Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 818: Balinanın İçinde

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    236
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bütün bunlar olduktan sonra Kaidou nun Wb nin peşine düşmesi ve Shanks'ın onu ikna edebilmesi başka soruların doğmasına neden oluyor. Acaba Kaidou Wb den bilgi almak mı istiyordu. Ama onca zaman içinde neden o zamanı seçsin. Shanks öleceği yeri seçmesine izin vermesini mi istedi yoksa kitabe ile ilgili bilgi mi verdi. Yeni yeni sorular...

karolla

Law da arkadan sessiz sessiz dinledi herşeyi. Ben bir şerefsizlik bekliyorum ondan :D
Bir de Kaidou ve Shogun birlikte Lord Oden'i öldürmüşler ama sonra Kaido Shogun'a ihanet edip ülkeyi işgal mi etmiş? Yada belki de Shogun'un bir çıkarı vardır izin vermiştir
Law tek başına bir adam kimle işbirliği yapacak da bir iş çevirecek? G4 luffyi gördükten sonra yapacağı varsa da yapamaz.

Yami

Dunya hukumeti robinin pesindeyken dunyada ki kitabeleri okuyabilexek trk kisi robin iken ona misyonsuz demek :oops: kitabelerde raftel yazmasa bile yine misyonu var.

Law da arkadan sessiz sessiz dinledi herşeyi. Ben bir şerefsizlik bekliyorum ondan :D
Bir de Kaidou ve Shogun birlikte Lord Oden'i öldürmüşler ama sonra Kaido Shogun'a ihanet edip ülkeyi işgal mi etmiş? Yada belki de Shogun'un bir çıkarı vardır izin vermiştir
Belkide Wano-kuninin vatandaşları Oden tarafındaydı ihaneti anladıklarında saf değiştirmiş olabilirler ya da en başından beri Lord Odeni savunuyor olabilirler.

Hala Kaido'nun Oden'i yenmesi imkansız başka şeyler dönmüştür diyenler cidden şaka galiba. Yahu adam tüm tayfasını toplayıp bassa Oden mi kalır? Teke tek de alacağı bariz ona değinmiyorum zaten.

Edit:
#kötüoyverenlerbanlansın

İlk ikisinin bilgisini Robin veriyor. Yol Kitabeleri ayrı bir klasman olarak söylendi. Renginden bile belli farklı olduğu. Taşlar genelde koyu mavi renkte oluyor.

Muhtemelen olaylar yukarıda yazdığım gibi gelişti. Yenilen Büyük Krallık'tan kaçan vakanüvist tarzı adamlar geleceğe yaşananları miras bırakmak için Wano'ya gidip Kozuki Hanesi'ne bu bilgileri veriyorlar. Yok edilemez taşlara yazılan bilgilerin güvenliği böylece sağlanmış oluyor. Daha sonra da D dediğimiz bu insanlar gölgelere çekiliyor ve doğru zamanın gelmesini beklemeye başlıyorlar. Fakat zaman içerisinde amaçlar unutuluyor. Bir gün Roger öleceğini öğreniyor ve son büyük macerası için yola çıkıyor. Bu yolculuk esnasında da kitabelerden amaçlarına dair bir şeyler öğreniyor. Sonra da kimsenin yapamadığını başarıp Raftel'e ayak basıyor. Orada gerçek tarihin yazdığı Rio Kitabesi'nin içeriğinden haberleri oluyor. Bu sırrı bildiğini bildiğimiz son kişi Newgate'ti. Ondan başkasına aktarıldı mı bilmiyoruz. Yine bilgilerin yorumlanmasında hata olabilir. Zira Rayleigh bu işlerden anlamadıklarını söylüyor. Neyse devam edelim; kitabeler dünyaya yayıldıktan sonra başta hükümet kanadından herhangi bir müdahale olmuyor. Çünkü kitabelerin yazıldığı dili bilen olmadığı için, içeriklerini öğrenemiyorlar. Ancak kitabelerin araştırılması yasaklanıyor. Ohara her nasılsa bu dili deşifre etmeyi başarıyor ve Bilgi Ağacı'nın altındaki kitabeden Büyük Krallık'ın adını öğreniyor. Sırrın açığa çıkmaması için Ohara yok ediliyor. Oden'in bu olaydan sonra öldüğü kesin. Çünkü Momonosuke on yaşlarında falandır. Oden'in öldürülmesi ile dili okuyabilen sadece Robin kalıyor.

Ben böyle çıkarımlar yaptım. Daha da geliştirilebilir.
O zaman oda 2 tür kitabe var derken bizi yemiş :fool:

Dunya hukumeti robinin pesindeyken dunyada ki kitabeleri okuyabilexek trk kisi robin iken ona misyonsuz demek :oops: kitabelerde raftel yazmasa bile yine misyonu var.
Tayfa adına bir misyon mudur bu? Ben genele değil, özele vuruyorum olayı. Robin elbette Devrimciler'in işine yarayacak bir karakter ya da antik silahlara ulaşmak isteyenlerin kullanabileceği biri. Çıktığı bölümden beridir tayfanın hiçbir işine yaramamış bir karakter. Tayfa adına varsa yaptığı çok çok önemli bir şey, söyle de bileyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık