Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Baroque Works ve Donquixote Ailesi Arasındaki Benzerlikler

@Marco:Tamam da monet ile baby5 bir değildir.Hatırlamıyorum tam ama,monet krallığı ele geçirirken vardı.Diğeri daha önce.Bir trebol için falan ben hayatını ortaya koymakta çekineceğini sanmam ben dofun.Luffy dövüşerek aldı bağlar sıkı,shanks zaten ilk bölümden rengini belli etti,ama WB nin dof tan farkı yok.Ace için ölenler belli.Hadi WB o savaştan ace yi aldı çıktı,ya pok yoluna ölenler ? O dof tan da kötü bu konuda bence.1 kişi için koca örgütü yıktı attı.
Yahu Wb oraya tek gidebilirdi ama Marco ve diğerleri babalarını tek başına koyup kardeşinin ölümünü göz göre göre izlemezdi şöyle güzel bir lafı var yıktı attı dediğin kişinin :

- Eğer kendinize korsan diyorsanız neye inanacağınıza siz karar verin ! Kaçmak isteyenler kaçsın, benimle olanlar hayatlarından vazgeçsin...

Doflamingo ile Whitebeard'in aile kavramlarının aynı olduğunu düşünmek? :) Hakkaten şaşırdım buna.

Beyazsakal kendisini göğsünden bıçaklayan Squardo'yu okşayıp, tekrardan bağrına basacak tarzda bir adam, Ace'in onca hatasına rağmen ona tekrardan kucak açan bir adam. Doflamingo'yu bırak kendi ailesinden olmayan bir müttefiği, Trebol veya Pica tarzından en yakın adamı bu şekilde ona saldırmaya kalksın, anında biletini keserdi. Eğer itaatsizlik yapılsa aynı şekilde bir daha aileye almazdı. Veya ben Doflamingo'nun, göz göre göre gidipte denizcilerin veya kendinden daha büyük bir mutlak güce karşı savaşıp, kendi hayatını tayfası için ortaya koyacağını asla düşünmüyorum. Monet'te yaptığı gibi ''Kendini feda et benim için, güle güle.'' der keyfine bakardı. :)

Doflamingo'nun yaptığı normal kaptanlık aslında ve yanlış bir şey değil, kaptan önce gelir, tayfasını önemsiyor ama en önce kendini önemsiyor. Luffy, Shanks ve Whitebeard ise özel kişiler, onların yaptığının saçma veya yanlış olduğunu tartışabilirsin, o konuda bir şey diyemem.

Yahu Wb oraya tek gidebilirdi ama Marco ve diğerleri babalarını tek başına koyup kardeşinin ölümünü göz göre göre izlemezdi şöyle güzel bir lafı var yıktı attı dediğin kişinin :

- Eğer kendinize korsan diyorsanız neye inanacağınıza siz karar verin ! Kaçmak isteyenler kaçsın, benimle olanlar hayatlarından vazgeçsin...
Tek kim sokuyor onu oraya ? ace ye zarar verdirmeden ? WB nin gemisini ortadan çıkması mantıklı mı ? aokiji+kizaru kombosunda WB ve tayfası dakika 1 gol 1 de denizden çıkmadan pert olurdu.Tabi mangaka bunları düşünmez.Neyse.WB bu tip lafı söylemek zorundaydı.Tayfa elden gitti.Tayfadan kastım kendi adamları değil,sonradan katılanlar.İlla ki daha sonra kaptanlar durup düşürdü.Zahiyatları kontrol ederken.ace gibi dangalak karakter buna değer miydi gibisinden.Korsanlık damarlarına basarak verdi gazı :D Konuya dönersek,dof öl dedi sonuçta oradan çıkması mümkün değildi monetin.En azından işe yaradı.Ama savaşta ölenlerin pok yoluna gitmekten farkı yok.Birisi tayfası için,diğerileri 1 kişi için.Benim canım niye değerli değil ? Neden ben ölücem de ace yaşayacak ? En basit sorular bak.Bana baba diyecek,sonra öl.Ne için ?

Whitebeardın aile kavramı , hepsini kendinden bir parça olarak görmesi. Nasıl bir hata yaparsa yapsın affediyor.
Teach gibi kalleşçe hareketler hariç :W

Mingo ise bana göre aile kavramı yok. Sadece yanında güvenebileceği adamlar istiyor. Güveni bitireni bitiriyor bu kadar basit.
Kimseye gönülden bağlı değil adam :/ Whitebeard ise " olsun , hatasını anlar " felsfesiyle yaşayan adam.

Doflamingo ile Whitebeard'in aile kavramlarının aynı olduğunu düşünmek? :) Hakkaten şaşırdım buna.

Beyazsakal kendisini göğsünden bıçaklayan Squardo'yu okşayıp, tekrardan bağrına basacak tarzda bir adam, Ace'in onca hatasına rağmen ona tekrardan kucak açan bir adam. Doflamingo'yu bırak kendi ailesinden olmayan bir müttefiği, Trebol veya Pica tarzından en yakın adamı bu şekilde ona saldırmaya kalksın, anında biletini keserdi. Eğer itaatsizlik yapılsa aynı şekilde bir daha aileye almazdı. Veya ben Doflamingo'nun, göz göre göre gidipte denizcilerin veya kendinden daha büyük bir mutlak güce karşı savaşıp, kendi hayatını tayfası için ortaya koyacağını asla düşünmüyorum. Monet'te yaptığı gibi ''Kendini feda et benim için, güle güle.'' der keyfine bakardı. :)

Doflamingo'nun yaptığı normal kaptanlık aslında ve yanlış bir şey değil, kaptan önce gelir, tayfasını önemsiyor ama en önce kendini önemsiyor. Luffy, Shanks ve Whitebeard ise özel kişiler, onların yaptığının saçma veya yanlış olduğunu tartışabilirsin, o konuda bir şey diyemem.

Ölmeye çağını kapatmaya giden bir adam beyazsakal.Tabii fedakarlık yapacak önünde uzun bir ömür yok.Adamın bir amacı kalmamış.Tek derdi ace olmuş.Onunla Doflamingo bu konuda kıyaslanamaz.Adamın birde hayali aile zaten o yüzden daha çok önem vermesi doğal.Ancak kişileri baz alırsak arada ahım şahım bir fark yok.Marineford gibi ekstrem durumları örnek vermez isek.Thatch ölmüş üzülmüş geçmişler kuralı ihlal edene de ölüm cezası vermişler.Rosinantenin ve Vergonun ölümü de bu şekilde.

Baby 5 defalarca saldırıyor adam kılını kıpırdatmıyor.Emin ol diamante falan da saldırsa.Law gibi paketleyip koltuğa geri oturtur.Benim adamım diyor döverim de severim de.İhanet ederse cezası ölüm olabilir bunun ayrımını yapmak lazım.Zaten wb gibi tayfası ondan güçsüzlerden oluştuğu için Wb gibi bunu ciddiye bile almıyor.Adam tehdit olarak görmüyor ki niye tayfadan dışlasın.Aklını başına getirip koltuğa tekrar oturtma derdinde.Bu tarz ailelerde aileye giriş var çıkış yoktur.Ace'in tayfası adamı geri istemiş ama dayak atıp geri postalamışlar mesela.

Ölmeye çağını kapatmaya giden bir adam beyazsakal.Tabii fedakarlık yapacak önünde uzun bir ömür yok.Adamın bir amacı kalmamış.Tek derdi ace olmuş.Onunla Doflamingo bu konuda kıyaslanamaz.Adamın birde hayali aile zaten o yüzden daha çok önem vermesi doğal.Ancak kişileri baz alırsak arada ahım şahım bir fark yok.Marineford gibi ekstrem durumları örnek vermez isek.Thatch ölmüş üzülmüş geçmişler kuralı ihlal edene de ölüm cezası vermişler.Rosinantenin ve Vergonun ölümü de bu şekilde.

Baby 5 defalarca saldırıyor adam kılını kıpırdatmıyor.Emin ol diamante falan da saldırsa.Law gibi paketleyip koltuğa geri oturtur.Benim adamım diyor döverim de severim de.İhanet ederse cezası ölüm olabilir bunun ayrımını yapmak lazım.Zaten wb gibi tayfası ondan güçsüzlerden oluştuğu için Wb gibi bunu ciddiye bile almıyor.Adam tehdit olarak görmüyor ki niye tayfadan dışlasın.Aklını başına getirip koltuğa tekrar oturtma derdinde.Bu tarz ailelerde aileye giriş var çıkış yoktur.Ace'in tayfası adamı geri istemiş ama dayak atıp geri postalamışlar mesela.
Şu örneği verip bu konuyu kapatayım kendi açımdan, zira bu aile konusunun bu başlıkla pek bir alakası yok. :)

Whitebeard asla kendi ailesinden, hatta müttefiğinin bile kendisini, kendi amacı doğrultusunda feda etmesini kabullenmez, bakın kendisini bıçaklayan Squardo'nun bile kendisini feda etmesine müsade etmiyor. :)

Şu örneği verip bu konuyu kapatayım kendi açımdan, zira bu aile konusunun bu başlıkla pek bir alakası yok. :)

Whitebeard asla kendi ailesinden, hatta müttefiğinin bile kendisini, kendi amacı doğrultusunda feda etmesini kabullenmez, bakın kendisini bıçaklayan Squardo'nun bile kendisini feda etmesine müsade etmiyor. :)

Orada amacı doğrultusunda mı hareket ediyor Squardo.Boş yere yangına körükle gidiyor adam bunu durduruyor.Beyazsakalın herhangi bir isteği yok kendi kafasına göre hareket ediyor.Boş yere ölmesi de bir yarar sağlamayacak.Orada feda edilmesi bir işe yarayacak tek kişi beyazsakalın kendisi.Adam zaten marineforda ölmeye gelmiş.Artık kimseye ihtiyacı yok.Niye birilerinin kendini feda etmesini istesin.Ama monet farklıydı.

Bu arada senin yapacağın benim için sinek ısırığı gibi olur diyor.Aynı durum Doflamingo için de geçerli olduğu sürece o da bu durumu sorun etmiyor zaten.Şu da var o ihaneti Squardo marinefordda yapmasa affedileceğini sanmıyorum.Ağzının payını verirdi.Ancak orada tayfası güven sorunu yaşadığı için öyle olmadığını göstermek istedi.

Belki feda etmesini hiçbir şekilde istemez belki yeri geldiğinde ister adam için aile çok önemli orasını bilemem ama Marinefordda zaten böyle birşeye gerek yoktu.Marineford zaten adam için herşeyin bittiği yer öleceğini biliyor herşey anlamsız artık.

Mangaka Croco'nun planı başarılı olsaydı nasıl olurdu diye düşünmüş ve devamında Dressrosa kurgusunu yazmış işte. Dof ile Croco arasındaki tek fark bu, Dof birkaç adım daha ilerisini yaşamış. Onun dışındaki tüm karakterler ve kurgu copy paste. :)
Güzel tespit

Baroque worksteki tayfa crocoyu hiç görmeden hareket etti. En son operasyonda bir araya geldiler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık