyle. Bünyeye en yoğun huzuru da Totoro veriyor :) O abla-kardeş ilişkisi baba-kız ilişkisi, köy yeri sakinliği, catbus derken her şeyiyle tebessüm ettiriyor bana. Koyduğu ufak ufak detaylara da bayılıyorum.

Spirited Away'in de tatlı bir havası var. Müziklerinden çizimlerine hikayesine her şeyi çok özel benim için. İkisine oy verdim ama dediğim gibi hepsi özel filmler bence :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık