Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 39 30.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 89 69.5%

• Kullanılan toplam oy
    128
O film çerezlik bi şeydi ya, o kadar yüksek bi bütçesi mi varmış? Bilemedim.
Çerezlik zaten. Film 200 milyon dolara yakın bir parayla çekilmiş. Oluşturdukları dünyaları, ırkları çok yaratıcı buldum. Bahsettiğim şey görsellikleri zaten, altından kalkmayı başarmışlardı. Bu dizi de arkasında Amazon varken her türlü işin altından kalkar.

Silmarillion'da anlatılan olaylar sinemaya aktarılamaz, hayal gücü ve görsellik yetmez şekillerinde arşa çıkarmayı gereksiz görüyorum artık.

Çerezlik zaten. Film 200 milyon dolara yakın bir parayla çekilmiş. Oluşturdukları dünyaları, ırkları çok yaratıcı buldum. Bahsettiğim şey görsellikleri zaten, altından kalkmayı başarmışlardı. Bu dizi de arkasında Amazon varken her türlü işin altından kalkar.

Silmarillion'da anlatılan olaylar sinemaya aktarılamaz, hayal gücü ve görsellik yetmez şekillerinde arşa çıkarmayı gereksiz buluyorum artık.
Bu tür şeyler yapıldıkça gelişir zaten. Bi ara yapacaklar bu işi eninde sonunda. Kurgusu iyi olsun efektler göze batmasın ihtişamını bozmasın yeterli benim için.

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu diye bir film var. Yüksek bütçesi ile müthiş CGI'lar ve farklı konseptlerde dünyalar yaratmışlardı. Şu zamanda Silmarillion'u ekranlara yansıtmaya yetecek kaliteyi yakalarlar bence. Yalnızca yapımcıların ortaya koyduğu tasvirler bizi tatmin eder mi o soru işareti.
Film farklı bir olay, dizi farklı bir olay. Devamlılık esas olunca, masraf artıyor.

Silmarillion sadece kapsamlı ve görkemli bir evreni anlatmasıyla değil anlatılış şekli itibariyle sinema filmi olmaya pek müsait değil zaten. Problem yeterli bütçe veya teknoloji sahibi olmamak değil totalde akan bir senaryo çıkartılamayacak olması. Yapılmaya kalkılsa bile kitapta olmayan veya hikayeleştirilmemiş bölümleri doldurmaları gerekecek bu da okuyucu ve izleyiciyi hiç memnun etmeyecektir.

Akallabeth ve Güç Yüzükleri kitabı ile Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin bazı bölümleri.
İyiymiş çok güzel bir dizi olacak inşallah.
Ayrıca bir sıralama yaparmısın okumak istersek ilk hangi kitaptan başlayalım hangisi ile bitirelim. Madem hiç açık vermeden yazmış kitabı, sıralamaya göre okuyalım.

Silmarillion
Hobbit
Yüzüklerin Efendisi
Silmarillion önsözüne bakıyordum da bu Tolkien’in oğlunun demesine göre babası 1917lerden ölümüne kadar uğraşmış bununla ve 50 yıllık bi birikimi bu derleyip toparlayarak kitap haline getirmiş. 50 yıl boyunca işlemiş herif, eklemiş, çalışmış ve bu eser ortaya çıkmış. Beklentimi yükseltti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık