Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1032: Oden’in Sevgili Kılıcı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    190
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İşte o kanatları dönüşüyor diye düşünüyorum ben. Ateşteki dağılımı ise tatsumakideki rüzgardan dolayı diye düşünüyorum.
Lunarya ırkının özelliğinin ateşle alakalı olduğu açıkça söylendi. Zoro da adamın sırrının ırkından geldiğini söyledi. Bence cevap gayet açık, sırtındaki ateşle olayın ilgisi var, ki Zoro o ateşin ne olduğunu da soruyor.

Lunarya ırkının özelliğinin ateşle alakalı olduğu açıkça söylendi. Zoro da adamın sırrının ırkından geldiğini söyledi. Bence cevap gayet açık, sırtındaki ateşle olayın ilgisi var, ki Zoro o ateşin ne olduğunu da soruyor.
Benim bu konuda farklı fikirlerim var. Zoro ateş kesme tekniği kullanmadan kingi kesemez. İlk fikrim bu. Diğeri de kanatlarında bir sır var. Çünkü king tora gari yaptığında king kanadını ateş kaplamadı. Gene de zarar görmedi. Belki de ikisini de kullanıyordur. Hem ateş hem kanat da olabilir. Aşağıdaki saldırıda ateş çizilmemiş. Belki de kanadına ateşi yaydı. Gene diğer sayfada da ateş yok. Ya unuttular çizmeyi ya da ateş ile kendini kaplıyor olabilir. Eğer gerçekten kendini ateş kaplıyor ise zoro ateş kesme tekniği kullanmak zorunda. Yani ateş kesme tekniği kullanmadan kinge zarar verilemez gibi bir durum ortaya çıkar. Ki bu da kinge çok nadir insanlar zarar verebilir demektir.

Aşağıdaki king ateşi var ve marcodan tekme yiyince kanı akıyor.

Benim bu konuda farklı fikirlerim var. Zoro ateş kesme tekniği kullanmadan kingi kesemez. İlk fikrim bu. Diğeri de kanatlarında bir sır var. Çünkü king tora gari yaptığında king kanadını ateş kaplamadı. Gene de zarar görmedi. Belki de ikisini de kullanıyordur. Hem ateş hem kanat da olabilir. Aşağıdaki saldırıda ateş çizilmemiş. Belki de kanadına ateşi yaydı. Gene diğer sayfada da ateş yok. Ya unuttular çizmeyi ya da ateş ile kendini kaplıyor olabilir. Eğer gerçekten kendini ateş kaplıyor ise zoro ateş kesme tekniği kullanmak zorunda. Yani ateş kesme tekniği kullanmadan kinge zarar verilemez gibi bir durum ortaya çıkar. Ki bu da kinge çok nadir insanlar zarar verebilir demektir.

Haki basmış olabilir, bilemeyiz. Ortada Kaido'ya zarar veren, ama King'e vermeyen bir saldırı var ve Zoro bu durumu onun ırkı ile bağdaştırıyor. King'in ırkının bildiğimiz tek özelliği de ateşi kontrol edebiliyor olması. Attığın sayfada ateşi yokken maskesinin kesilmiş olması bununla alakalı olabilir mesela.

Haki basmış olabilir, bilemeyiz. Ortada Kaido'ya zarar veren, ama King'e vermeyen bir saldırı var ve Zoro bu durumu onun ırkı ile bağdaştırıyor. King'in ırkının bildiğimiz tek özelliği de ateşi kontrol edebiliyor olması. Attığın sayfada ateşi yokken maskesinin kesilmiş olması bununla alakalı olabilir mesela.
Ateşi kanadına yaydığı için kafa açıkta kalmış ve kesilmiş olabilir. Bir bakıma hakiyi kanadına yayıp diğer tarafı hakisiz bırakmak gibi. Zoro, eğer king haki kaplasaydı bunu bilirdi. Zira haki kullanıldığında karşı taraf bunu anlayabiliyor. Judge sanjinin kullandığını anlamıştı. Kaido zoronun kullandığını anlamıştı gibi. Zaten king de ırkına dayandırdı zoro da hakiye dayandırmadı.

burda bazı arkadaşların hakiyle ilgili yanıldığı bir nokta var.
diyelim ki zoro isimli bir saldırısıyla 100 birim hasar veriyor olsun. aynı saldırıyı haki ile birlikte yapınca da 100 birim civarı hasar verir.
hakinin farkı, zoro haki kullanmadan logia'ya hasar veremiyorken yada kaido gibi çeşitli zırh kullanıcılarının zırhını aşamazken, haki ile kesebilmeye başlıyor. toplam verebileceği hasarda bir artış olduğunu düşünmüyorum.

dolayısıyla haki çoğu durumda maksimum hasarı arttıran bir powerup (güç) değil. istisna olarak luffy'nin normalde lastik ile hasar verirken, haki bastığında lastik sertleşiyor ve sertlikten dolayı daha fazla hasar verebilme ihtimali oluyor. lastik ile vurmak ve demir ile vurmak arasındaki fark gibi. zoro'nun daha fazla hasar verebilmesine hakisinin bir katkısı olabilir mi, ne düşünüyorsunuz?

Ateşi kanadına yaydığı için kafa açıkta kalmış ve kesilmiş olabilir. Bir bakıma hakiyi kanadına yayıp diğer tarafı hakisiz bırakmak gibi. Zoro, eğer king haki kaplasaydı bunu bilirdi. Zira haki kullanıldığında karşı taraf bunu anlayabiliyor. Judge sanjinin kullandığını anlamıştı. Kaido zoronun kullandığını anlamıştı gibi. Zaten king de ırkına dayandırdı zoro da hakiye dayandırmadı.
Haki kaplama olayını ilk yaptığı saldırı için söyledim. Zoro, King'e doğrudan üç tane isimli saldırı yapıyor. Bunlardan sadece biriyle zarar verebiliyor. Onda da ateşi görünmüyor.

Aşağıdaki king ateşi var ve marcodan tekme yiyince kanı akıyor.

marukonun alevlerinin ateşe etki etmesi kinge hasar vermesini sağlamış olabilir, kanatları da özel var bir numarası belli.

Irkının kanatları olabilir. Farklı çünkü ve hep kanatlıydi. Ama savunmada kullandığı kanatlar dinazor meyvesine benziyor

Şimdi bu bölüm Dragon Twister saldırısı ile Zoro'nun Kaido'dan kan aldığı ama King'den kan alamadığı söylenmişti. Bu yüzden de King daha sert felana kadar gitmişti yorumlar.

Oysa Purgatory Oni Giri ile King'den kan aldığı ama Kaido'dan alamadığı sahneler de var. Hem de Kaido sahnesinde Killer ile birlikte saldırmıştı.

Belki de sadece kanatları daha serttir? Belki de aradaki fark Enma efekttir. Belki de ateşiyle iyileştiriyordur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık