Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

'Tower of God' forumunda Elodin tarafından 28 Kas 2016 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
?

Arc sonunda Yama'nın 7. Avcı koltuğunda kim oturuyor olacak?

 1. Büyük Abi bu sefer affetmez.

  15.8%
 2. Yama rütbesini korur.

  65.8%
 3. Küçük kardeş Paul kendini kanıtlar.

  5.3%
 4. Üçü de ölür, Dang Dang Avcı Adayı olur (XD)

  13.2%
 1. Jumpeerr Üye

  Jumpeerr (Üye)
  Mesaj Sayısı 426
  Üyelik Tarihi28 Eyl 2017
  Ya bak ben senin fikrine düşünme tarzına laf etmiyorum dostum.Sadece olabilme ihtimali o kadar düşükki bunun için tepkilerim öyleydi.Kaldıki sen ben buna kesin olarak bakıyorum diye defalarca söyledin ve direttin.Biz sana o arc da geçen demetleri olayları anlatmamıza ragmen sen farzı misal konuşup durdun.Tamam şöyle bir düsüncem var veya teorim var deseydin neyse.Sen kesin gibi birsey bana göre diyorsun.Hem bizde haklı haksız yerlerini konuştuk sana koyunluk yapmadık.Gustang bilinçli koymuş olabilir ama veri olması zor diyoruz.Daha sonrada sana hakverdiğimiz şeyleri konuşmaya başladık zaten.
   
 2. Jumpeerr Üye

  Jumpeerr (Üye)
  Mesaj Sayısı 426
  Üyelik Tarihi28 Eyl 2017
  Senin fikrini duyduktan sonra bende baam'ın ekibindeki birinin öyle alenade koyulmadığını düşünmeye başadım.Benim karşı çıktığım nokta veri olması.Ben seni ikna edememiş olabilirim çünkü sen sana verilen örnekleri çürütmek yerine ben böyle düşünüyorum diye geçiştirdin.Bense kendimce hatırladığım kadarı ile olamayacağını örneklerle vede demetle ifade etmeye kalktım.Sende bizi ikna edemediğine göre aynı durumdayız sanırım.

  Baam ile rak'ın buluşması tesadüf olmayabilir ama bunda ilahi bir amaç veya rak'a verilmiş bir görev olduğunu sanmıyorum.Konuya farklı yerlerden bağlama isteyin olsaydı sana katılırdım ama veri dünyası izole bir ortam ve saçma.Ordan arlene,V çıkartılabilirdi veya başka insanlarda Rak ne alaka.Örneklerime takılma başka kişilerde olabilir.Hem gerilim de yok aramızda veya bende merak etme güzelce konuşuyoruz.Ama teorilerini bir kaç mantıklı örneklerle güçlendirirsen sevinirim.

  Mesela neden veri olmak zorunda??
   
 3. Jumpeerr Üye

  Jumpeerr (Üye)
  Mesaj Sayısı 426
  Üyelik Tarihi28 Eyl 2017
  iyi geceler
   
 4. Elodin Rachel Tarikatı Üyesi

  Elodin (Rachel Tarikatı Üyesi)
  Mesaj Sayısı 1,362
  Üyelik Tarihi22 Ağu 2013
  Gerçi güvenirlilği biraz sıkıntılı olsa da Rachel zaten Kule'nin Anahtarı diye bir şeyin Zahard'da olduğu ve tırmanmayı bıraktığında bunu parçalara bölüp 13 Ay serisi ve prenslerdeki yüzükleri yapmakta kullanıldığını söylemişti. Hwaryun'un dediği şey de bunu destekliyor yani Gardiyanların kıramayacağı güç ancak kulenin kendisinden geliyor olabilir(belki serinin isminde geçen Tanrıdan). Hwaryun 13AS'deki gücün Gardiyanların bile kıramayacağını söylüyor da bunun tam tersi de doğru demek değil bence. Yani her ne kadar Gardiyan büyüyü kıramasa da anahtarın küçük bir parçasını içeren silah da Gardiyan'ın büyüsünü kıramayabilir, tüm parçalar birleşirse ise bunun mümkün olduğunu düşünüyorum.
  Zahard her kuralsıza için bir parça olacak şekilde anahtarı dağıtıp, herkes ona karşı gelmediği müddetçe kimsenin anahtarı elde edemeyeceği bir düzen kurmak istemiş gibi gözüküyor. ki o ihtimal için bile yüzükleri yapmış belki de. İhanet beklediğinden çook önce gelince de silahları yoldaşlarına dağıtmaktan vazgeçti bence ve kimsenin silahları toplayamaması için üzerlerine lanet koydu.
  Arlene'nin kuleden çıkmadan yaptığı kehanette bir gün anahtarın Baam tarafından birleştirileceğini söylüyor.
  [​IMG]
  Silahların ruhları da aynı yerde 4 tanesi bir arada olunca o günün yaklaştığını düşünüyorlar herhalde.

  Zahard'ın amacına gelirsek çok fazla ihtimal var yazdım yazdım toparlayamayıp sildim :confused: Belki başka bir akşam
   
 5. Aeiga Üye

  Aeiga (Üye)
  Mesaj Sayısı 20
  Üyelik Tarihi20 Nis 2017
  Lo bo pia’nın
  birader mantıksız bir teori öne sürmüşsün. Diğer kişiler sana neden mantıksız olduğunu anlatmış ama sen anlamamakta diretmişsin. Üstüne senden farklı düşünenlere koyun demişsin. Koyun olan sensin. Böyle saçma bir teoriye benim için kesin demek için bayağı düşük zekaya sahip olmak gerekir.
   
 6. İnari Söylesene neden ŞANJİ

  İnari (Söylesene neden ŞANJİ)
  Mesaj Sayısı 1,737
  Üyelik Tarihi9 Ara 2018
  Sözlerin kimin için acaba? Nadan dediğin kişi kim?
   
 7. Aeiga Üye

  Aeiga (Üye)
  Mesaj Sayısı 20
  Üyelik Tarihi20 Nis 2017
  Kimse sana rak ile baam’ın buluşmasının tesadüf olup olmadığıyla ilgili bir cümle yazmadı. Rak’ın neden veri insan olamayacağını nedenleriyle birlikte yazdı ama sen insanlara koyun benzetmesi yaparak hakaret ettin. Sonrasında insanların söylemedikler sözleri söylemiş gibi yazarak kendini savunmaya çalışıyorsub. Çıkar o at gözlüğünü de etrafına bak. Daha fazla bu konuda yazıp uzatmayacağım. Bu sana olan son mesajımdı.
   
 8. Jumpeerr Üye

  Jumpeerr (Üye)
  Mesaj Sayısı 426
  Üyelik Tarihi28 Eyl 2017
  Bu muhabbet çok uzadı ya boşverin arkadaşlar. Herkez istediği şeyi düsünmekte özgür. Başka yerlere kaymaya başladı diyaloglar ne gerek var.
   
 9. Jumpeerr Üye

  Jumpeerr (Üye)
  Mesaj Sayısı 426
  Üyelik Tarihi28 Eyl 2017
  Bilmiyorum ama o son sahnede veri zahard ile kral zahard ın konuşmaları benim kafamı çok karıştırıyor. Kulenin kralı olmuş, kutsal enerji ile sarmalanmış ve ölümsüz biri. Herkez delip geçen bakışların tamamiyle mükemmel bir varlıktır ama onun altında devasa bir endişe duygusu gördüm diyor. Neyden korkmuş olabilir ki böyle bir varlık? Ne oldu da böyle bir maceracı kuleye tırmanmayı bırakıp kendini kral ilan eder.
  Herkezin düşündüğü gibi bir kötü çıkmayacak bu adam
   
 10. enerjimasuko (Üye)
  Mesaj Sayısı 471
  Üyelik Tarihi7 Mar 2019
  Kötülük bakış açısına göre değişiyor. Bizler olaylara tek bir perspektiften baktığımız için karşı taraftaki otomatik olarak kötü oluyor. Örneğin Sakazuki Ohara'da yaptığı katliam yüzünden kötü ilan edilirken aynısı yapan bir çok korsana karşı sempati besliyoruz.

  Zahard dış dünyadan gelip kuleye giriyor dışarıdaki çöp içeride kral oluyor. Arkasında çok büyük bir motivasyon olmasına gerek yok bu adamlar kule ve onun kontratları sayesinde krallar. Bu adamlar kule sayesinde krallar ama dış dünyanın içeriye karşı tacizleri devam ediyor, Enyruu, Pant bu adamın elinin altındaki her şey yavaş yavaş kayıyor korkması çok normal.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 1, Ziyaretçi: 0)

 1. DROZNAN
Yukarı Çık