Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] DNA Bankası

Kurulsa iyi olur ama bence bizim ülkemizde bunu çıkarına göre kullanırlar. Bu da bizleri mağdur durumuna düşürebilir ve sonuçları çok farklı yerlere gider. Kurulur ve şeffaf şekilde veri yada dediğin suç unsurlarında kullanılırsa ben dna örneği verirdim. Kurulur ve bu başka amaçla kullanılırsa örneğin ' bu bizden değil bize karşı elinde bizi zayıflatacak deliller var, biz bunun üzerine suç atalım 'şeklinde bir bilinçle kullanır ve suçsuz insanlara suç atarlara dna örneği vermem. Devletimiz daha çok ikinci örnekte verdiğim bilinçle yönetildiği için şu anki durumlarda bu dna bankasının kurulmamasını tercih ederim.

Kurulsa iyi olur ama bence bizim ülkemizde bunu çıkarına göre kullanırlar. Bu da bizleri mağdur durumuna düşürebilir ve sonuçları çok farklı yerlere gider. Kurulur ve şeffaf şekilde veri yada dediğin suç unsurlarında kullanılırsa ben dna örneği verirdim. Kurulur ve bu başka amaçla kullanılırsa örneğin ' bu bizden değil bize karşı elinde bizi zayıflatacak deliller var, biz bunun üzerine suç atalım 'şeklinde bir bilinçle kullanır ve suçsuz insanlara suç atarlara dna örneği vermem. Devletimiz daha çok ikinci örnekte verdiğim bilinçle yönetildiği için şu anki durumlarda bu dna bankasının kurulmamasını tercih ederim.
Katılıyorum. Ülkemiz bilinçli insanlardan oluşmuyor.

DNA kodum cep telefonu numaram gibi satılır mahkeme yardımıyla. İstemem. Hee eğitim sistemi oturmuştur, demokrasi gelişmiştir(Demokrasi zaten gelişmiş toplumlar için uygun şu an yaşadıklarımız ortada) güçler arılığı ilkesi benimsenmiştir ve 4. Kuvvet(Medya) Yasama-Yürütme-Yargı gibi işliyordur olur. Şu an suçlu bulunsa da yargıdan geçemiyor yargıdan geçse suçu ne belli değil...

Dediğim gibi bu sistemler oturmuştur vs vs o zaman olabilir ve olması gerekebilir. Lakin oraya gelesiye bizim halletmemiz gereken öncelikler var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık