Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1129 Spoiler Metin ve Resimleri

- Kapakta Yamato, Kuri'deki Amigasa Köyü'nde Otama ve Shinobu ile buluşmuş.
- Güneş Tanrısı, Hasır Şapka Tayfası'nı demirden bir ağ ile yakalamış, ama Zoro ve Sanji güçlü saldırılarla ağı kırmış.
- Nami elindeki haritayı kullanarak Lego Krallağı'nın neye benzediğini anlamış.
- Güneş Tanrısı'nın, Hajrudin kaptanlığındaki tayfanın bir üyesi olan Road olduğu ortaya çıkmış.
- Road, Hajrudin'in Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu'na katılma kararına karşı çıkmış.
- Tayfanın gemisi "uyutan sis bölgesi" isimli bir yerden geçmiş, tayfadakiler de bu yüzden bayılmış.
- Bölümün sonunda Nami ve Zeus devasa bir yıldırımla Road'a vurmuş, aynı esnada Luffy de 4. Vites ile duvarı parçalamış.

raw

Bölüm 1,129: "Liv Doll" ("X" (SF) Japonca)

Ogre Çocuğu Yamato'nun Altın Hasat Yerine Hac, Cilt 16: "Yamato, Amigasa Köyü'ne ulaşıyor ve Otama'nın Shinobu ile eğitim yaptığını görüyoruz (şişmanladığı için tekrar).

Bölüm, bir önceki bölümün bittiği yerden başlıyor. Kasaba halkı, ayna üzerindeki çatlaklardan odanın ateşini görünce panik yapıyor.
"Sun God" (Güneş Tanrısı), dioramaya giriyor ve ormanda "Ear God" (Kulak Tanrısı) iskeletini görüyor. Gerçek adı "Gluttobunny" (Çok Yiyen Tavşan) olan, çok vahşi bir et yiyen tavşandı. "Sun God" öfkeli.
Sun God: "Nasıl benim roo... tapınağımı mahvedersin ve pe... hizmetkârlarımı incitirsin!!"

Luffy, dev kedi Iskat'a binaları yıkmaktan kaçınmasını söylüyor çünkü Sun God'un LEGO işini bozmak istemiyor.
Nami, tüm haritayı ezberliyor ve onu atıyor, ardından dev odanın düzenini açıklıyor.
Nami: "Eğer dikkatle bakarsan, bulutlar sadece tavandan asılı pamuk. Tek yapmamız gereken düz bir hat üzerinde devam etmek!! Bu 'ulusa' girmişken yarı yoldayız."

"Sun God" odanın 2/3'ünü kaplayan dioramanın tam haritasını görüyoruz ve "Sun God's Temple" (Güneş Tanrısı Tapınağı) odanın diğer 1/3'ünü kaplıyor. "Bigstein Castle" dioramanın ortasında; kasaba, orman ve kaynak suu arka planda. Büyük Ağaç, arka plandaki aynaya yapışmış (büyük ağaç %100 tamamlanmamış, sadece yarısı var).

"Sun God", demir bir ağ ile onları yakalamaya çalışıyor ama Zoro ve Sanji kolayca yok ediyor. LEGO ulusunun diğer tarafına geçiyorlar. Usopp, "Green Star: Skull Bombgrass" ile aynayı yok ediyor ama aynanın arkasındaki duvar sağlam kalıyor. "Sun God" onlara bunun da eğlenceli olduğunu söylüyor. Bu mini dünyasında şimdi kötüler, kahramanlar ve mücadele hikayelerinin olduğunu takdir ediyor. Hepsinin onun "Liv Doll"u (yaşayan bebek) olmasını istiyor (Sun God tam olarak Wanokuni samurayı gibi konuşuyor ve çok fazla otaku terimi kullanıyor, lol).
Sun God: "Kaderle savaşan güçsüz bebekler, bu zirve bir eser!! Ne kadar zavallı!! Yine de cesur!!! Gözyaşlarına boğulacağım!! Sizi bu ulusa kabul etmek ne kadar doğruydu!! Luffy-taso!! Zoro-taso!! Nami-taso ♡ Uso-taso!! San-taso!! Cho-taso!!"
Nami: "Bekle, neden bizi tanıyor!?"
Chopper: "Taso nedir?"
Çevirmen notu: "Taso" (), günümüzde mangalar/anime karakterleri için sevgiyle kullanılan eski bir Japonca onur ekidir.

Luffy: "Tamam, şimdi bir delik açacağım...!! 'Gear 4th' ile!!"

• Luffy, sol kolunu uzatıp "Gear 4th" formuna dönüştürüyor. Ama bu sefer sadece kolunu dönüştürüyor, geçmişte olduğu gibi tüm bedenini değil.
Nami, "Sun God" ile çok sinirleniyor ve Usopp ile konuşuyor.
Nami: "Hey Usopp!! Bir 'doğal felaket' kimsenin suçu değil, değil mi ♡?"
Usopp: "Hı? Yani evet, depremler, seller veya yıldırım düşmesi... Kimse bunlar için suçlayamaz..."
Nami: "O adam... gerçekten bizi bu korkunun içine zorladı... Sana karşı öfkeliyim!!"
Usopp: "Evet ama... devler..."

Sanji, araya giriyor, yüzü öfkeden ağlıyorken (bu çok komik, lol).
Sanji: "Tamamen katılıyorum!!! Nami-san...!! Öfkeni anlıyorum!!! 'O adam Nami-san'ın giysilerini değiştirdi'...!!! Onu parçalara ayıracağım!!!"
Nami: "Hayır Sanji, o kadar ileri gitme!! Ama... gökyüzünden bir yargı geleceğinden eminim."
Sun God: "...!!"

• Sonra bir flashback başlıyor ve mevcut zamandan hemen önce geçiyor. "Sun God" aslında Yeni Dev Savaşçı Korsanları'nın kılavuzu "Road". Road, Muginn'in Thousand Sunny'yi ona getirdiğini görüyor.
    Road: "Muginn!! Bu sefer bana ne getirdin?
    Ne!! Bu 'Straw Hat ekibi'!! 'Giant Warriors Pirates' ile birlikte olmaları gerekmiyor muydu... Uyanmamışlar mı? Görünüşe göre çok derin bir uykudalar... Sakın 'Sleeping Fog' bölgesinden mi geçtiler..?"
  • Road, Hajrudin'in "Straw Hat Grand Fleet"e katılma kararını hatırlıyor.
    Road: "Defufufu!! Bu aptal Hajrudin'in beni de bu adamın 'altında' birisi yapmasından asla mutlu olmadım!!
    Ben, Yeni Dev Savaşçı Korsanları'nın gururlu bir üyesiyim, bu adamın 'altında' olmaktan ne kadar utanç verici!? Sıradan bir insana boyun eğmek mi!? Gururu yok mu!?"
  • Road, Luffy ve Nami'yi ellerinin avuçlarında tutuyor. Road, Nami'ye büyük bir hayranlık duyuyor, onun bedenini gördüğünde çok heyecanlanıyor.
    Road: "Bu küçük zayıf bedene bak... Ama bu... k... benim en iyi kızım olabilir ♡ Nami-taso!!"
  • Aniden Nami ve diğerleri uyanmaya başlıyor ama Road onları daha fazla uyku gazı ile tekrar uyutuyor.
    Road: "Biraz daha uyumanız gerekiyor... ve bir sonraki sefer gözlerinizi açtığınızda... Defufu!!"
  • Geçmişe dönersek, Road hala Straw Hat ekibine konuşuyor.
    Road: "Defufufufu!!! 'Kaybolmuş' olarak kalmaktan faydalanacaksınız... sonsuza dek benimle... 'altında' olmayı katlanamam, 'üstünde' hükmetmeyi ise... Hı?"
    Nami: "Hazır mısın? Zeus!"
    Zeus: "Hazır Nami!!"
    Road: "Ne?? Bunları yaptığımı hatırlamıyorum..."
  • Road konuşurken, Nami ve Zeus dioramanın tavanında büyük bir fırtına bulutu oluşturuyor. Ardından Road'a güçlü bir yıldırımla saldırıyorlar.
    Nami: "O halde gidiyoruz!! 'Raitei' (Yıldırım)!!!"
    Road: "Gyaaaaaaaaa~~~~~~!!!"
    Kasaba halkı: "Ne~~~~~!! Güneş Tanrısı~~~~~~!!!"
  • Bölümün muhteşem son iki sayfasında, Luffy duvarda bir delik açmaya hazırken, ekip heyecanla ne bulacaklarını bekliyor.
    Luffy: "Erken ayrılmamız üzücü!! 'Bloklar Ülkesi'!! 'Gomu Gomu no'~~~~!!!"
    Zoro: "Sonunda gidebiliriz..."
    Sanji: "Senin yüzünden, pervane dev..."
    Usopp (dua ederken): "Lütfen dışarıda Elbaf olsun!!"
    Luffy: "'Kong Gun'!!!!"
  • Luffy'nin dev yumruğu duvarı yıkıyor ve Straw Hat ekibi, Iskat ile birlikte dışarı fırlıyor. Bölümün son panelinde, Luffy dışarıda gördüğü manzarada gülümseyerek...
    Straw Hat ekibi: "Tamam!!! Dışarıdayız~~~~~~!!!"
    Luffy: "Oh!!"
Bölüm sonu. Gelecek hafta ara yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık