Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Warhammer 40.000

Ellerine sağlık Smoker, özetlemişsin çoğu şeyi. En azından başlangıç noktası oldu benim için.

Şimdi burada lore'daki birkaç olaya kabaca bakınca, ne kadar çok farklı eserin bu lore'dan beslendiğini daha rahat görüyorum.

Örneğin:
Starcraft zaten baştan sona buradan alınmış. Çok severek oynadığım bir oyun olduğundan bütün lore'unu ezberlemiştim SC'ın, şimdi burada da resmen aynı lore'u okumuş gibi oldum. Yani o kadar esinlenilmiş buradan.

Kenshi, bilmiyorum oyuncuları bana katılır mı? Ama Kenshi'de de teknolojinin çöküşü üzerine insanlığın çöküp, dindarlaşıp; sahte tanrılara tapması bana Warhammer'ı hatırlatıyor. Oynamadıysanız kesinlikle oynamanızı da öneririm muhteşem bir distopyada geçiyor oyun.

League of Legends, bu oyundaki lore'u da yakınen takip etmiştim ve bütün o 'Void' yaratıklarının Warhammer'daki Warp mekaniğine çok benzer nitelikte olduklarını düşünüyorum.

Neyse demek istediğim şeyi toparlayacak olursam: Warhammer gerçekten güzel bir lore'a sahip. Detayları ile insanı kendine çekiyor ve bu yüzden de pek çok eser kendini temellendirmek için bu lore'u almayı uygun görmüş. En yakın zamanda bir Dawn of War serisine girip, bu hikayenin bir ucundan tutmak gerek sanırım :respect:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık