Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 818: Balinanın İçinde

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    236
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Meliodas

Öncelikle herkes 2 yonkou'yla birden ardı ardına savaşılacağını düşünüyor. Böyle birşey mümkün mü sizce? Savaş sadece Kaidou ile olacaktır. Big Mom ile bir savaş olmayacak, aksine ittifak var bir şey olacağını düşünüyorum.

Law ile Luffy öncelikle Kaidou'yu indirmek için anlaştı.
Lola faktörü Bigmom'a gidildiğinde ortaya çıkıcak ve bunun üstüne birde Sanji olayı var bu olaydan bir kötülük çıkacağını düşünmüyorum. Pekoms'unda sayesinde ilişki kurulacaktır. Zaten tüm tayfanın Bigmom'un yanına gitmesi beklenmiyor. İllaki burdan birşey kazanılıp Wanoya geçiş yapılacaktır.
Kid tayfasının hedefi Shanks. Fakat Kaidou ile bağlantıyı yakaladılar ve hedeflerini anlatırlarsa Kaidou ve Kidlerin ittifakı Shanksa savaş açtırabilir. Ayrıca Kaidou ve Shanks arasında Marineford' da da gördüğümüz bir çatışma oldu.

Sonuç olarak;
Kaidou ile Shanks arasında Kidlerin neden olduğu savaş doğucak. Bu arada yanına Big Mom'ın müttefikliğini ve tayfasından bir kaç taşaklı adamı yanına alan Luffy Wano'ya çıkarma yapıp savaşa katılacak. Yada tam tersi Shanks savaşa katılacak illaki Kaidou ile olan savaşa katılacaktır.

Momo'nun babasını haşlamışlar Momo hâlâ Nami'nin, Robin'in memesi derdinde. :( Bari anne figürü olarak görseydi de çocukken anne sütüne hasret falan kalsaydı. Yazık. :(

Roronoa Zoro

Peki bu su fışkırtması Adayı geri denizin dibine götürebiliyor mu ? Zira Roger ve tayfası o adayı bulmuş ve gitmiş buda senin mantığına göre o mekanizmanın aktif olup yüzeye çıktığını gösterir.
Evet. Bu tip mekanizmlar 2 yönlü çalışır. Diğer türlü bir adayı bulan etrafında gezinirse elbet ki bulur o adayı. Demek ki gizli.

Bence Luffy Robin'siz de bulabilirdi Raftel'i. Roger'da ki gibi her şeyin sesini duyarak. Ama Rayleigh ne dedi. Kendi gözünle görmen lazım. Ulaştığınız sonuç bizimkinden farklı olabilir. İşte Robin'in rolü burda tam olarak ortaya çıkıyor. Robin bunların doğru anlaşılıp yorumlanmasında önemli bir rolde olacak. Yani Robin'in yeri sorgulanamaz. Ki bunu Nekomamushi'de belirtiyor. Taş tabletler için Yonkou'ya karşı savaşmanın yanında özellikle belirtiliyor. Robin'i o büyük korsanlara karşı koruyacaklar. Savaş kaçınılmaz.

Bu arada özellikle Mangaka Luffy'e söyletiyor. Ha şimdi ha sonra hiçbir şey değişmeyecek. Yani biraz daha biraz daha demenin anlamı yok. Luffy'nin büyük görmediğimiz teknikleri var. İhtiyacı olan bu yolda onlarla savaşırken haki olarak aşmak. O da Lucci vs'si tarzında ki gibi olur. En azından ben böyle beklemeye başladım.:D

Bence Luffy Robin'siz de bulabilirdi Raftel'i. Roger'da ki gibi her şeyin sesini duyarak. Ama Rayleigh ne dedi. Kendi gözünle görmen lazım. Ulaştığınız sonuç bizimkinden farklı olabilir. İşte Robin'in rolü burda tam olarak ortaya çıkıyor. Robin bunların doğru anlaşılıp yorumlanmasında önemli bir rolde olacak. Yani Robin'in yeri sorgulanamaz. Ki bunu Nekomamushi'de belirtiyor. Taş tabletler için Yonkou'ya karşı savaşmanın yanında özellikle belirtiliyor. Robin'i o büyük korsanlara karşı koruyacaklar. Savaş kaçınılmaz.

Bu arada özellikle Mangaka Luffy'e söyletiyor. Ha şimdi ha sonra hiçbir şey değişmeyecek. Yani biraz daha biraz daha demenin anlamı yok. Luffy'nin büyük görmediğimiz teknikleri var. İhtiyacı olan bu yolda onlarla savaşırken haki olarak aşmak. O da Lucci vs'si tarzında ki gibi olur. En azından ben böyle beklemeye başladım.:D
Bence bu tayfada yeri sorgulanması gereken son kişi Robin. Zeka + Güzellik + M--- + Güç + Antik dil biliyor daha ne olsun :D

O değil de geçen birileri "Robin ne işe yarar, tayfanın boş elemanı, bi halt yaptığı yok" falan diye eziyordu. :S

Alın size Robin'in işe yararlığı. O olmadan kk olunamıyor. :(
Bu bölüme kadar Robin gerçekten tayfanın hiçbir işe yaramayan üyesiydi. Ben nereden bileyim Raftel'in yerinin kitabelerde yazdığını? Ayrıca Robin'e bir muhtaçlık olduğunu düşünmüyorum. Luffy zaten taşların söylediklerini duyma gücüne sahip Roger gibi. Tek sıkıntı gerizekalı olduğu için taştan duyduklarını anlamaması olabilir, ona da Nami falan yardım ederdi zaten.

Normal şartlarda bir korsan tayfasında arkeolog ya da tarihçinin ne işi olur? Oda bile Robin'in misyonsuzluğunu fark edip böyle bir şey çıkardı. Şu bölüme kadar Robin hiçbir işe yaramamış bir karakterdir tayfa adına. Kadının adam akıllı dövüş yaptığı tek kişi ta Skypeia'daki Yama'ydı.

Roronoa Zoro

Okuyucuyu bilgilendiriyor. Oda çıkarımlarını Robin üzerinden anlatıyor.

karolla

Bu bölüme kadar Robin gerçekten tayfanın hiçbir işe yaramayan üyesiydi. Ben nereden bileyim Raftel'in yerinin kitabelerde yazdığını? Ayrıca Robin'e bir muhtaçlık olduğunu düşünmüyorum. Luffy zaten taşların söylediklerini duyma gücüne sahip Roger gibi. Tek sıkıntı gerizekalı olduğu için taştan duyduklarını anlamaması olabilir, ona da Nami falan yardım ederdi zaten.

Normal şartlarda bir korsan tayfasında arkeolog ya da tarihçinin ne işi olur? Oda bile Robin'in misyonsuzluğunu fark edip böyle bir şey çıkardı. Şu bölüme kadar Robin hiçbir işe yaramamış bir karakterdir tayfa adına. Kadının adam akıllı dövüş yaptığı tek kişi ta Skypeia'daki Yama'ydı.
+1 bence de öyle. Biz onu daha çok suikastçi olarak kabul etmiştik. Arkeologluğu 2. plana atmıştık. Gerçi suikast de yapmıyordu. Ben brooğu daha da gereksiz görüyorum. Adam daha kinemonun yarısını yenemiyor :D

Law da arkadan sessiz sessiz dinledi herşeyi. Ben bir şerefsizlik bekliyorum ondan :D
Bir de Kaidou ve Shogun birlikte Lord Oden'i öldürmüşler ama sonra Kaido Shogun'a ihanet edip ülkeyi işgal mi etmiş? Yada belki de Shogun'un bir çıkarı vardır izin vermiştir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 18)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık