Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Beyazbıyık'ın Sağ Kolları

Beyazsakal'ın en önemli iki adamını masaya yatırıp, onların değerleri gerçekten veriliyor mu verilmiyor bakalım ve tartışalım.
Son derece geniş bir değerlendirme yapmak istedim.
Bütün seri boyunca nerelerde gözükmüşler, ne yapmışlar vesaire...
Muhtemelen gözüktükleri bütün kısımları değerlendirmeye aldım, yani okurken sıkılabilirsiniz. :)

Savaş Öncesi

İlk olarak savaş öncesine bakıyoruz ;
Roger'ın ölümü sonrası, Shiki Beyazsakalın gemisine uğrar, bu sırada arka kısımda tayfanın bazı önde gelen isimleri de gözükür, bunların arasında Marco ve Jozu'da arka kısımda bu konuşmaya şahit olurlar. Tabi Teach ve Vista'da ordadır.

Daha sonra, Balık adam adasında gözükürler, burada önce Beyazsakal sahne alır, ardından tayfadan üç isim gözükür ; Jozu-Teach-Marco...
Marco'nun kılıç tutması dikkat çekiyor. Muhtemelen meyveleri bulmadıkları dönem, kılıç kullanıyormuş. Meyve sonrası bırakmış olmalı.

Süper çaylak Ace, yeni dünyaya adımını atmıştır, ve Jinbe ile 5 günlük dövüş muhtemelen Beyazsakal'ın kulağına gider ve Wb olaya müdahil olmaya gelir.

Bu olayıda aynı şekilde Marco ve Jozu'da yakından takip eder.

Ace'in 100'e yakın suikast girişimi sonrası halen tayfa ona sıcak davranır, Marco'da bir sıcak çorbayı önünden eksik etmez.

Marco Ace'e artık bir karar vermesi gerektiğini söyler, Ace'te aklını kullanıp Beyazsakal korsanlarına katılır.

Ace iyi gider, tayfa tarafından kabul görür, 2.ci tümenliği alır, Teach'in ihaneti gelir, Beyazsakal içinde kötü bir his olduğunu ve bu seferlik bunu es geçtiğini söyler. Marco ve Jozu'da Ace'in gitmesini istemez. Ama bizim ki dinlemez.

Bu olay Kızıl-saçında kulağına gider, tayfasına yeni kattığı elemanı elçi olarak gönderir. Marco ve Jozu burada da gözükmektedir.

Marco Rockstar'ı duymamış :eek:

Bu sefer Kızıl-saç kendi gelir.

Marco'nun sözünü dinlemeyen yeniler, bayılır. Jozu'da olayın kararlılıkta bittiğine dikkat çeker.

Marco Kızıl-saç'a hesap sorar, Shanks onu tayfasına davet eder Marco'da bunu geri çevirir. Jozu Wb'ye savaşmıyosak gidelim bari der...

Beyazsakal ve Kızıl-saçın konuşması iyi gitmez, tayfadan bazıları telaş yapar, Marco sakindir. Jozu'da gökyüzünü farkeder ve oraya dikkat çeker.

Artık savaş başlamak üzeredir, Sengoku'yu bilgilendiren denizcinin arkasında Beyazsakal ile beraber Marco ve Jozu'da belirmektedir.

Savaş

Ace hatalı olduğunu savaş başlamadan önce itiraf eder, ama Beyazsakal bunun sorumluluğunu alır.

Savaşın başlama işareti E.Oda tarafından çizilir, sol tarafta Jozu-Wb-Marco sağ tarafta Aokiji-Kizaru-Akainu...

Mihawk savaşa çabuk başlar, dünyanın en güçlü kesmesi olarak adlandırılan saldırıyı Beyazsakal'a yollar.

Jozu aşağı iner ;

Bu devasa kesmeyi karşılar.

Mihawk'ın kesmesini karşıladığını görünce şaşıranlar çıkar, ancak Jozu'nun gücünü görünce bu pekte şaşırtıcı olmaz.

Kizaru'da hızının hakkını vermek ister, o da çabuk başlar ve ani bir saldırı ile Beyazsakal'ı yakalamak ister.

Yasakani Magatama adlı saldırısı durdurulur.

Hem uçabilmesi hem de savunma gücü dolayısı ile Marco bu saldırı direk alıp durdurabilir.

Meyvenin tanıtımınıda E.Oda VS arasında çıkartmayı planlar,

Kizaru'da iyi biliyormuş meyveleri...

Ama daha önce böyle bir kuş görmemiş...

Kizaru, Marco'nun uçan tekmesini koluyla engeller.

Marineford duvarına uçarak düşer ve patlar. Denizciler endişelenir ama Kizaru gücünün hakkını verir ve hasarsız bir biçimde hızlı kalkar. Ve devleri hava saldırıları konusunda uyarır.

Sıra Jozu'ya gelir,

fizik gücünü tam anlamıyla gösterir.

Akainu sahne alarak bu devasa buz kütlesini yok eder. Ve olası güme gidecek denizcileri kurtarır.

Luffy, Crocodile'ı Beyazsakal'a saldırmaktan alı koyar. Marco'nun da yorumu var.

Savaşta denizcilerin iletişim hattı Marco tarafından tespit edilir.

Luffy'nin gaza gelip bir devi indirmesi ve Ace'e olan sözleri Beyazsakal'ın hoşuna gider ve Marco'ya bir emirde bulunur.

Buggy arkasına Impel Down mahkumlarını alıp, Beyazsakal'ın kellesinin peşine düşer, ancak iki lafa fikri değişince, Marco'nun da buna yorumu olur.

Crocodile, Luffy tarafından durdurulmasına rağmen, halen vazgeçmemiş, Beyazsakal'ın canını sıkmıştır, Jozu'da bunu duyunca hemen müdahale eder.

Croco Jozu'nun elmas vuruşundan kurtulamaz, façası dağılır.

Jozu sinirli, yada her zaman ki hali mi ?

Croco marineford semalarında...

Jozu'nun gücünden bahseden Croco, Dof'tan gelen yardım ile rahat eder.

Dof, Jozu'yu durdurur ve üstüne zıplar.

Jozu'nun bakışı manidar, Dof sırıtıyor

Öbür bölüm tekrar sahneye dönüş yapılır, Croco Dof'un teklifini Sables ile reddeder, Jozu'da Dof'un kontrolünden kurtulur. Sables'tan da bir yara almaz.

Mihawk Luffy'yi sıkıştırmaya başlamış, Buggy kozuna rağmen Luffy kurtulamamıştır. Marco'da, Vista'ya Mihawk'ı durdurma görevini verir.

Savaş devam eder, Squardo ortalıklarda görünmemiştir, Marco Wb'nin yanında görünce dikkatini çeker...

Ardından olacaklar ise talihsizdir...

Ace, Marco, Luffy, Jozu, Jinbe sırası ile tepkisini görürüz.

1-2-3 tümenlerin olaya tepkileri...

Marco Squardo'ya sinirlenir haliyle...

Squardo'da sinirli, kandırıldıklarını zannediyor, Marco'ya kılıcıyla saldırır ama Marco rahatça sıyrılır.

Wb tamam ben hallederim tarzında Marco'ya bir işarette bulunur.

Olay duyulunca Squardo'nun oyuna geldiği anlaşılır

Ağlamayı bırakmak lazım...

Sengoku'nun plan sağlam, çelik duvarlarla korsanlar sıkışır ve Moby Dick yok edilir.

Savaş kilit yere gelir, plazaya girilmek üzeredir, Beyazsakal Jozu'ya emrini verir.

Ancak korsanlar plazaya girmeden Ace idam edilmek istenir. Beklenmeyen bir isim bunu engeller, Marco'da yakından takipçidir.

Luffy'nin 3 amirale girişmesi sonucu, Luffy Aokiji tarafından buz kılıcı ile rahatça yere serilir.

Hancock saldırmak üzereyken ondan daha hızlı olan biri vardır.

Aokiji'nin buz kılıcı elinde kırılır ve uçurulur.

Luffy Jinbe'nin yardımı ile girmiş, Croco ve Marco'da meyveleri ile duvarları aşmışlardı ancak kalan ekipte Oars'ın yardımı ile plazaya sonunda ulaşır.

Wb'yi durdurmak için Aokiji öne çıkar, ama onuda durduran Jozu olur.

Jozu bir amirale karşı kendine güveni yüksek...

Aokiji'nin de Jozu'nun gücünden haberi var.

Savaş devam ederken, Marco bir anlık boşluktan faydalanmak ister.

Kahraman Garp olaya dahil olur...

Bu sefer uzaklara fırlatılan Marco olur,

Sol yanağında Garp'tan aldığı yara gözükür.

Savaş bu noktadan sonra şekli değişir adeta, Garp'ın olaya dahil olması denizcilere büyük güven korsanlarada korku salar. Beyazsakal adamlarına ''O sadece yaşlı bir adam'' diyerek güven vermek zorunda kalmıştır.

Beyazsakalın da kalbi tekleyince olanlar olur...

Akainu ile dövüşmekte olan Beyazsakal saldırıyı yemeden önce Marco dahil olmak ister ama arkasında ki ismi unutmuştur, Kizaru'dan güzel bir söz gelir...

Jozu'da ona yardım etmeye gideyim derken bu sefer Aokiji'yi unutur.

Korsanlar Wb için telaşlanır. Vista'da, Marco ve Jozu'ya dikkat çeker.

İyileşerek toparlanacakken,

Kor-amiral Onigumo örümcek zoanı ile sahne alır,

Kelepçeyi el çabukluğu ile takar ve olayı Kizaru'ya bırakır.

Jozu'da bu esnada çoktan donmuştur.

Luffy Haoshoku Hakisini gösterir, Marco deniz taşı kelepçeli ve lazerlerle delik deşik halde olmasına rağmen bunu görmüştür.

Kelepçeler ah kelepçeler...

Jozu'da ne ağırmış arkadaş, kendi tümeni taşıyamıyor adamı... Başka tümenden yardım istenir.

Ace kurtulmuş, artık geri çekilip istenilen alınmışken, Akainu'nun gazına gelip olanlar olur, Marco-Vista-Atmos'un tepkisi...

Marco telaşta, Jozu'da bu sırada donuk durumda, olanları duyabiliyor mu bilmiyoruz...

Jinbe zar zor idare ediyor, Akainu karşısında, Mr.3 anahtar olayını bir kez daha yapar...

Marco kurtulunca, Vista'da ona yardım eder, Akainu'ya girişirler...

Akainu ''ahh''lar,

Marco ve Vista'da pişman...

Ace son sözlerini söylerken, o sırada Marco savaşmaktadır...

Ve Ace ölür, göz yaşları sel olur...

Akainu bu seferde Luffy'nin peşinde, ama izin yok.

Marco, Jinbe'ye gitmesini söyler, ula Jinbe ne yavaş adamsın... Yoksa Akainu mu hızlı ?

Akainu bu tarafa bakarken,

Wb arkadan sağlam bir tane geçirir, Akainu'nun işine mi gelir bilmem adam yerin dibine girer oradan hemen geçti mi ne yaptı artık koşan Jinbe'ye yetişti...

Daha Akainu ortaya çıkmadan, Teach çıkar. Wb Marco'ya karışmamasını söyler.

Wb ölür, göz yaşları yine sel...

Teach'in iki meyve almasına yorum...

Akainu halen vazgeçmiyor, çok azimli adam. Iva'yı indirdikten sonra Jinbe'yi yardırır, Croco arkadan saldırır Jinbe'leri uçurtur, Buggy götürür, son olarak ise Tümen komutanları toplanır...
Vista dışında Amirale pek fark yapacak adam yok gibi, Namur-Speed Jiru-Blamenco hariç orada ki tüm tümenler toplanır.

Akainu bunu anca yumruklar çözer der...

Öbür bölüm Teach ve Marco gözükür, denizci birlikleri ikiye bölünür.

Coby Akainu'nun önüne atlar, Marco şaşırır...

Kızıl-saç gelir, game over.

Savaş Sonrası

Wb'nin mezarı başında Kızılsaç ve Marco gözükür

Marco borçlu olduğunu söyler ama Kızılsaç aynı fikirde değil...

Jozu bir kolunu kaybettiğini burada görürüz... Gerçi savaştada kaybettiğini gördükte dikmişlerdir diye bir umut vardı galiba...

Son olarak Gorousei'den yorum, Jozu ismi geçmez. Muhtemelen kaybedilen koldan haberleri var.

Evet, olay böyleydi, bütün sahneler hemen hemen bu.
Görüşler neler, Wb'nin canavar üçlüsü diyebileceğimiz bu iki ismi sizce yeterli miydi ?
Yoksa daha iyisini bekler miydiniz ?
Savaş sonrası ne olmuştur sizce ?
Büyük ihtimal dağıldılar, yada Teach tarafından mağlup oldular. Eski yonko tayfası olarak bu isimlerin ne yapacağı çok merak konusu, özellikle sayı açısından fazla olmaları dağılmaları halinde beklemediğimiz yerlerde karşımıza çıkarlar mı sorusunu akla getiriyor.
Haki olarak tabi ki bir Rayleigh değiller ama sahip oldukları meyveler gerçekten eşsiz.
Jozu dünyanın en sert maddesine sahip logia olmadığını farz edersek en güçlü paramecialardan,
Marco'da iyileşme gibi seride gözükmüş tek gücün yanı sıra yırtıcı kuş zoanına da sahip. Marco'nun gücü ile ilgili bir kaç soru işareti oluyor, öncelikle mavi ateşi yakıcı değil, yani bu ateş iyileşmek için var.
İnsan halinde saldırı alırsa bu ateşi kullanarak kendisini iyileştiriyor, ancak anka halinde yada melez halinde ateşi yanar durumdayken savunması logia vari oluyor, çünkü iyileşmek için kullanılan ateş yanar durumda. Ancak insan halinde yara alırsa sonradan yanarak iyileşebilir burada ki fark böyle.
Meyvenin diğer bir özelliğide uçabilme yetisi, ve yırtıcı kuş olduğundan pençe özelliği. Hava saldırılarını tam anlamıyla marinefordda göremedik Oda'nın tam göstermemesi sebebiyle, ancak amirallere yaptığı 3 saldırıda uçarak yapıldı ve Kizaru'nun havadan yolladığı lazerleride havada durdurdu, buradan bir fikir edinebilirsiniz, amirale vurabilmek ve durdurabilmek kolay olmasa gerek. Aynı zamanda uçmanın verdiği hız avantajıda var.
Jozu'ya gelirsek zaten inanılmaz sert bir madde elması fiziksel kuvveti ile beraber saldırıda kullanıyor, ancak bütün vücudunu elmasa dönüştürdüğünü görmedik, bütün vücudunu elmasa dönüştürememe ihtimali söz konusu.
İkisini dengeleme açısından hakilerinin yanı sıra, Marco'ya uçabilme gücü, Jozu'ya da süper kuvvet verilmiş.
Tabi sonradan E.Oda Jozu'nun gücünü de kısma amaçlı, kollardan birini alarak bunu geri aldı. Diğer yonko tayfalarını da gördüğümüz zaman tam anlamıyla yeterliler miydi değiller miydi kıyaslamayı yapabilicez...
Şimdilik bu kadardı, okuduğunuz için teşekkürler.

Bence güç olarak gayet yeterliler ama biraz geri planda kalıyorlar gibime geliyor. Shanks'ın tayfasındaki Ben Backman,Yasopp ve Lucky Roo'nun çok yüksek ihtiamlle meyvesi yoktur ama çok güçlüler her ne kadar güçlerini görmesekte tahminde bulunabiliyoruz. Aceba Marco ve Jozu meyvesiz ne kadar güçlü olurdu bence ikiside bu kadar güçlü olamazdı. Sanırım benim gözüme meyvesiz kişiler meyve kullanıcılarına göre daha güçlü geliyor. Yonkou'ların en güçlü elemanları rahatlıkla bir Amirall ile dövüşebilicek düzeyde olmalıdır bence kaldı ki Marco ve Jozu bunu yapabiliyor gayet yeterli düzeyde güçlüler bence. Ayrıca yazı çok güzel olmuş ellerine sağlık.

Yeni Dünya söz konusu olunca aklıma hemen Law'ın lafı geliyor pek bir bilgimiz olmaması yüzünden. Savaş sonrası ne olmuştur kısmı beni çok meraklandırıyor. Az da olsa gördüğümüz Beyazsakala ait adalar vs. kontrolden çıkıyordu. Karasakal da yonkou diye kabul görürken aklıma Beyazsakala ait adaları ele geçirdiğinden başka bir fikir gelmiyor. (Diğer yonkoulara bulaşma ihtimalini daha zor kabul edersek). Ki Karasakal için en kolayı da bu. Tayfanın Karasakal ile dalaşmış olma ihtimali var mıdır? Keşke Jinbei birazda tayfadan haber verseydi :). Eğer işler tamamen Law'ın dediği gibi yürüyorsa ki bunun olmasını isterim Karasakal bir kısmını harcadı ve kalanlar Shanksa katılmış olsunlar :).

Çok uğraşmıssın eline sağlık. Jozuda Kuma gibi fazla güçlü gösterildi başta daha sonrada dediğin gibi gücü kesilmesi adına kolunu aldı Oda. Aslında Marinford harici bu karakterlerin vsleri görseydik daha farklı olurdu tabiki durum. Marinford bir yandanda amiral gücüne vurgu arcı olduğundan harcanmak zorunda kaldılar. Bide aklıma gelmişken sorayım Aceden önce 2. bölük komutanı hakkında bilgi verilmiş miydi?

Ayrı bir Manga gibi okudum savaşı farklı açıdan izledim diyebilirim :ehe:
Ben Korsanlığı bıraktıklarını (dağıldıklarını)düşünmüyorum. Ama diğer yandan Teach ve tayfası ile karşılaşsalar yenebileceklerini de sanmıyorum :D
Bu üçlüde şöyle bir olay var çok savaşcıl değiller. Ne bileyim bir Zoro azmi ve kan duygusu yok bu takımda :/
Savaş'da ilk başlarda yeterli gibi gözükselerde ilerleyen durumlarda yetersizlikleri belli oldu kanımca.
Az evvel söylediğim gibi ruhsuz bir dövüşme olayları var
Böyle sonuna kadar pesetmeme , azim felan hissedemiyorum ben.
Dur biraz daha düşünüyim editleyecem :/

Bence güçlerini iyi yansıttılar bize ve yeterliydi ancak talihsizlik ve dikkatsizlikler sinsilesine kurban oldular diyorum.
Ben BBin Jozu ve Marco'nun meyvelerine gözünü dikebileceğini düşünüyorum örneğin; Jozu'nun meyveyi Shiliew'e vermiş olabilir düşündümde Zoro'nun bir tek elmas kesmediği kaldı :rolleyes:, ancak Marco bir şekilde Shanks'in himayesine geçmiş de olabilir Shanks zamanında şaka yollu davet bile etmişti.

D. Luffy

Çok hoşuma gitti ellerine sağlık çok güzel olmuş. :good::alkis:

Bide Bu Beyazsakal korsanlarına ne olmuştur ? Dağılmış olabilirlermi Belkide Marco başa geçti ve Devam ediyolar bilgisi olan varmı ?

İlk olarak eline sağlık , çok uğraşmışsın.Ve bence dağılmamışlardır Marco tayfayı dağıtmayıp başa geçmiştir ve yeni dünyada elinde kalan adaları idare etmiştir tabi kaldıysa.Ayrıca Marco ve Jozu cidden çok güçlü elemanlar savaşta güçlerini gördük ama bundan daha fazlası vardır.Amiral güçlerine yakın iki kişi bu ikisi.Ve şimdi farkettim amirallere karşı yenilmelerinin sebebi dalgınlık.WB'nin kalbi tekliyor Marco ve Jozu'da telaşlanıyor haliyle bu sayede de yeniliyorlar.(Marco yenilmedi gerçi ama ona benzer bir şey oldu)Bence sade bir dövüşte yani kimsenin olmadığı yerde kapışsalardı Marco Kizaru'yu Jozu da Aokiji'yi çok zorlar ve ciddi yaralar bırakırlardı.Unutmadan söyliyim Karasakal ile kapışmıştır ama Karasakal meyvesini alamamıştır Marco'nun :artiz:

jozu o fizik gücü ve haki ile zaten güçlü bir adamdır bana göre bide elmas meyvesi katlamıştır gücünü ki bir kolu da gitti gücünden kısılsın diye marconun meyvesi zaten eşsiz ama savaşta sadece pençe gördük yeni dünyada eğer bb ile dalaşmışlarsa çok adam kaybetmişlerdir diye düşünüyorum inşallah bizimkilerin karşılarına çıkarlarda beraber takılırlar gerçi hepsi ciddi adamlar ama yeni dünyada da ciddilik iyi olurdu bizimkiler için

Durumlarını bende merak ediyorum büyük ihtimal kendi aralarında kimselere karışmadan takılıyolardır. Büyük ihtimal one piece son meydan savaşında bizim tayfanın yanında savaşacaklardır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık