Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Gençler bu Anime'ye ne oldu böyle ?

S.a. gençler, yıllar oldu One Piece'nin animesini izlemeyeli. Ara sıra önemli bir şeyler olduğunu duyarsam açıp mangaya bir göz gezdiriyordum sadece. Belki beni, manga yorumlarına yazdığım 2-3 yoruma falan denk gelen olduysa hatırlayan çıkar. En son galiba bizim memlekette (K.Maraş) deprem olduğunda yazmıştım ; Shanks'ın olduğu bir bölümdü sanırım.
Neyse, gecenin daha doğrusu sabahın bu saatinde bu konuyu açmamın sebebi şudur ki :
Biraz önce Youtube'da One Piece'nin yeni bölümlerinden bir kesit denk geldi, 2 dakikalık bir video. İzledim ve baya bir şaşırdım. Aslında şaşırmak değil de bildiğiniz tiksindim gerçekten =/

Arkadaşlar bu anime ne zamandan beri böyle ? Animeyi resmen çocuksu bir ışık şöleni haline getirmişler. Ordan burdan çıkan saçma sapan efektler, alakasız rengarenk ışıklar. Güya kralın hakisi görünecek diye yapılan kara yıldırımlar kırmızı ışıklar vesaire daha bin türlü sebzeli çorba görselliği. Her şey karman çorman her şey =/
Yahu bu animenin bir asaleti vardı ne bileyim yani bu nedir arkadaş ? Mesela Kral'ın hakisinin bir karizması vardı ; görünmezdi ama hissedilirdi (marineford savaşındaki gibi). Yani illa belirteç olarak ordan burdan fışkıran kara yıldırımlar mı kullanman lazım. Hadi bunu geç de o rengarenk ışıklar nedir arkadaş bize neyi anlatıyor bunlar yani amaç ne ? Kendileri izlerken yorulmuyorlar mı acaba ? Şahsen benim hem başım döndü hem de midem bulandı. Milletin gözünü bozmak için mi yapmışlar bunu bu nedir babam ? Teknoloji de ilerledik, artık böyle cafcaflı fosforlu ışıklı mışıklı görseller yapabiliyoruz diye hava atma çabası mı yoksa ?
Çizimler berbat, efektler mide bulandırıcı... Bu anime işini yapan şirket mi değişti yoksa bunlar izleyici ile dalga mı geçiyorlar ? Kimse buna itiraz etmiyor mu ? Nedir bu rezaletin sebebi bir bileniniz var mı arkadaşlar ? Yoksa Z Kuşağı yani yeni nesil böyle mi beğeniyor ?

( Konu anime ile alakalı ama genel itibarı ile sizlere bir soru yönelttiğim için konuyu ''One Piece Sorular, Teoriler ve İncelemeler'' kısmına açmak daha mantıklı geldi. Eğer bir hata ettiysek yöneticiler gerekli ayarlamaları yaparlar sanırım. Eğer hatalı kısma açtıysam konuyu verdiğim zahmetten dolayı şimdiden özürlerimi sunuyorum... )

Kısaca evet yeni nesil animeler böyle yapılıyor artık. OP harici neredeyse her seride böyle ışıklı efektler var. Artık ne zaman bu trend biterse OP animesin deki efektlerde o zaman biter.

• Like
Tepkiler: Sdf

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık