Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1118 Spoiler Metin ve Resimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
- Dev robot aldığı saldırı sonucu denize düşüp, batmaya başlamış.
- Leo ve Rebecca dahil birkaç karakter daha görülüyormuş.
- Beş Kadim, Atlas ve Lilith'i hedefe koymuş ve harekete geçmiş.
- Mars, Elbaf gemisine saldırmış, devler saldırıyı durdurmakta zorlanmış.
- Bölümün sonunda Bonney tam Nika formuna girmiş.
- Dev robot Nika'yı hissedip, "o burada" demiş.

ChatGPT cevirisidir;

Yazar tarafından daha fazla bölüm detayı. Sadece 13 sayfalık çok kısa bölüm.

• Bölüm 1.118: “Özgür olmak” (“自由になる” Japonca).
  • Ogre Child Yamato’nun Altın Hasat Yerine Geçen Hac Yolculuğu, Cilt. 8: “Yamato Çiçek Başkenti’ni terk ederken bento yiyor”.
  • Bölüm, sonuncusunun bittiği yerden başlıyor. Eski Dev Robot’un Warcury’nin saldırısından sonra denizin altında battığını görebiliyoruz. Batarken Joy Boy’u düşünüyor.
Eski Dev Robot: “Neredesin Joy Boy? Az önce buradaydın sanıyordum...”

• Bundan sonra Vegapunk’un mesajının biraz daha fazlasını duyabiliyoruz, sadece Özel Den Mushi’den gelen sesini.
Vegapunk: “İsim...”

• Daha sonra Vegapunk’un mesajının kesintiye uğramasıyla ilgili dünya genelindeki tepkileri görebiliyoruz. Arabasta’da Kohza ve Toto’yu diğer vatandaşlarla birlikte görüyoruz.
Kohza: “...”

Arabasta vatandaşları: “Birinden suikast mi...!? ‘Günahlar’dan bahsetti değil mi...!!”

Kohza: “Kendisinin Dünya Hükümeti tarafından silindiğini sanıyordum... Şimdi anladım, Vegapunk’un ‘Hasır Şapka Luffy’ tarafından rehin tutulduğunu sanıyorlar!! Açıkça korsanlar suçlu olanlar!!”

• Whisky Peak vatandaşları: “Ne tür ‘günahlar’ işlemiş olursa olsun, Dünya Hükümeti'nin dünyanın bir numaralı dâhisini bunlar yüzünden öldürmeye çalışacağını hayal edemiyorum...!!”
  • Dressrosa’da Rebecca ve Leo’nun Luffy hakkında konuştuğunu görüyoruz.
Leo: “Yani bu Luffy’nden kaynaklı bir mesele mi...”

Rebecca: “Tabii ki hayır!!”

• Egghead Adası'na geri dönersek. York, Beş Yaşlı’ya hala 2 Vegapunk kaldığını bildiriyor: Lilith ve Atlas. York, “Punk Kayıtları”nın Stella’nın ölümünden sonra bile büyümeye devam edeceğini söylüyor.
  • Beş Yaşlı, bir sonraki önceliklerinin York hariç kalan Vegapunk’ları ortadan kaldırmak olduğuna karar verir.
  • Luffy, Dorry ve Brogy kıyıya ulaşır ve Bonney, Sanji ve Franky ile Elbaf’a atlarlar.
  • Denizciler, devlerin çok güçlü olduğunu ama onları yakalamalarına izin veremeyeceklerini, çünkü onları durdurmak için deniz üssünden birçok savaş gemisi getirdiklerini söyler.
  • Bonney, Amiral Yardımcısı Bluergrass ve Doll’u küçük kızlara dönüştürür (ve Bluergrass’ın bindiği ‘Deniz Canavarı Silahı’nı), Elbaf filosunun yelken açmasına izin verir.
Doll: “Seni lanet olası Bonney...!!”

Bluergrass: “Kendi çaresizliğimden dolayı utanıyorum... Ne kadar da saçma bir yetenek...!!”

Bonney: “Sizin için büyük bir kayıp olmaz mıydı, Denizciler!!”

• Luffy, Jimbei ve Nusjuro (bu bölümde Zoro, Nami ve Kashi hakkında haber yok) dışında Sanji'ye uçtuklarını söyleyen Nami ile birlikte neredeyse KO olan Doll’a saldırır (son bölüm). Nami, Sanji'ye başarıyla yelken açtıklarını söyler. Nami, Sanji’ye onların da kalktıklarını söyler (bu bölümde Zoro, Jimbei ve Nusjuro hakkında haber yok).
  • Luffy mutfakta bulabildiği tüm yiyecekleri yerken, Mars Elbaf gemisine uçar ve ağzından bir ışın ateşler. 3 dev, Mars saldırısını engellemek için kalkanlarını birleştirir ama Elbaf gemisinin bir kısmı hala yanar.
  • Aniden, Luffy “5. Vites” formuna geri döner ve tekrar savaşmak için gemiden çıkar (Luffy’nin gücü denizi ve gemileri sallar). Luffy, Bonney ile konuşur.
Luffy: “Bonney!!”

Bonney: “Ah!! Nika!!”

Luffy: “Hadi birlikte gidelim!! Bu adamları yumruklamak istemez misin, doğru mu?”

Bonney: “İmkansız, bunu yapamam...”

Luffy: “Gücünü tam olarak anlamıyorum ama bunu yapabileceğini biliyorum!!”

• Bonney, Egghead'de Luffy ile ilk tanıştığı anı ve Luffy’nin ona “Nika”ya benzediğini söylediği anı hatırlar.
  • Bonney, Kuma’nın flashback'ine geri döner (Ginny'nin mezarının önünde Bonney'nin önünde verdiği sözü hatırlatır) ve “Toshi Toshi no Mi”nin gücünü kullanarak “Nika”ya dönüşmek için değiştirir.
Bonney: “Çarpıtma Gelecek: Watashi Ga Ichiban Jiyū Mirai!!! (歪んだ未来: 私が一番自由な未来 – Çarpıtma Gelecek: En Özgür Geleceğim Benim!!!)”

Luffy: “Hyahayha!! Yola çıkalım Bonney!!”

Bonney: “Başardım!!”

• Bölümün destansı final çift sayfasında, Luffy’nin “5. Vites” formunu kullanarak (Luffy’nin One Piece Cilt 106 kapağındaki aynı pozla) dev Bonney’i “Nika formunda” görebiliyoruz (Onigashima'da “5. Vites”i ilk gördüğümüzde Luffy'nin gülüşü gibi Luffy gülüyor).
  • Bonney’nin dönüşümü Luffy’ninkiyle tamamen aynı: boynunun etrafında yüzücü beyaz elbiseler, beyaz ve kıvırcık saç, beyaz elbiseler (sadece kuşağı hariç), halka benzeri göz bebekleri olan gözler... Denizciler ve devler onları görünce şaşırır.
Devler: “Bu da ne!? Vay, 2 Nika var!!”

Denizciler: “Bu beyaz devler de ne?!”

• Warcury ve Ju Peter garip bir varlık hisseder, bu yüzden Elbaf gemisine doğru hızlanırlar. Luffy ve Bonney, Mars’la yüzleşmeye hazırdır.
Mars: “...!!”

Luffy: “Hadi gidelim!!”

Bonney: “Evet!!”

• Bölümün son panelinde, Eski Dev Robot’un deniz altında tekrar aktifleştiğini görüyoruz...
Eski Dev Robot: “O burada...”

Bölüm sonu. Gelecek hafta ara yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık