Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Savaş Lordları'nın Geleceği

Selamlar.

Reverie'de alınan karar neticesinde Shichibukai'lik (Savaş Lordu) rütbesinin kaldırıldığını, ve artık hükümetle bir bağlantıları kalmadığı için Savaş Lordlarına yakalama emri çıkarıldığını biliyoruz.

Savaş Lordlarının kimseye eyvallahı olmayan türden karakterler olduğunu varsayarsak kolay kolay teslim olacak halleri yok. Peki ne yapacaklar? Hayatlarını nasıl sürdürecekler? Ne tür stratejiler izleyecekler hayatta kalmak için?

Gelin güncel savaş lordlarımıza tekrar kısaca bir göz atalım;

1 - Dracule Mihawk

Şahingöz Mihawk, dünyanın en güçlü kılıç ustası.

2 - Boa Hancock

Yılan Kraliçe Boa Hancock, Kuja Korsanları'nın lideridir. Yunan Mitolojisi'nden aşina olduğumuz Medusa'nın gücüne sahip olan Hancock, kendisine karşı bir duygu hisseden her varlığı taşa çevirebilme gücüne sahiptir. Serideki en güzel kadın olarak biliniyor ve çoğu karakter bu güzelliğe saniyesinde aldanmadan edemiyor.

3 - Edward Weevil

Beyazsakal'ın ölümünden sonra annesinin de verdiği müthiş gazla "açılın ulağğn, ben Beyazsakal'ın oğluyum!" diye ortalıkta dolanan karakter. Gücü hakkında detaylı bilgi yok ama fiziksel olarak epey güçlü ki bir tehdit olarak görülmüş ve Shichibukai yapılmış. Beyazsakal'ınkine benzer bir Bisento kullanıyor.

4 - Palyaço Buggy

Belki de seride en eski karakterlerden biri olan Buggy, günümüze kadar bir şekilde hayatta kalmayı başardı. Luffy'nin ilk rakiplerindendi. Baya süre düşmanlardı, hatta belki hala da düşmanlar, ama Marineford'da Ace'i kurtaracak tayfaya destek çıkmaya çalıştı elinden geldiğince, sağdan soldan tek yemekten başka bir şey yapmasa da hayatta kaldı ve Shichibukai oldu! Bir zamanlar Shanks ile beraber Korsanlar Kralı'nın tayfasında miçoluk yaptı. Bara Bara no mi kullanıcısı, bölünme yeteneğine sahip arkadaşımız.

5 - Jinbe

Denizlerin güçlü savaşçısı, Balıkadam Jinbe'yi bilen bilir (Gyojin Karatee!). Luffy'e derin bir saygı duymakta olan Jinbe, önündeki son engel olan Koca Ana Korsanları ile olan bağını da koparmayı başarmıştır ve artık Hasır Şapkalar'dan olmaması için hiçbir sebep yoktur. Özetle Jinbe'nin yeri belli, Hasır Şapka Korsanları.

Unuttuğum isim yoktur umarım. Doffy suçlu - hapiste, Croco suçlu, Law bi ara Shichi'ydi artık diildir herhalde bi zahmet o kadar suça girişti, Teach zaten yonko oldu, Gecko Moria ölmüş ağlayanı yok. Kuma şehit düştü falan.

Beklentim genel olarak sizlerin görüşünü almak, hangi karakteri hangi senaryoya koyuyorsunuz, ne tarafa yakın görüyorsunuz. Bu. Teşekkürler şimdiden hepinize.

Son düzenleme:
Bu arada kendi görüşlerimi yazmayı unutmuşum konuyu açıp, lol.

*Jinbe zaten bizde.

*Hancock'un bizim tarafa geleceğini düşünüyorum yüksek ihtimalle, filoya dahil olur. Hatta belki tayfaya, ne bileyim. Kim bilir?

*Mihawk ile Zoro bi gün tekrar düello atacaklar, düello'daki iddaaya göre eğer Zoro Mihawk'u yenerse, Mihawk tayfaya gelecek. Şeklinde tam olarak şuan aklıma gelen saçma bir teori ortaya atıyorum. Neyse, genelde kişisel çıkarlarını gözeten Mihawk'un tek tabanca takılacağını düşünsem de umarım Zoro-Mihawk sempatisinden ötürü bizim safımızda yer alır.

*Weevil biraz aptal bir karakter. Babasını çok düşünüyorsa büyük ihtimalle Teach'e biraz dalaşır intikam muhabbetine. Weevil'ın kaderi Teach'in elinde şekillenir gibi. Bakar, kafasına göre, isterse tayfaya katar isterse toz ol der yollar. Seriye pet katkısı olacağını düşünmediğim bir karakter.

*Buggy'e ne olacak acaba, denizde rastgele dolanırken şans eseri yine önemli bir isimle karşılaşacak ve olaylar şekillenecek Buggy için diye düşünüyorum. Bu isim Luffy olabilir, Shanks olabilir... Bilemedim.

Weevil in kullandıgı silahın adı bisento. Istersen duzelt. Onun dışında bencede hancock ve mihawk bizim safımızda yer alır. Doflamingo da kacıp bizim ekibe katılabilir.
Buggy de bu şans varken yonkou bile ilan edilebilir.:oleyo:

Denizciler Savaş Lordlarına ihtiyaç duymayacakları bir silah geliştirdiler ve bunu kanıtlamak için Savaş Lorlarına saldırıyorlar. Denizciler yıllardır bu düzeni bozmamışken şimdi bir anda bu ünvanı bitirip birde üstüne hemen saldırı düzenliyorlar. Denizciler Savaş Lordlarının güçlerinin farkındadırlar ve eğer saldırıyorlarsa bu silah gerçekten güçlü olmalı. Bu yüzden kesin bir şey söylemek zor ama ölmezler diye düşünüyorum yenilirler ama bir şekilde kaçmayı başarırlar tahminimce.

Bir ihtimal şöyle bir şey olabilir Savaş Lordlarının çoğu yakalanır ve İmpel Down'a hapsedilir. Oradan ya kendileri kaçarlar ya Devrimciler kurtarır ya da Luffy gene oraya dalar :) veya idam cezası verilir gene büyük bir Marineford savaşı olur.

Ayrıca Jinbei Savaş Lordu değil Ace olayları yüzünden ayrılmıştı zaten.

Shici mici kalmaz ilerde. Hee nasıl kalır.. Dünyada barış ve huzuru korumak, ırklar arası köprü olmak maksadıyla barış elçisi ve temsilcisi olarak falan felan. Yoksa zor. Sanmıyorum.

Mihawk; Kızıl'a yamancak gibi. Gerçi Nw'de yolunu kaybedebilir. Rotacıya ihtiyacı olacaktır.
Boa; Coby tarafından paketlenmezse bir süre daha güvende olacaktır. Yoksa büyük savaşın temel motivasyonu bu abla ile Vivi-chan olacak gibi.
Weevil; Marco'dan şamarı yeyip ittifaka katılacaktır. Gerçi anasının Nami ile tanışmasına bakar her şey..
Buggy; Raftel'i kesin görecek. Shanks'a takılabilir.
Jinbei; .............

Weevil in kullandıgı silahın adı bisento. Istersen duzelt. Onun dışında bencede hancock ve mihawk bizim safımızda yer alır. Doflamingo da kacıp bizim ekibe katılabilir.
Buggy de bu şans varken yonkou bile ilan edilebilir
Tamamdır düzelttim, teşekkür ederim.

Bu arada Mihawk'u Zoro ile bağdaştırmamdan ötürü bizim safımızda olacağını düşünmüştüm ama daha büyük ve daha göze çarpan bir bağlantı var ki bu da Wano'da, Samuraylar krallığında oluşumuz... Kılıç ustaları... Nasıl farkedemedim? Doffy bize katılsa iyi olur, ama katılmaz gibi. Zeki ama bir o kadar da kibirli ve kindar bir karakter. Buggy konusunda da her şey olabilir, sana katılıyorum.

Denizciler Savaş Lordlarına ihtiyaç duymayacakları bir silah geliştirdiler ve bunu kanıtlamak için Savaş Lorlarına saldırıyorlar.

Bir ihtimal şöyle bir şey olabilir Savaş Lordlarının çoğu yakalanır ve İmpel Down'a hapsedilir. Oradan ya kendileri kaçarlar ya Devrimciler kurtarır ya da Luffy gene oraya dalar :) veya idam cezası verilir gene büyük bir Marineford savaşı olur.

Ayrıca Jinbei Savaş Lordu değil Ace olayları yüzünden ayrılmıştı zaten.
İlk tahminin gideri var, ama ikinci zor. Zira bir suçları yok bu arkadaşların henüz, neden tıksınlar ki direk hapishaneye? Hele Marineford gibi büyük çaplı bir olay... Hiç sanmıyorum.

Jinbe muhabbetini yanlış biliyormuşum o zaman, bilgi için teşekkürler.

Dünyada barış ve huzuru korumak, ırklar arası köprü olmak maksadıyla barış elçisi ve temsilcisi olarak falan felan.
Doğdudur, olabilir.

Mihawk; Kızıl'a yamancak gibi. Gerçi Nw'de yolunu kaybedebilir. Rotacıya ihtiyacı olacaktır.
Weevil; Marco'dan şamarı yeyip ittifaka katılacaktır. Gerçi anasının Nami ile tanışmasına bakar her şey..
Buggy; Raftel'i kesin görecek. Shanks'a takılabilir.
Buggy'nin serinin sonuna kadar yanımızda olacağını düşünüyorum ben de. Weevil-Marco olayı güzelmiş, aklıma yattı. Annesi ile Nami olayını anlamadım ama. Mihawk için de mümkün olabilecek bir senaryo.

Tamamdır düzelttim, teşekkür ederim.

Bu arada Mihawk'u Zoro ile bağdaştırmamdan ötürü bizim safımızda olacağını düşünmüştüm ama daha büyük ve daha göze çarpan bir bağlantı var ki bu da Wano'da, Samuraylar krallığında oluşumuz... Kılıç ustaları... Nasıl farkedemedim? Doffy bize katılsa iyi olur, ama katılmaz gibi. Zeki ama bir o kadar da kibirli ve kindar bir karakter. Buggy konusunda da her şey olabilir, sana katılıyorum.

İlk tahminin gideri var, ama ikinci zor. Zira bir suçları yok bu arkadaşların henüz, neden tıksınlar ki direk hapishaneye? Hele Marineford gibi büyük çaplı bir olay... Hiç sanmıyorum.

Jinbe muhabbetini yanlış biliyormuşum o zaman, bilgi için teşekkürler.

Doğdudur, olabilir.

Buggy'nin serinin sonuna kadar yanımızda olacağını düşünüyorum ben de. Weevil-Marco olayı güzelmiş, aklıma yattı. Annesi ile Nami olayını anlamadım ama. Mihawk için de mümkün olabilecek bir senaryo.
Bakkin baya paragöz resmedilmişti. Ondan Nami ile şey etmiştim.

Mihawk bizim safta yer alacaksa ne manası kaldı zoro-mihawk düellosunun
Sen adamı eğit koru yanında savaş sonra seri sonu seni pırcıklasın.Bizim safta yer alırsa Zoro adam değildir

Shichi sisteminden en çok yararlananlardan biri Hancock'tu Adayı güvenli kılmak için rütbesini kullanıyordu. Oldukça sıkıntı çekcektir bence Wano arc'tan Luffy sağlam çıkarsa Kadınların adasını bölgesi yapabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık