Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Vaizardlar Espadalara Karşı

Kim Kazanır

• Vaizard Ekibi

• Espada Ekibi

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Seriyi çok hatırlamıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam Kensei ve Rojuro son savaşta baya güçleniyordu.Geriye kalanlardan hatırladığım kadarıyla Love güçlüydü.Espada tarafında ise Tier ve Ulqiora grubun en güçlülerinden.Ilk dört Espada yok demişsin eğer durum buysa Vizörler orta zorlukta alır.

Ben Espadalara daha yakınım.
Vaizardların en güçlüsü sayılabilecek Shinji bile tek kollu ve yaralı Grimmjow'a güçlü görünüyorsun kendimi tutmayacağım deyip maske takıyordu. Hadi diyelim Hirako ile Grimmjow'un salınım hali denk olsun.

Vaizardlarda Hirako'dan güçlüsü yoktur varsa da aralarında kıl payı kadar fark anca vardır.
Ama Espadalarda Nnoitro, Ulqiorra gibi base halde bile canavar olanlar var.

Ulqiorra ilk salınımında tek atacaktı İchigo'ya. Son anda kaçırdı kafasını.

Nnoitra'yı Zaraki sınırlamalarını kaldırıp üstüne özel slah atınca kesti. Nnoitra'ya fiziksel olarak hasar vermek Vaizardlar için zor olacaktır.

Hax'a gelince. Vaizardlarda Hachigen'in kido/bakudo yetenekleri (ama 60 altındakiler pek de işlemez Espadalara), Shinji'nin shikasi ve Rose'nin bankaisi var.

Hachigen'i saf dışı edebilirler onu eliyorum haxdan.
Rose'nin bankaisi baya tehlikeli. İşitsel olarak etki ediyor. Direk tüm takıma bile gider yapabilir duruma göre ama aynı şekilde kendi takım arkadaşları da hasar alır. Bununla kapışan quincy kendi kulak zarını patlatmıştı etkilenmemek için.
Burda Ulqiorra var aynısı yapabilecek. Çünkü yenilenmesi yüksek Ulqi'nin.

Shinji'nin shikaisine nasıl karşılık verirler bilemiyorum. Anca alan saldırısı atıp saf dışı bırakırsalar kurtulurlar.

Bunlara rağmen Espadalarda Zommari karşı takımı kuklası edebilir. Direk bir kaptan bile alabilir. Byakuya gibi soğukkanlı ve kido sanatında usta olan biri olması lazım bu adamın yeteneğinden kurtulmak için. Kurtulurken de o kasını falan kesmek zorundasın. Byakuya da zaten bu adama en ters rakipti serideki.

Szayel de analiz falan fişman yapabilirse direk indirir eline geçirdiğini. İç organlara, tendonlara, kaslara dalıyor direk.

Velhasıl ben zor bir maçta Espadalar alır diyorum. Ama Gönlüm Vazzırtlardan yana.

Espadalar kazanır. Harribel, yammy ve ulqiorra’ya en az 2 vs 1 dalmaları lazım. Onun bile yeteceği şüpheli.

Nnoitra’yı da anca hax’la yenebilirler. Göz bandını çıkarmış zaraki bile yenemiyordu. Kendini kısıyor olsa da bu zaraki kaba kuvvette en iyi kaptanlardandı. Göz bandını çıkarmadan kaptan dövdüğünü biliyoruz.

Ulqi, yammy, harribel, nnoitra ve grimmjow yeter diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık