Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Amiraller ve Haki Savunması

• Konbuyu başlatan lKaRaHaNl
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lKaRaHaNl

Bu teori jozu ve vistanın akaiuya haki ile saldırdıkları halde zarar veremediklerini görükten sonra aklıma geldi.
Bana göre meyveleriyle bütünleşmiş ve çok iyi bir şekilde gözlem hakisi kullanabilen kişiler bu savunmayı yapabilir. Şöyleki gözlem hakisiyle rakibinin neresine vuracağını bilebilir.ve o bölgesini boşluğa çevirirse (logia) rakibinin salddırısı boşa olmuş olur.

gördüğünüz gibi vista ve marco beraber salddırıyorlar ve marconun bütün amirallerle savaştığını gördük ve vistanıında saldırı hakisi olduğunu biliyoruz.buna rağmen sadece biracık zarar verebilmişlerdir.

bu resimde ise beyazsakal bisentosunu aokijinin göğsüne saplamıştır ve herkez onun öldüğünü düşünmüştür.ama işe yaramamıştır.bence dediğim gibi hakileri üst seviyede oldukları için saldırılacak bölgeyi yok ediyorlar bu sayede rakibinin saldırısı boşluğa denk geliyo.

ama suda bi gerçek amirallelirn yediği meyvelerde neredeyse logia olarak en güçlü meyveler magma,işik,buz

Crocodile vs Luffy ve Smoker vs Vergo' da görmüştük aynısını. Dediğin mantıklı. Aslında tek mantıklı açıklaması bu desek yalan olmaz. Gözlem hakisi şart olmasa da bu savunmayı daha rahat yapmaya olanak sağlar.

lKaRaHaNl

ewt gözlem hakisi farz değil ama amirallerin bu sayede yaptığını düşünüyorum gafil avlanmamak için. amirallerin birazda gücünü ortaya koymak istedim.Hancock un dediği gibi amiraller meyvesine bütünleşmiş hakide ustalaşmış fiziksel dayanıklıkları üst seviyede kişiler.

bende gözlem hakisi üstüne birde kendi savas deneyimlerinin birleşimiyle bu savunmayı yaptıklarına inanıyorum.şimdi makul olmak gerekirse hızlı veya yıkıcı gücü olan meyvelere sahip kullanıcılar,kenbunshokuyu üst düzey kullanırlarsa normalde yakalanmaz olurlar.

eneli düsünürsek adam kişilerin konusmalarını bile duyuyordu ve kenbunshoku erimi belkide dünyanın en iyilerindendi.kibiri olmasa istedigi an istedigi saldırıyı yıldırım hızıyla savustururdu.amirallerin kenbunshokusu enel ayarında olmasada bence,onlarda enelde olmayan cok büyük bir güc var deneyim.aokiji bisentonun üstüne dalıyor.orda kenbunshokusu veya saldırının oraya gelicegini bilse bile,asıl faktör cesareti,kendine güveni ve dövüs deneyimi.kizaru bisentoyu arkadan yiyiyor,pat ertesi bölüm diger saldırıyı atlatıp wbye iki tane ısın gönderiyor.

sadece akainuda olmadıgını düsündüm bir ara ama ordada wbnin arkasından geldigi durumda bence dikkati dagılmıstı üstelik öyle bir savas meydanında olması muhtemel bir durum,sadece wbnin bir anda orda bittigini ve akainunun korkudan kıpırdayamadıgını düsünüyorum. :D ki zaten isterse ultra king kenbunshokun olsun,wb orda gömerdi.

sonuc olarak sadece kenbunshoku var 3ündede bazı örneklerden dolayı kesin diyemeyiz.ama savas deneyimleri ve tecrübeleri sayesinde en güclü rakipler karsısında bile saldırılardan bir sekilde sıyrılıyorlar.savascı içgüdüsü olusmus adamlarda:good:

lKaRaHaNl

bende gözlem hakisi üstüne birde kendi savas deneyimlerinin birleşimiyle bu savunmayı yaptıklarına inanıyorum.şimdi makul olmak gerekirse hızlı veya yıkıcı gücü olan meyvelere sahip kullanıcılar,kenbunshokuyu üst düzey kullanırlarsa normalde yakalanmaz olurlar.

eneli düsünürsek adam kişilerin konusmalarını bile duyuyordu ve kenbunshoku erimi belkide dünyanın en iyilerindendi.kibiri olmasa istedigi an istedigi saldırıyı yıldırım hızıyla savustururdu.amirallerin kenbunshokusu enel ayarında olmasada bence,onlarda enelde olmayan cok büyük bir güc var deneyim.aokiji bisentonun üstüne dalıyor.orda kenbunshokusu veya saldırının oraya gelicegini bilse bile,asıl faktör cesareti,kendine güveni ve dövüs deneyimi.kizaru bisentoyu arkadan yiyiyor,pat ertesi bölüm diger saldırıyı atlatıp wbye iki tane ısın gönderiyor.

sadece akainuda olmadıgını düsündüm bir ara ama ordada wbnin arkasından geldigi durumda bence dikkati dagılmıstı üstelik öyle bir savas meydanında olması muhtemel bir durum,sadece wbnin bir anda orda bittigini ve akainunun korkudan kıpırdayamadıgını düsünüyorum. :D ki zaten isterse ultra king kenbunshokun olsun,wb orda gömerdi.

sonuc olarak sadece kenbunshoku var 3ündede bazı örneklerden dolayı kesin diyemeyiz.ama savas deneyimleri ve tecrübeleri sayesinde en güclü rakipler karsısında bile saldırılardan bir sekilde sıyrılıyorlar.savascı içgüdüsü olusmus adamlarda:good:
katılıyorum ve wb marco vista gibi adama benzemez her nekadar marco güçlü olsada wb geldimi akan sular durur.Durduda zaten perişan oldu akainu :D

dikkatimi çekti kizaru nasıl buldu bu tayfayı 2 sene önce shabodyde? ardından rayleigh geliyo.. amiraller k.haki kullanıyo olabilir bide akainu wb gemisi çıkmadan önce anlıyodu galiba.. zoro ve sanji kullanıyosa, marco jozu gibi adamlardanda beklerim marco dada bir kaçtane dikkat çekici görüntü vardı k.haki olabilir
marcoda ve jozuda kesinlikle k.haki vardır.b.haki zaten var okadar amiralle kapıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık