Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Arena of Valor

En basit tabirle 5v5 MOBA oyunu olarak tanımlayabileceğimiz bir oyun olan Arena of Valor oyununu sizlere tanıtmak istiyorum. League of Legends'in mobil versiyonu desem oyunun gözünüzde canlanması için fazlasıyla yeterli olur. Benzer şekilde maç yaptıkça seviye atlıyorsunuz ve altın, mücevher vb. ödüller kazanıyorsunuz. Bronz'dan Efsanevi'ye kadar 8 unvan bulunuyor. Dereceli maçları kazandıkça unvanınız yükseliyor.

Oyun içinde 78 karakter bulunuyor.

Kimisi özel zamanlarda aktif olan 10'dan fazla maç türü yer alıyor. Burada sadece 4 temel maç türünden bahsedeceğim.

1) 5v5 (Standart ve Dereceli)
Oyunun en temel maç türüdür. 3 koridor ve ormandan oluşan bir haritada beşerli iki takımın savaştığı bir karşılaşmadır. Standart ve dereceli olarak oynanabilir. Eğer troll oyuncuların olmadığı bir maça denk gelirseniz 1 savaşçı, 1 büyücü, 1 ormancı, 1 destek ve 1 nişancıdan oluşan takımlar kurulur. Yer yer 5 nişancı olan takımlara da denk gelebilirsiniz sakın şaşırmayın.

2) 3v3

3) 1v1

4) Carano Satrancı
İlk çıktığı zamanlar birkaç kez oynadığım ve aslında keyifli olmasına rağmen sonradan neden oynamayı bıraktığımı hatırlamadığım bir maç türüdür. Uzun zamandır oynamadığım için detayları çok hatırlamıyorum. Bu da size sürpriz olsun.

Karakterlerin yetenek efektleri:
(sadece AoV'nin olduğu bir video bulamadım o yüzden karşılaştırma videosu koyuyorum.)

Şimdi gelelim bu konuyu açmamdaki esas amaca.
Bu oyuna giren herhangi bir kişi seviyesine göre rastgele 5 kişi ile eşleşip maç yapabilir. Ancak bu şekilde girilen maçlar tamamen zar atmak gibidir. Her türlü troll oyuncu ile karşılaşmanız çok yüksek olasılıktır. Bu nedenle böyle oyunlar belirli arkadaş gruplarıyla oynandığında daha keyif verir. En azından ne bekleyeceğinizi bilirsiniz ve garip garip insanlarla uğraşmaz sadece oyundan keyif almaya bakarsınız.
Bu konu vesilesiyle hem AoV'yi duymamış kişilere oyun kısaca tanıtılmış hem de halihazırda oynayan kişilerin birbiriyle tanışması sağlanmış oluyor.

İyi eğlenceler.

Resmi Türkiye Youtube kanalının espor ligleri tanıtımı (amatörden profesyonele):

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık