Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Borgen (2010-2022)

Yayınlayan Kanal: DR
Sezon Sayısı: 4
Türü: Dram
Durumu: Tamamlandı
Baş Roller: Sidse Babett Knudsen, Birgitte Hjort Sørensen, Søren Malling

Dizi bir parti lideri olan Birgitte Nyborg'un beklenmedik bir şekilde seçimleri kazanarak başbakan olmasını ve eline geçirdiği güce rağmen değişmemeye çalışmasını anlatmaktadır.

Kişisel yorumum: Görüp görebileceğiniz en iyi politik dramalardan biri, hatta bence bu alanda çok bilinen bir dizi olan House of Cards'dan bile iyidir. Kevin Spacey'yi çok sevmeme rağmen bunu söylüyorsam, varın gerisini siz düşünün. Danimarka yapımı olan bu dizi bize hem Danimarka siyasetini, hem de Danimarka toplumunun düşünce yapısını anlatıyor. Açıkçası bu diziye başlarken kurgusal olarak Danimarka'nın ilk kadın başbakanının hikayesini anlattığını bildiğimden içinin feminist zırvalarla dolu olduğunu düşünüyordum, ama dizi beni fena ters köşe yaptı. Açıkçası bu kadar sağlam bir yapım izlemeyi beklemiyordum. Dizinin ilk iki sezonu göz kırpmadan izlenebilecek kadar heyecanlı, üçüncü ve dördüncü sezon ise daha ayakları yere basan ve oturaklı yapılmış. İçinde aksiyon olmayan ve insanların hayatlarını anlatan dram yapımlarını sevenlere öneririm.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık