Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    432
Aynen yok.

Hadi bu şüpheli olsun tam ne olduğu belli değil diye.

Kata'nın abartıldığının göstergesi bu işte... Luffy'nin rakibi olmasının ekmeğini güzel yiyor. Bu zamanlara Kata'yla ilgili yorumlarında uçanlar mangda son yaşananlara karşı sundukları bahaneler çok komik. Kata'yla ilgili olum gösterimler Luffy'nin rakibi olması olarak ele alınmazken, olumsuz her şey Oda'nın kötü yazarlığı oluyor. Mesela unutmam Dof, Dressrosa'da çöplere uyanış açtığı için gömülürken, Kata İchiji'ti meyvesiz tekledi deniyordu. Sonradan uyanış açmasına sessiz kalındı.

Halbuki kendisine "objektif" diyen birisi iki absürd durumu görüp, öyle yorumlar. Ankette ben de Kata'ya oy verdim. Fakat burada Kata diye çoşanların düşündüğü kadar fark yok aralarında. Kata, yonko olarak dönecek, Kaido'yu alabilir mi diye yorumlar atılıyor burada. Benzeri King için yazıldığında ses çıkartanlar bunlara susuyor. :D

Şunların benzeri Marco ve King de yaşadı neler neler yazıldı. objektifim ben diye takılan hiçbir isim benzer tepki vermedi bunlara.

Luffy'nin rakibi olmanın ekmeğini yiyor kısmı doğru denilebilir. Evet Luffy'nin rakiplerini daha özenli ve kaliteli çiziyor. Bu adama kral hakiyi de bu yüzden verdi.

Bence de sağ kollar arasında çok fark yok. Katakuri konumu gereği tayfasının başına geçebilir ama Kaido'yu alabilir diyen 1 tane adam yoktur. Bir ihtimal İtachi demiştir onu da genele vurmaya gerek yok. :D

Kapak hikayesi kısmı bence boş. Mangada bu adam İchiji'yi ezdi zaten. Aradaki fark belli. Kapak hikayesinde bir şekilde Germa kaçacaktı.

Orada zorlayan Luffy'di Alpa, bir zahmet Luffy odağını bozsun. Onda sıkıntı yok.

Benim dediğim daha güçsüz karakterler bile odağını bozabiliyor adamın. King bozamaz deniyor, imkansız gözüyle bakanlar var buna.
İyi de King'e odaklanacak bu adam. Orada Germaya odaklanmış. CC arka plandan kız kardeşi gibi olaya müdahil olmamış mıydı?

Aynen yok.

Hadi bu şüpheli olsun tam ne olduğu belli değil diye.

Kata'nın abartıldığının göstergesi bu işte... Luffy'nin rakibi olmasının ekmeğini güzel yiyor. Bu zamanlara Kata'yla ilgili yorumlarında uçanlar mangda son yaşananlara karşı sundukları bahaneler çok komik. Kata'yla ilgili olum gösterimler Luffy'nin rakibi olması olarak ele alınmazken, olumsuz her şey Oda'nın kötü yazarlığı oluyor. Mesela unutmam Dof, Dressrosa'da çöplere uyanış açtığı için gömülürken, Kata İchiji'ti meyvesiz tekledi deniyordu. Sonradan uyanış açmasına sessiz kalındı.

Halbuki kendisine "objektif" diyen birisi iki absürd durumu görüp, öyle yorumlar. Ankette ben de Kata'ya oy verdim. Fakat burada Kata diye çoşanların düşündüğü kadar fark yok aralarında. Kata, yonko olarak dönecek, Kaido'yu alabilir mi diye yorumlar atılıyor burada. Benzeri King için yazıldığında ses çıkartanlar bunlara susuyor. :D

Şunların benzeri Marco ve King de yaşadı neler neler yazıldı. objektifim ben diye takılan hiçbir isim benzer tepki vermedi bunlara.

Evet, yok. Attığın sahnede yok en azından.

Adam luffy'nin rakibi diye neden özenli çizilmiş olsun. Armamenti iyiyse iyi çizilir. Luffy'e rakip diye değişiyorsa demek ki luffy'e güçlü rakip ayarlamış. Luffy'e karşıyken iyi çizip sonra niye zayıflatsın?

Ichiji'den vurmaya çalışman da garip. Herifte germa zırhı vardı. King gafil avlayıp yapabileceği en sağlam zoan saldırısıyla vurdu sanji'ye ve o zırhı delemedi. Sen kata 4 germa'ya uyanışla daldı diye dalga geç.

Kapakta da hatırlayan vardır ben kata yenilecek demiştim daldığını gördüğümde. Germa kardeşlerin üçü sanjiden net güçlü gösterildi. Bi de suitleri var. Orda yenilebilmesi için ceaser'ın zehir atması sandığınız gibi aşağılayıcı bişey değil. Sonraki hafta gag sahne çizmiş bişey yok. Yeti cool brothers zoro dahil kaç kişiyi tekledi zehirle. Mangada zehir böyle işliyor. Kata en azından bayılıp tek yememiş.

Partide ichijiyi teklemesinin anormal olduğu da belliydi. Bunu da o arc çok yazdım. Sanji o partide insan boyutunda cin bloklayınca uçuruldu. Arc sonunda gemiden büyük cin blokladı. Germa için o parti bizim tayfanın enies lobby'de cp9'la ilk karşılaşması gibiydi. Kata güçlüyken sonra güçsüzleşmedi. Germa tarafı partide zayıftı. Sonra sağlam döndüler.

Tabi zırhı delebildiğini değiştirmiyor bu. Bunun için övülmesi de normal. King karşısına sadece zırhı koy yine kazanamıyor.

Kısacası kata sandığın kadar da abartılmıyor. Ben abartmadım en azından. Germa'ya yenilir dedim yenilmedi adam.

Germa'nın bu kadar eziklenme sebebi zaten kata'ydı. Hala da öyle. Pero'ya tek atamadı diye ichijiyle dalga geçtik pero jack seviyesi çıktı.

Edit: gafil avlama durumu yeni değil. Kata luffy'e odaklanırken kardeşinin iğnesini sezmedi. Luffy de karşısında düşman varken başkasının gelip tama'yı kaçırmasına tepki vermedi.

1v1 dövüşte olacak bişey değil bu.

Son düzenleme:
dalgasına kata kaido dengidir dedik, herkes ciddiye almış. yine de king ile kaido arasındaki bir güç skalasında kata kaido'ya daha yakındır.

Aynısını ben tam da sizin için düşünüyordum. Benim olayım fanlık değil aksine gerçekleri söylüyorum.

Kaido daha bir arc önce Haki'nin değerini vurguladı. Sen bunu bildiğin halde halen King diyorsan asıl sen bu seriyi boşa okuyorsun. King ile Zoro'nun mücadelesi toplasan yarım saat sürmedi. Yarım saatin içinde herifin dövüşmeye mecali kalmadı. Herifte Kral Haki hiç yok, gözlem Haki desen o da yok, bir silahlanma gösterdi çok az miktarda bu haliyle Katakuri'yle kıyaslıyorsunuz. Neymiş hasarı fazlaymış, he canım hee karşıdaki de "vur banaaaa" diye bekliyordu zaten.

Katakuri gözlemde serinin en iyilerinden. Silahlanması da Luffy'nin silahlanmasından iyiydi. Katakuri'ye gelene kadar dövüştüğü hangi rakibi Luffy'ye silahlanma bastığı halde hasar atabildi. Katakuri'nin yumrukları o kadar ileri seviye silahlanma kullanıyor ki Luffy'nin elleri şişiyor ve acı çekiyor. Bunun üstüne bir de Haoshoku Haki'yi saldırılarında kullanmak dışında gayet iyi kullanıyor. O da yetmedi bir de bunun üstüne meyve uyanışı yapmış. King'in, Katakuri'ye üstün olan tek yönü şeytan meyvesidir bir de soydan gelen savunma ve ateş gücüdür.

13 saat full silahlanma, gözlem, Kral Haki kasan Katakuri ile Akazaya Samurayları kıçının dibine sokulana kadar fark etmeyen King'i kıyaslıyoruz fıkra gibi yeminle.
Agam siz şey mi sanıyorsunuz, katakuri osuruyor ve osuruğuyla kral haki yıldırımları çarptırıyor falan? B. Haki kullanıyor ve dünyayı ortadan ikiye yarıyor? Bu adamın b. Hakisi ortalama bir sağ kol kadar, h.hakide de salt Luffy’den daha kötü. Tek olayı gözlemi, onu da Luffy ve Kaidou bile yapabiliyor, kim bilir daha kimlerde çıkacak. Meyvesi de öyle ahım şahım değil, diğer Logia’larda hiç bir fazlası yok. Ben yine sana ve Kata fanlarına asla haksızlık etmeyerek, diğer sağ kollarda olduğu gibi, Kata ve King birbirlerine yakındırlar. Hatta mangada dövüşecek olsalar, saatlerce dövüşürler ve nihayetinde berabere kalırlar muhtemelen. Biz burada sanki bir taraf diğer tarafa aşırı üstünmüş gibi bir algı oluşturuyoruz maalesef, öyle bir şey yok.

Şu hiç yok bu hiç yok, olm bu kadar taraflı olmayın be. Bak yukarıya, kata’da olan her şeyi tek tek söylemişim, ne eksik ne fazla. Objektif olun, olanı olduğu gibi söyleyin. Hani manga ortada, kimi kandırıyorsunuz? Yonko sağ kolu olan adamda k. Haki yokmuş, b. Haki varmış ama azmış falan :hhh: Irkı da var ammmaaa çok az bak burası önemli, ırk özelliği neredeyse hiç önemli değil. Antik zoan meyvesi mi!?!?!? Kuş lan bu, ossuruktan meyve :hhh: Aga hele yüzünü germesi yok mu, karizma abidesi, ağzı yüzü kayık Katamızla kıyaslamıyorlar mı, ulan OP KIZLARI KATAMIZIN PEŞİNDEN KOŞUYOR HAYIRDIR!? KİNG YÜZÜNÜ GÖSTEREMEDİ!?!???! Neyse bu kadar Kata fanı rolü yeter. İroni yaptığım yorumu, agam yüzde yüz haklısın şeklinde okuyan kata fanları da vardır eminim.

Bu arada Katadan nefret falan etmiyorum, aksine sizin abarttığınız gibi abartmıyorum, çok da seviyorum kendisini. King’i de ahım şahın sevmem, pek bir hikayesi gözükmedi, az işlendi geçildi. Az işlenmiş olması, Kata’dan güçsüz olduğu anlamına gelmiyor diyorum sadece, öyle bir olay yok. Bkz; Kaidou ark bossu olarak aşırı fazla işlendi, şimdi Shanks, Teach’ten falan aşırı güçlü mü kabul edeceğiz? Bu adamlar Yonko, anketteki isimler de sağ kol. Ona göre fanlık çerçevesinden çıkıp objektif yorumlamanızı öneriyorum herkese…

Güncelde böyle bişey görsek kimse şüphe bile duymazdı. Karakter saldırıya kral haki koyuyor denirdi.

Başkasıyla haki çarpıştırma değil bu. Armamentle vurduğu saldırıda böyle yıldırım çıkaran başka kimse yok mangada. Kral hakili darbelerin çoğunda bile yok bu.
Evet, Katakuri’de hiç kimsede olmayan, KK tekleyen, Kral Haki; model Katakuri var. Şu ana kadar sadece reisimizde gözüktü :utan:

Evet, Katakuri’de hiç kimsede olmayan, KK tekleyen, Kral Haki; model Katakuri var. Şu ana kadar sadece reisimizde gözüktü :utan:
Başka varsa atın. Adamın çıkardığı şimşek kendisinden kalın çizilmiş. Böyle armament efekti ben hatırlamıyorum.

Kral hakidir demeye çalışmadım bu arada. Coby'nin saldırıya bile kral haki diyor millet. Kata da aynı muameleyi görürdü.

Dövüş bence de saatlerce sürer bu arada. Ama mangaka bi tanesini bilerek haki fakiri göstermeye çalışmış gibi duruyor. Hiç şüphe bırakmak istememiş. Ulti'nin hakiye bile daha çok özendi.

Başka varsa atın. Adamın çıkardığı şimşek kendisinden kalın çizilmiş. Böyle armament efekti ben hatırlamıyorum.

Kral hakidir demeye çalışmadım bu arada. Coby'nin saldırıya bile kral haki diyor millet. Kata da aynı muameleyi görürdü.

Dövüş bence de saatlerce sürer bu arada. Ama mangaka bi tanesini bilerek haki fakiri göstermeye çalışmış gibi duruyor. Hiç şüphe bırakmak istememiş. Ulti'nin hakiye bile daha çok özendi.
İkisi de haki fakiri değil. Zoro gibi biriyle b. Hakin zayıf olarak kapışamazsın. Aşağı yukarı denk hakileri vardır, belki b. Haki’de King üstün olabilir. Gözlemde net olarak Kata üstün zaten. Kral Haki desen, Luffy veya Zoro gibi kullanamıyor Kata, salt Luffy ayarında kullanıyor. Kaidou dövüşüne kadar Kral Haki çöp temizleyici olarak kullanılıyordu. Dayanıklılık, hız, b. Haki, meyve gibi üstünlükleriyle King alır diyorum. Kata’nın da kendine has üstünlükleri var. Gözlem Haki, meyve uyanışı, logia meyve vs. bu gibi özelliklerle birbirlerine çok yakın oluyorlar zaten. Her şeyi ortaya koyunca King benim gözümde bir tık daha üstün duruyor. En kötü berabere kalırlar. Aralarında 50 vs. dönse 26-24 King alır bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık