Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Değil tabiki de. 200gr protein çok fazla yük bindirir böbreklerine. Kendisi pro sporcu olduğu için o kafayla düşünmüş olabilir belki, ya da bilgisi olmadan konuşuyor. Alpa'nın dediği miktar bile fazla yeni başlayan biri için. Fazladan kas yapma amacım da yok diyorsun hiç gerek yok. Kilo başına 1 bile yeter aslında da yeterli suyu alıp düzgün beslenme spor ve uyku düzeni ile kilo başına 1.5a kadar çıkabilirsin bence. Çok ciddi hedefleriniz yoksa ya da birkaç yıllık sporcu değilseniz doktor kontrolüne sık gitmiyorsan gerek yok böyle şeylere. Düzgün ve temiz beslen, kilo verme amacindaysan kalori açığı oluştur, idmanini düzgün yap, spor sonrası yüksek nabız aralığında kardiyonu yap ve iyi uyu tamamdır. Yeter de artar bile bunlar. Günde 600-700gr tavuklar yiyip hem bedenine hem de cebine yük bindirmeye gerek yok bence. 3-4 sene sonra daha ciddi düşünürsen, vücudun oturursa o zaman düşünürsün.
doktor geldi. doktorun sakalı da var dinlersiniz umarım, bak stres diyor, vücutçudan tavsiye almayın diyor. bi bildiği var........ yarım kilo tavuk yiyip günde vücut kilosuna 2 grdan fazla protein kas yapımı kullanılabilir mi ya. strese bak anasını satayım 40ta kalp krizi

doktor geldi. doktorun sakalı da var dinlersiniz umarım, bak stres diyor, vücutçudan tavsiye almayın diyor. bi bildiği var........ yarım kilo tavuk yiyip günde vücut kilosuna 2 grdan fazla protein kas yapımı kullanılabilir mi ya. strese bak anasını satayım 40ta kalp krizi
Bu deli gibi protein alma algısı nerden çıktı bilmiyorum ama tehlikeli. Profesyonel düşünmüyorsan hiç gerek yok böyle şeylere, sakat işler. İnsanlar gereksiz detaylarda kayboluyor hep bu spor konusunda. En önemli konu düzenli yapıp bırakmamak sonrasında temiz beslenmek ve uyku düzeni geliyor. Eğer kilo vermek istiyorsan bunları kalori açığı vererek yapıyorsun, almak istiyorsan kalori fazlası alarak. Çok kompleks değil aslında. Sonuçta hedefimiz Mr Olympia olmak değil, o deli işi hesaplar oralarda giriyor işin içine. İşin sağlık boyutunu geçtim; evet belki aşırı planlı, çok detaylı yapılırsa daha hızlı gelişebilirsin ancak yeni başlayan biri için böyle planlara uymak da zor oluyor bırakıyorlar çok büyük bir kısmı. Temellere uyup keyif almana bakacaksın, her halükarda gelişeceksin zaten. Bir yerden sonra senin vücudun neye nasıl tepki veriyor onu da anlamaya başlıyorsun, artık o noktada kendine nasıl bir yol çizmek istiyorsan ona göre daha ciddi seyler düşünülebilir. O zamana kadar yeni başlayanlara böyle şeyler önermenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Hem disiplini sağlamak zor, hem ekonomik olarak zor hem de bilinçsiz olduğu için sağlığına zarar verme ihtimalin yüksek.

Bu deli gibi protein alma algısı nerden çıktı bilmiyorum ama tehlikeli. Profesyonel düşünmüyorsan hiç gerek yok böyle şeylere, sakat işler. İnsanlar gereksiz detaylarda kayboluyor hep bu spor konusunda. En önemli konu düzenli yapıp bırakmamak sonrasında temiz beslenmek ve uyku düzeni geliyor. Eğer kilo vermek istiyorsan bunları kalori açığı vererek yapıyorsun, almak istiyorsan kalori fazlası alarak. Çok kompleks değil aslında. Sonuçta hedefimiz Mr Olympia olmak değil, o deli işi hesaplar oralarda giriyor işin içine. İşin sağlık boyutunu geçtim; evet belki aşırı planlı, çok detaylı yapılırsa daha hızlı gelişebilirsin ancak yeni başlayan biri için böyle planlara uymak da zor oluyor bırakıyorlar çok büyük bir kısmı. Temellere uyup keyif almana bakacaksın, her halükarda gelişeceksin zaten. Bir yerden sonra senin vücudun neye nasıl tepki veriyor onu da anlamaya başlıyorsun, artık o noktada kendine nasıl bir yol çizmek istiyorsan ona göre daha ciddi seyler düşünülebilir. O zamana kadar yeni başlayanlara böyle şeyler önermenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Hem disiplini sağlamak zor, hem ekonomik olarak zor hem de bilinçsiz olduğu için sağlığına zarar verme ihtimalin yüksek.
Bende böyle düşünüyorum. Amacım kas yapmak değil incelmek. O yüzden bu protein mevzusunu bir türlü anlayamadım. Benim yeme düzenim , yediklerim yeterli diye düşünüyorum. Günde iki kez yiyorum , yediklerimde zaten tavuk , balık , salata. Ama karşımda işini bilen profesyonel biri olunca acaba öyle değil mi diyorum. Sonuçta adam hobi , saĝlık vs. olarak yapmıyor bunu. Baya baya ülke ülke şampiyonalara katılmış sporcu. Banada ister istemez kafası profesyonel duruşa gidiyor diye geliyor.Teşekkür ederim. Fikirleriniz için, yardımlarınız için.

Benim bahsettiğim 120-150 de aslında yumurta felan hatta pirinçten geleni bile satıyorum ya. Et den geleni 70-80 düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık