Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Star Wars Evreninde Olsanız

Sith mi ? Jedı Mı ?

• Kullanılan toplam oy
    29
Gücün hangi tarafını seçerdiniz ? Karanlık mı ? Aydınlık mı ?

Jedi

Yıldız Savaşları filmlerinde, barışın koruyucuları olarak adlandırılan kurgusal gruptur.

Kökenleri çok eskiye dayansa da binlerce nesilden sonra Galaktik Cumhuriyet'in koruyucu ve savaşçıları haline gelmişlerdir. Jedi'lar, Coruscant adlı Galaktik Cumhuriyet'in başkentinde yer alan Jedi Tapınağı'nda eğitilip, Güç adı verilen bir metafizik kuvveti kullanmayı öğrenirler. Temel silahları ışın kılıcıdır.

Sith

Genelde Güç'ün karanlık tarafına bağlı olan savaşçılar grubunu tanımlamak için kullanılır. Bu savaşçılar gücün iyi tarafına bağlı olan Jedi şövalyelerinin benzeri özellikler taşırlar, fakat kötülüğe hizmet ederler. Güçlerini nefret,öfke ve korkudan alırlar. Bu savaşçıların liderleri Sith Lordu olarak bilinir.

Sith kelimesinin ilk kullanımı, Bölüm IV - Yeni Bir Umut'un senaryosunda, Darth Vader'ın unvanının Karanlık Sith Lordu olarak geçmesi ile olmuştur. George Lucas bu ifadenin kötülüğü simgelediği ile ilgili kesin bir açıklama yapmıştır. Bununla beraber, Yıldız Savaşları Evreni'nin geliştirilmesi ile ilgili önceki çalışmalarda Sith Lordu teriminin karanlık tarafa hizmet eden Darth Vader lordluğundaki bir gruptan ve Sith Irkı hikâyesinden gelen bir terim olduğu anlaşılmaktadır.

Daha dün Mandalorian bitirdiğim için ikisini de seçmem.
Soğuk savaş döneminde Amerika mı yoksa Rusya mı demek gibi bir şey bu, ikisi de aynı bokun laciverti.
Ben adam gibi adamların yaşadığı Mandalore tarafını tutarım. This is the way!

Sithler daha güçlü oluyor. Özellikle de 2 kişi oluyorlar ya bi usta bi de çırak. O düzene geçtikten sonra baya güçlü oluyorlar. Ayrıca kullandıkları yetenekler daha karizma ve korkutucu.

Ama gene de Jedi olmak isterdim herhalde. Bi elde mavi ışın kılıcım bi elde yeşil Ahsoka gibi takılmak vardı.

Sith hiçbir şekilde olmam ama Jedi gibi de takılmam bunlar tarikatçı gibi yaşıyordu değişik kısıtlamaları vardı bildiğim kadarıyla. İyi ve seksi bir savaşçı olarak keyfe keder yaşardım. Ayrıca SW demek Obi-wan Kenobi demektir reisi de bu vesileyle tekrardan anmış olalım.

Sith hiçbir şekilde olmam ama Jedi gibi de takılmam bunlar tarikatçı gibi yaşıyordu değişik kısıtlamaları vardı bildiğim kadarıyla. İyi ve seksi bir savaşçı olarak keyfe keder yaşardım. Ayrıca SW demek Obi-wan Kenobi demektir reisi de bu vesileyle tekrardan anmış olalım.
Ondan Dolayı Ahsoka gibi eski Jediler Gri Jedi oldular.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık