Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aşırı Fanlar Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

Aşırı Fanlık Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    565
Zoro, Mihawk, Akainu.

Forumla tanışmadan önce Zoro en sevdiğim karakterdi halbuki. Hala severim ama o kadar yani, fazlası yok.
@İtachi_27 like atınca gördüm bu mesajımı. Hiçbirisi diyebilirim artık. Değişti fikirler. Bir ara Sanji'ye ayar olur gibi olmuştum o da öyle kaldı sonra. :/

Vay be Zoro başı çekiyor. Gerçi haksız da değiller. Fakat tamamen fanlar yüzünden olduğu da söylenemez. Mangakanın ve animeyi hazırlayanların da büyük bir katkısı var.

Mesela Brook hem Zeus'u kesebiliyor hem de Prometeus'un yüzünü yarabiliyor.

Fakat kimse yükselmiyor.

Zoro, Prometeus'u kesiyor millet "Owwww, Zoro beton yetmez" diye çıldırıyor.

Oda'nın böyle saçma davranışları var malesef. Animeyi hazırlayanların da bu konuda abarttıkları bariz.

Herifi kendi haline bıraksa yine şekil olacak ama şu anda herif her an balon gibi şişiriliyor.

Karakterden soğuma gibi bir durum söz konusu değil daha ziyade fanların tavırları aşırı.
Bahsettiğiniz sahnelerde yükselmeleri sebebi mantıklı aslında

Bir karekter hakiyi , bir karekter meyve gücünü temsil ediyor. Meyveyle absürt şeyler yapılabiliyor ama haki ile bu seviyeden şeyler yapmak direk üstün durum imajı cizdiriyor.

Mesala mihawk bir slash ile 10 gemiyi ortadan ikiye ayırsa mı daha cool veya güçlü bir
sahne olur yoksa bir logia kullanıcısı 10 gemiyi yaksa veya dondursa mı daha iyi durur.

Şahsen ben ilk sahneyi tercih ederdim. Çünkü haki elde etmesi daha zorlayıcı ve ihanet etmeyen bir güç. Karekterin gücüyle birlikte ilerliyor. Hakisi çok güçlü olup zayıf olan biri varmı mesala yoktur muhtemelen.
Ama meyveyle güçlü olupta kendisi zayıf olan çok karekterler vardır.

Mesele momonosuke kaidonun meyvesi sayesinde muhtemelen sol kol , sağ kol altı kimseye yenilmez.
Enelde benzer şekilde , her ne kadar mantra veya haki bilmiş olsada , ana gücü meyveydi. Antisi gelince direk paket oldu.
Haki kullanimıyla o arc bossu olsaydı luffye tek atardı .

Oysa sağ kol indirmenin zorluğunu hepimiz biliyoruz.
Ciddi seviyede haki veya , meyve gücü + iyi bir haki lazım.

Kaido vs luffy dövüşündense daha uzun bir king vs Zoro dövüşü beklerdim mesala.
Haki +meyve sahneleri de fena değildi bu arada luffynin iş meyveye dönünce çöp oldu bana göre ondan böyle düşünüyorum.

Bahsettiğiniz sahnelerde yükselmeleri sebebi mantıklı aslında

Bir karekter hakiyi , bir karekter meyve gücünü temsil ediyor. Meyveyle absürt şeyler yapılabiliyor ama haki ile bu seviyeden şeyler yapmak direk üstün durum imajı cizdiriyor.

Mesala mihawk bir slash ile 10 gemiyi ortadan ikiye ayırsa mı daha cool veya güçlü bir
sahne olur yoksa bir logia kullanıcısı 10 gemiyi yaksa veya dondursa mı daha iyi durur.

Şahsen ben ilk sahneyi tercih ederdim. Çünkü haki elde etmesi daha zorlayıcı ve ihanet etmeyen bir güç. Karekterin gücüyle birlikte ilerliyor. Hakisi çok güçlü olup zayıf olan biri varmı mesala yoktur muhtemelen.
Ama meyveyle güçlü olupta kendisi zayıf olan çok karekterler vardır.

Mesele momonosuke kaidonun meyvesi sayesinde muhtemelen sol kol , sağ kol altı kimseye yenilmez.
Enelde benzer şekilde , her ne kadar mantra veya haki bilmiş olsada , ana gücü meyveydi. Antisi gelince direk paket oldu.
Haki kullanimıyla o arc bossu olsaydı luffye tek atardı .

Oysa sağ kol indirmenin zorluğunu hepimiz biliyoruz.
Ciddi seviyede haki veya , meyve gücü + iyi bir haki lazım.

Kaido vs luffy dövüşündense daha uzun bir king vs Zoro dövüşü beklerdim mesala.
Haki +meyve sahneleri de fena değildi bu arada luffynin iş meyveye dönünce çöp oldu bana göre ondan böyle düşünüyorum.
Brook'un meyvesi kendisini ölümden döndürüyor ama Prometeus'a ya da Zeus'a uyguladığı bir meyve gücü yoktur. Aynı şekilde Kin'emon içinde bu kadar yükselmedi kimse. Zoro ateşi kesmeyi ondan öğrendi halbuki.

Aslında meyve gücü daha bir görsel şölen sağladığı için ben yine de meyve gücünü seçerdim. Sınıflı kılıçların şeytan meyvelerinden bir farkı yoktur. Hatta daha büyük güç sağlıyor.

Bak mesela Haoshoku Haki'yi direk en üst seviye kullanmasını sağladı Enma. Normalde Zoro'nun önce Haoshoku Haki'yi uyandırması gerekirdi sonra zaman içinde ona adapte olup istediği zaman etraftaki kişileri bayıltmayı öğrenmesi gerekirdi daha sonra bu gücü bir şekilde en üst seviye kullanıma geçmeliydi ama Oda, Zoro'ya çok büyük kıyak geçti. Adam daha Haoshoku Haki'si olduğunu bilmeden en üst seviyeye geçmesi mantıksız geldi.

Luffy iki yıl önce uyandırdı ve bilinçsiz bir biçimde etraftaki kişileri bayılttı. İki yıl sonunda artık bilinçli bir biçimde bayıltabiliyordu Kaido karşısında daha üst seviye kullanımını öğrendi ve saldırılarına adapte etmeyi başardı. Luffy'nin haki kullanım şekli çok mantıklı bir biçimde gösterildi ama Zoro'da bildiğin sıçtı malesef.

Hiç değilse zaman atlaması sonrası uyandırdığını görseydik ve bu gücü bir iki arc içinde Luffy gibi istediği kişileri bayıltabilseydi Wano'da en üst seviye kullanımını öğrenmesi mantıksız olmazdı. Oda'nın memleketlisi ya kayırıyor, Sanji'ye de Harran'lı tarifesi uyguluyor.

Tabi ki Haki daha önemli bir güç. Zoro'ya üç tane isimli kılıç vererek onun güçlenmesinin önünü açmış isimli kılıçların da tıpkı şeytan meyveleri gibi ruhu var. Zoro o kılıçlara ne kadar Haki basıyorsa artık kılıçlarda Zoro'yu o kadar güçlü hale getiriyor. Diğer kılıçlar da Enma kadar fazla olmasa da haki çekiyordur.

Keşke Akazaya Dokuzlusu'na da birer isimli kılıç verseydi de daha güçlü kişiler olarak çizseydi. En azından Kaido'ya daha fazla hasar atarak bir Yonkou'nun düşüşünü daha mantıklı bir hale getirebilirdi. Bu adamlar zayıf kimseler olamaz çünkü Ryou biliyorlardı.

Momonosuke henüz meyvesine alışmış değil hibridini kullanamıyor, yeni yeni ateş üflemeye başladı. Yamato'dan hibrid formu öğrenip bir ay boyunca iyi bir dövüş antrenmanı yapsa. Hyogoro'dan da Ryou Haki ve kılıç kullanımını öğrense daha bu saatten sonra Momonosuke'yi kim tutabilir merak ediyorum. Haoshoku Haki'de kesin çıkacaktır. Bir de meyve uyanışı yaparsa Luffy'den sonra en güçlü ikinci kişi olur serideki.

Bence Zoro vs King dövüşü yeterince uzundu. Kısa olan Sanji vs Queen dövüşüydü. Aslında her üç dövüşte uzundu ama dövüş sekanslarının arasına sürekli başka bölümler girdi. Luffy ve Zoro'nun dövüşlerinin olduğu bölümlerde sayfalar bu dövüşe ayrılmıştı. (1032, 1033, 1035) Zoro vs King dövüşü uzun tutulmuştu.

Zoro vs King dövüşü çok zevkli bir dövüştü ta ki Haoshoku Haki'yi saldırılarında kullandığı an aralarındaki fark ortaya çıktı. O saatten sonra zaten dövüşün uzaması Zoro'nun aleyhine olurdu. Bence olması gerektiği kadar uzun ve güzel bir dövüştü.

Sanji'nin dövüşü daha da uzatılabilirdi. Queen'in asıl gücünü gördükten sonra dövüşün daha uzun sürmesini beklerdim. Yani sadece hibrid gücü ve biyotik kolları ve kuyruğundan lazer atması ile bu adamın 1.320 Milyar Beri'lik biri haline gelmesi pek mantıklı olmazdı.

Queen'in, Germa 66 güçlerini kullanabilmesi çok iyi bir Power up ama bu kadar kısa sürmesini sindiremedim. Hele o güçlerle neler yapabildiğini ve Sanji'yi ne kadar zorladığını gösterseydi çok daha iyi olurdu. Sadece "bak senin ve kardeşlerinin güçlerini bir kerelik bile olsa kullanabiliyorum." dermiş gibi sadece birer kez kullandı ve Sanji bacağının ısısını artırıp işini bitirdi. En azından bir bölüm daha uzatılabilirdi.

Luffy'nin gücü konusunda biraz karmaşık düşünüyorum. Aslında her geçen gün daha çok beğenmeye başlıyorum ama sindiremediğim bir tek durum var o da ciddiyetini yitirmesi. Yani gücünün absürd oluşuna takılmıyorum biraz Gear 5 öncesi ciddiyeti olsa belki bu kadar şikayet eden olmaz.

Kaido ile olan dövüşü serinin en iyi dövüşü bence. Yenilip yenilip yeniden ayağa kalkıyor olması çok mantıklıydı. Yani bir anda al bu karaktere bir güç verdim artık Kaido kadar güçlü gibi bir saçmalığa kimsenin gönlü razı olmazdı. Her yediği dayak sonrası dinlenip gelmesi ve biraz daha kendini geliştirmesi daha mantıklıydı.

Oda'nın sonradan uydurduğunu düşünmüyorum bu gücü. Bence her zaman aklında bu vardı. Çünkü en başta tasarladığı iki karakter Teach ve Luffy'di. Teach karanlık tarafı temsil ediyordu. Luffy ise aydınlığı temsil ediyordu. Nika meyvesi için Beyaz Savaşçı diyorlar. Teach iki meyve (üçüncüsü yolda) kullanırken Luffy'ye sıradan bir paramecia vermesi hiç mantıklı olmazdı.

Son düzenleme:
Brook'un meyvesi kendisini ölümden döndürüyor ama Prometeus'a ya da Zeus'a uyguladığı bir meyve gücü yoktur. Aynı şekilde Kin'emon içinde bu kadar yükselmedi kimse. Zoro ateşi kesmeyi ondan öğrendi halbuki.

Aslında meyve gücü daha bir görsel şölen sağladığı için ben yine de meyve gücünü seçerdim. Sınıflı kılıçların şeytan meyvelerinden bir farkı yoktur. Hatta daha büyük güç sağlıyor.

Bak mesela Haoshoku Haki'yi direk en üst seviye kullanmasını sağladı Enma. Normalde Zoro'nun önce Haoshoku Haki'yi uyandırması gerekirdi sonra zaman içinde ona adapte olup istediği zaman etraftaki kişileri bayıltmayı öğrenmesi gerekirdi daha sonra bu gücü bir şekilde en üst seviye kullanıma geçmeliydi ama Oda, Zoro'ya çok büyük kıyak geçti. Adam daha Haoshoku Haki'si olduğunu bilmeden en üst seviyeye geçmesi mantıksız geldi.

Luffy iki yıl önce uyandırdı ve bilinçsiz bir biçimde etraftaki kişileri bayılttı. İki yıl sonunda artık bilinçli bir biçimde bayıltabiliyordu Kaido karşısında daha üst seviye kullanımını öğrendi ve saldırılarına adapte etmeyi başardı. Luffy'nin haki kullanım şekli çok mantıklı bir biçimde gösterildi ama Zoro'da bildiğin sıçtı malesef.

Hiç değilse zaman atlaması sonrası uyandırdığını görseydik ve bu gücü bir iki arc içinde Luffy gibi istediği kişileri bayıltabilseydi Wano'da en üst seviye kullanımını öğrenmesi mantıksız olmazdı. Oda'nın memleketlisi ya kayırıyor, Sanji'ye de Harran'lı tarifesi uyguluyor.

Tabi ki Haki daha önemli bir güç. Zoro'ya üç tane isimli kılıç vererek onun güçlenmesinin önünü açmış isimli kılıçların da tıpkı şeytan meyveleri gibi ruhu var. Zoro o kılıçlara ne kadar Haki basıyorsa artık kılıçlarda Zoro'yu o kadar güçlü hale getiriyor. Diğer kılıçlar da Enma kadar fazla olmasa da haki çekiyordur.

Keşke Akazaya Dokuzlusu'na da birer isimli kılıç verseydi de daha güçlü kişiler olarak çizseydi. En azından Kaido'ya daha fazla hasar atarak bir Yonkou'nun düşüşünü daha mantıklı bir hale getirebilirdi. Bu adamlar zayıf kimseler olamaz çünkü Ryou biliyorlardı.

Momonosuke henüz meyvesine alışmış değil hibridini kullanamıyor, yeni yeni ateş üflemeye başladı. Yamato'dan hibrid formu öğrenip bir ay boyunca iyi bir dövüş antrenmanı yapsa. Hyogoro'dan da Ryou Haki ve kılıç kullanımını öğrense daha bu saatten sonra Momonosuke'yi kim tutabilir merak ediyorum. Haoshoku Haki'de kesin çıkacaktır. Bir de meyve uyanışı yaparsa Luffy'den sonra en güçlü ikinci kişi olur serideki.

Bence Zoro vs King dövüşü yeterince uzundu. Kısa olan Sanji vs Queen dövüşüydü. Aslında her üç dövüşte uzundu ama dövüş sekanslarının arasına sürekli başka bölümler girdi. Luffy ve Zoro'nun dövüşlerinin olduğu bölümlerde (1032, 1033, 1035) genel olarak Zoro vs King dövüşü vardı.

Zoro vs King dövüşü çok zevkli bir dövüştü ta ki Haoshoku Haki'yi saldırılarında kullandığı an aralarındaki fark ortaya çıktı. O saatten sonra zaten dövüşün uzaması Zoro'nun aleyhine olurdu. Bence olması gerektiği kadar uzun ve güzel bir dövüştü.

Sanji'nin dövüşü daha da uzatılabilirdi. Queen'in asıl gücünü gördükten sonra dövüşün daha uzun sürmesini beklerdim. Yani sadece hibrid gücü ve biyotik kolları ve kuyruğundan lazer atması ile bu adamın 1.320 Milyar Beri'lik biri haline gelmesi pek mantıklı olmazdı.

Queen'in, Germa 66 güçlerini kullanabilmesi çok iyi bir Power up ama bu kadar kısa sürmesini sindiremedim. Hele o güçlerle neler yapabildiğini ve Sanji'yi ne kadar zorladığını gösterseydi çok daha iyi olurdu. Sadece "bak senin ve kardeşlerinin güçlerini bir kerelik bile olsa kullanabiliyorum." dermiş gibi sadece birer kez kullandı ve Sanji bacağının ısısını artırıp işini bitirdi. En azından bir bölüm daha uzatılabilirdi.

Luffy'nin gücü konusunda biraz karmaşık düşünüyorum. Aslında her geçen gün daha çok beğenmeye başlıyorum ama sindiremediğim bir tek durum var o da ciddiyetini yitirmesi. Yani gücünün absürd oluşuna takılmıyorum biraz Gear 5 öncesi ciddiyeti olsa belki bu kadar şikayet eden olmaz.

Kaido ile olan dövüşü serinin en iyi dövüşü bence. Yenilip yenilip yeniden ayağa kalkıyor olması çok mantıklıydı. Yani bir anda al bu karaktere bir güç verdim artık Kaido kadar güçlü gibi bir saçmalığa kimsenin gönlü razı olmazdı. Her yediği dayak sonrası dinlenip gelmesi ve biraz daha kendini geliştirmesi daha mantıklıydı.

Oda'nın sonradan uydurduğunu düşünmüyorum bu gücü. Bence her zaman aklında bu vardı. Çünkü en başta tasarladığı iki karakter Teach ve Luffy'di. Teach karanlık tarafı temsil ediyordu. Luffy ise aydınlığı temsil ediyordu. Nika meyvesi için Beyaz Savaşçı diyorlar. Teach iki meyve (üçüncüsü yolda) kullanırken Luffy'ye sıradan bir paramecia vermesi hiç mantıklı olmazdı.
Yani çoğu dediğiniz zaten benimde değindigim şeyler aslında.
Brok kılıcına meyve gücünden ekleyerek hu tarz saldırılar yapıyor çoğu zaman , bundan dolayı dedim. Yoksa normal bir Kılıç'ın birşeyleri donduracak bir hali yoktur heralde.

Tabiki yaratılan hype karektere göre de değişir. Örneğin zoro picanın taştan bedenini kestiğindeki durum ve yumruk atıp picanin vücut parçalarını yokeden adam.
İkisine verilen tepkiler farklıydı. Diğer adsm.hic umursanmadı bile.

Mangada olmasa da zoro enma olmadan haoshaki kullanıyor. Animede bu sahne mevcut. Enma sayesinde sınırları zorladı evet bu doğru lakin , luffy in öğrendiği şey hakiyi akıtmak idi. Zoro gibi kılıç ustalarının çoğu zaten bunu yapıyor. Hakilerini kılıç gibi cisimlere aktarıyorlar. Aslında luffy da bir anda kullandı haoshaki hakinin ileri halini belli bir yere kadar ryou kullanıyordu.
Bu açıdan yaklaşmak çok doğru olmaz ,
Ayrıca zoro zaten shusi gibi bir kılıca sahipti alındığında oluşan güç açığının kapatılması gerekliydi ve enma ile kapatıldı. Enma alınmadan önceki sahnelere dikkatli bakarsanız zoronun çok fazla bloklama yapabildiğini görürsünüz shusi ile. Ayrıca iki yıllık eğitiminde bu kılıç üzerine de epey çalışmıştır.

İsimli kılıç denilince , çoğu kaliteli kılıç isme sahip zaten.
Kinemonun da kılıçları alev saldırıları yapabiliyor mesala . Ayrıca 9 kın dediklerimiz enma seviyesinde bir kılıcı kullanmamış değil , kullanmaya gücleri yetmemiş. Kinemonun zoroya dediklerindan bu çıkıyor.

Sanji ve queen dövüşü de kesinlikle kısa idi.
Zoro vs king dövüşündense kısa sürmüş diye söylememin sebebi bir anda aradaki makası açacak saldırılar yaomaya başlaması zoronun. Daha uzun ve yedirilmiş işlenmesi gerekirdi zoro ve sanjinin.

Sonuçta raizo ve orochi gibi karekterlerde bir dünya panel ayırıldı gerek yoktu bana göre.

Meyve ve haki sevme işi kişisel bir zevk tabiki . Siz meyve kullanımını sevebilirsiniz daha havalı durur ben haki saldırılarını veya teknik saldırıları. Burda şunu demek istedim ben , çoğu kişi benim gibi düşünüyor muhtemelen bu yüzden zoro gibi adamlar ön plana çıkıyor saldırılarında.

Lufynin yenilip yenilip ayağa kalkma olayı da size göre mantıklı bana göre mantıklı değil. Şundan sebep luffy defalarca ayağa kalktı kaido ise bir kez düştü daha kalkmadı :) ozaman ya luffy bu kadar bayilmayacaktı yada kaido tek seferde yenilmeyecekti.

Fanlar yüzünden bir karakterden soğumam. Marco ve Shanks'de aşırı abartılıyor dünya genelinde ama gene de sevgim azalmadı ikisine de. Oyu Luffy'e verdim fanlardan değil de karakter bazında daha çok. Nika'dan sonra iyice gözümden düştü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık