Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (Oyun)

Oyunları oynamadım ama kitapları okudum.Sanırım bu açıdan biraz farklılık taşıyorum çünkü gördüğüm kadarıyla çoğu kişi oyunlardan sonra kitaplara girişiyor.Merak ettiğim bir şey var:Sapkowski oyunlar hakkında ne düşünüyor?Beğeniyor mu yani?

Oyunları oynamadım ama kitapları okudum.Sanırım bu açıdan biraz farklılık taşıyorum çünkü gördüğüm kadarıyla çoğu kişi oyunlardan sonra kitaplara girişiyor.Merak ettiğim bir şey var:Sapkowski oyunlar hakkında ne düşünüyor?Beğeniyor mu yani?

Hayır. Hatta dizi yapılacağı zaman, eserime bu sefer bağlı kalınacak falan diye laf atıyordu.

Abimiz serinin haklarını şaka gibi bi rakama vermiş cd projeckte. Firma milyon dolarlar kazanınca abimiz dava açmış. Sevdiğini sannmıyorum

Pek mutlu olduğu söylenemez çünkü 2007'de Witcher marka haklarını 8300 euroya Cd Projekt'e sattı. Cd Projekt Witcher oyunlarıyla kitaptan daha başarılı olunca Sapkowski 14 milyon dolar istedi ama Cd Projekt bunu kabul etmedi. Daha az bir miktarda anlaştılar ama istediği parayı alamadı. 2017'de hakları bu kadar az paraya satmakla aptallık ettiğini ve oyunların başarısını öngöremediğini açıklamıştı.

Hayır. Hatta dizi yapılacağı zaman, eserime bu sefer bağlı kalınacak falan diye laf atıyordu.
Aynen kalındı şu an xD
Abimiz serinin haklarını şaka gibi bi rakama vermiş cd projeckte. Firma milyon dolarlar kazanınca abimiz dava açmış. Sevdiğini sannmıyorum
Pek mutlu olduğu söylenemez çünkü 2007'de Witcher marka haklarını 8300 euroya Cd Projekt'e sattı. Cd Projekt Witcher oyunlarıyla kitaptan daha başarılı olunca Sapkowski 14 milyon dolar istedi ama Cd Projekt bunu kabul etmedi. Daha az bir miktarda anlaştılar ama istediği parayı alamadı. 2017'de hakları bu kadar az paraya satmakla aptallık ettiğini ve oyunların başarısını öngöremediğini açıklamıştı.
Cdden ucuza bırakmış.Cevaplar için teşekkürler.

Saphowski oyunları o kadar çok bokladı ki. Yok video oyunları sanat eseri olamazlar, oyunlar kitaplarla alakası vs. Kendisi serinin haklarını satışı kendi ağzından şöyle geçiyor.

Bana kârdan pay önerdiler. “Hayır, kâr falan olmayacak. Bana bütün paramı hemen şimdi verin! Hepsini,” dedim. Aptalcaydı. Başarılı olacaklarına inanmadığım için her şeyi onların eline bırakarak büyük aptallık ettim. Ama kim bu kadar başarılı olacaklarını öngörebilirdi ki? Ben göremedim.”

Adama en başta , ilk olarak senaryo üzerinde beraber çalışma teklif etmişler reddetmiş. Kardan pay olarak anlaşmak istemişler reddedip para istemiş. Vizyonsuz herif.

Bir de Witcher oyunu çıktığında daha kitapları İngilizce'ye çevrilmemişti. Fan çevirileri oyunla başlamış. Hatta fan çevirisi vs yayın çevirisi konuları redditte aranırsa bulunabilir, yayınevinden çıkan kitabın İngilizce çevirisinin iyi olmadığına dair iddialar vardı. Yani kitap satışını bayağı arttırdı, yazar ise hala daha oyun yayıncılarını gömüyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık