Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Formula 1 2024 Sezonu

Hamilton abime özellikle kötü araç verdikleri için bozulmuş. Mercedes'in yaptığı delikanlılık değil.

Son düzenleme:
Alonso' ya ceza verilmesi saçma, fren testi yok, kasıtlı bir olay yok. Gaz pedalı arızası deniyor. Öyle ki fren testi yapmadı ve belli mesafe olduğu taktirde erken fren yapabilir pilotlar ki burada muhtemelen o bile yok. Örneğin var mı daha öncesinde böyle bir cezanın?

Yani kazanın boyutundan önemsiz olaya bakmak lazım, sadece sonuca bakarak karar vermek ne kadar doğru? Russell'ın kendi hatası da var kazada. Hadi olmasın, kaza yapmasa daha erken fark etse böyle bir ceza gelir miydi? Adam kaza yaptı diye ceza vermişler dümdüz...

Alonso' ya ceza verilmesi saçma, fren testi yok, kasıtlı bir olay yok. Gaz pedalı arızası deniyor. Öyle ki fren testi yapmadı ve belli mesafe olduğu taktirde erken fren yapabilir pilotlar ki burada muhtemelen o bile yok. Örneğin var mı daha öncesinde böyle bir cezanın?

Yani kazanın boyutundan önemsiz olaya bakmak lazım, sadece sonuca bakarak karar vermek ne kadar doğru? Russell'ın kendi hatası da var kazada. Hadi olmasın, kaza yapmasa daha erken fark etse böyle bir ceza gelir miydi? Adam kaza yaptı diye ceza vermişler dümdüz...
Kesinlikle russel'ın kendi hatası var yok değil olaya şu şekilde bakıyorum alonso'nun aracında arıza var ve bunun farkında aracında arıza olmasa böyle bi kaza yaşanıcak mıydı bilemeyiz aracında arıza varsa bence yarışı bırakmalı böyle bi ceza örneğim varmı yok zaten bu sene izlemeye başladım normal hayatta araç kullanıyorum pozisyonu izledim aracın yolun ortasında kaldığını görünce o beni biraz etkiledi yüksek ihtimalle sen haklısındır

Kesinlikle russel'ın kendi hatası var yok değil olaya şu şekilde bakıyorum alonso'nun aracında arıza var ve bunun farkında aracında arıza olmasa böyle bi kaza yaşanıcak mıydı bilemeyiz aracında arıza varsa bence yarışı bırakmalı böyle bi ceza örneğim varmı yok zaten bu sene izlemeye başladım normal hayatta araç kullanıyorum pozisyonu izledim aracın yolun ortasında kaldığını görünce o beni biraz etkiledi yüksek ihtimalle sen haklısındır
F1 de "Arıza var hemen yarıştan çekelim aracı" gibi bir mantık yok. Öyle ki etkisi önemli, misal birkaç yarış önce Hamiltonw"Korktuğum kırık" tarzında konuştu. Yani bir kaza yapsa kendisi sabite değil ve etkilenmesi çok daha fazla olacaktı. Bu mantıkla hemen yarıştan çekmeleri lazım ama öyle bir durum olmadı Öyle ki aracın belli bir bölümü olmadan yarışıp şampiyon olmuş pilotları var geçmişte. 2021 olması lazım Verstappen'in aracının yarısı nerdeyse yokken yani hasarlı iken yarışın başından sonuna kadar yarıştı. Oysa yarışmamaları lazım bu mantıkla...

Öyle ki arızanın kazanın olmasına sebep olma olarak oranı ne? Ben bile pilot değilim ama aracın baya önde yavaşlamaya başladığını fark ettim. Russell pilot refleksleri olarak çok önde olması lazım, çok daha erken farketmiş olması lazım. Alonso'nun önünde bir kaza olup da yavaşlıyor olabilirdi kendisi. Yani kasıtlı bir durum olmadığı taktirde teknik arızaya mı ceza veriliyor bu durumda? Yani ceza bence aşırı saçma.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık