Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Shanks'ın Amacı Ne Olabilir?

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    166
Luffy'nin defalarca Roger'a benzetilmesinden ve Shanks'ın ilk defa en zayıf olarak görülen East Blue'da görünmesinden yola çıkarsam; "Roger'a benzeyen ve onun izinden gidecek, D'nin iradesini taşıyacak ve Roger'ın hastalığı yüzünden yarım kalan işini tamamlayacak birini bulmak" ona Roger tarafından verilen bir görev olabilir. East Blue ne alaka diyenler olursa o kadar büyük bir korsanın en zayıf denizde olmasına ben şaşırdım açıkçası. Belki de yazdıklarım doğrultusunda görevini tamamlamak için dünyayı dolaşıyordu ve Luffy'yi buldu, bulduktan sonra da Yeni Dünya'ya döndü. Ne alaka bilmiyorum, aklıma bu geldi. Ya da yanılıyorumdur, aşk meselesi için de East Blue'da olabilir :D

Shanks ittifakları olmadan Yonkou olan tek korsan olursa şaşırmam açıkcası. Tüm gücü kendisi ve tayfası olursa gerçekten efsane olur , zaten tayfasında ve kendisinde o imaj var.

Shanks'ın amacını , izlediği yolu tahmin edilen her şey yazılmış zaten. Aizen gibi iyi görünümlü kötü ve uzun vadeli planlar kuran bir sansar olarak işlenirse daha güzel olur. Bir seride herkes iyi olmamalı özellikle Yonkoular.

Shanks ittifakları olmadan Yonkou olan tek korsan olursa şaşırmam açıkcası. Tüm gücü kendisi ve tayfası olursa gerçekten efsane olur , zaten tayfasında ve kendisinde o imaj var.

Shanks'ın amacını , izlediği yolu tahmin edilen her şey yazılmış zaten. Aizen gibi iyi görünümlü kötü ve uzun vadeli planlar kuran bir sansar olarak işlenirse daha güzel olur. Bir seride herkes iyi olmamalı özellikle Yonkoular.
Aksine bence Shanks en fazla müttefiki olan kişi çıkacak bence. Karakteri Luffy ile aynı.

Acaba, Shanks'in luffy'yle karşılaşması ve şapkayı vermesi tesadüf müydü? Belki gerçekten Roger'in yapamadığını yapacak kişiyi arıyordu ve işe tanıdığı birinin çocuğundan başladı. Luffy'i tanıdıktan sonra da emin oldu yani doğru kişi olduğuna.

Bu manayla shanks ve dragon arasında kimsenin bilmediği (Garp'in bile) bir ilişki çıkabilir.

shanks, muhtemelen kaptanı ölünce, ona armagan edilen hasırsapkaya layık bir d. aradı. çünkü roger ve tayfası d. olayını biliyor ve hasırsapka özellikle shankste. onca gezmenin ve tozmanın içinde, bizzat kendi söylemiyle, kendi cocukluguna benzettigi, beckmanın bu cocuk cok büyük biri olucak dedigi, monkey d. luffyi buluyor.

ve sonrada luffyi beklemek için yine gezip, tozup daha cok parti yapıyor. çünkü ilk misyonunu tamamladı. ne dedi wbye ? kolumu yeni cag üzerine bahse yatırdım. kklik için luffye sapkayı verip ilk görevi tamamladı. ikinci görevide tüm gücüyle ona destek olup kk yapmak olucak. şimdi diyebilirisiniz ki ya luffy ölseydi ? ee işte o zaman luffynin kaderi ölmek oluyor ;) kklik degil :)

onun dısında shanksin ruhaniyeti net. adam egleniyor, geziyor, parti yapıyor. kaderci biri, yinede tayfasını özenle sectigi bence kesin. tek bir durumu var. sevdikleri söz konusu olunca önüne cıkana acırım. çünkü iş ciddiye binene kadar, hiç birsey umrunda degil. marinefordda gördük... geldi savası bitirdi. aynı anda mihawkı gerisin geri döndürebilecek, teache hadi gel deyip, yok sonra dedirtecek, sengokunun bile saygısını kazanıp, savası bitirebilecek, akainuyuda sogukkanlılıkla rahatca tutacak tek kişi zaten dünyada shanksti.

ayrıca bakın e.oda her bir yonkoya cok güclü birer yama yaptı. ben shanksinde bu konuda bos durdugunu sanmıyorum.

kaidonun emrinde shogun var.

linlin , judgeı yanına aldı.

teachin aokijisi var.

cok yüksek ihtimalle, e.oda marcoyu shankse yamıyacak. çünkü bizzat tayfaya cagırma sahnesi çizdi ve tüm tayfayı shankse ölümüne borclu yaptı. e.oda hiç bir kareyi bosa cizmez. marco luffynin emrine girmez. hala daha güc farkı var. ama shanks marco ve kalan wb korsanlarını yanına alırsa, teachlede vs atsa, luffy teachle dövüsürken wgyide tutması gerekse görevini rahatca yerine getirecektir. üstelik diger olusumların aksine shanksin tayfası rogerınki gibi duruyor. yani muhakka sayı üstünlügüne ihtiyacı olacak.

o yüzden kk olmak istemiyor, çünkü kaptanının bekledigi kişiyi buldu amacı onu kk yapmak emin olabilirsiniz diyebilirm ;)

shanks, muhtemelen kaptanı ölünce, ona armagan edilen hasırsapkaya layık bir d. aradı. çünkü roger ve tayfası d. olayını biliyor ve hasırsapka özellikle shankste. onca gezmenin ve tozmanın içinde, bizzat kendi söylemiyle, kendi cocukluguna benzettigi, beckmanın bu cocuk cok büyük biri olucak dedigi, monkey d. luffyi buluyor.

ve sonrada luffyi beklemek için yine gezip, tozup daha cok parti yapıyor. çünkü ilk misyonunu tamamladı. ne dedi wbye ? kolumu yeni cag üzerine bahse yatırdım. kklik için luffye sapkayı verip ilk görevi tamamladı. ikinci görevide tüm gücüyle ona destek olup kk yapmak olucak. şimdi diyebilirisiniz ki ya luffy ölseydi ? ee işte o zaman luffynin kaderi ölmek oluyor ;) kklik degil :)

onun dısında shanksin ruhaniyeti net. adam egleniyor, geziyor, parti yapıyor. kaderci biri, yinede tayfasını özenle sectigi bence kesin. tek bir durumu var. sevdikleri söz konusu olunca önüne cıkana acırım. çünkü iş ciddiye binene kadar, hiç birsey umrunda degil. marinefordda gördük... geldi savası bitirdi. aynı anda mihawkı gerisin geri döndürebilecek, teache hadi gel deyip, yok sonra dedirtecek, sengokunun bile saygısını kazanıp, savası bitirebilecek, akainuyuda sogukkanlılıkla rahatca tutacak tek kişi zaten dünyada shanksti.

ayrıca bakın e.oda her bir yonkoya cok güclü birer yama yaptı. ben shanksinde bu konuda bos durdugunu sanmıyorum.

teachin aokijisi var.

cok yüksek ihtimalle, e.oda marcoyu shankse yamıyacak. çünkü bizzat tayfaya cagırma sahnesi çizdi ve tüm tayfayı shankse ölümüne borclu yaptı. e.oda hiç bir kareyi bosa cizmez. marco luffynin emrine girmez. hala daha güc farkı var. ama shanks marco ve kalan wb korsanlarını yanına alırsa, teachlede vs atsa, luffy teachle dövüsürken wgyide tutması gerekse görevini rahatca yerine getirecektir. üstelik diger olusumların aksine shanksin tayfası rogerınki gibi duruyor. yani muhakka sayı üstünlügüne ihtiyacı olacak.

o yüzden kk olmak istemiyor, çünkü kaptanının bekledigi kişiyi buldu amacı onu kk yapmak emin olabilirsiniz diyebilirm ;)
Bir konuda sana katılmayacam.Bu adamlar paso boş boş gezip tozmuyolar bence.Yasop oğlunu boşa gezip tozmak için bırakmadı bence.Tayfanın var bir amacı ama ucundanda olsa bir tüyo yok mangada.Ama bu adamlar yoğunlar.Mesela 4 yonkonun ve Wg ın olduğu bir dünyada devrimciler nasıl ülke ayaklandırabiliyor?Shanks devrimcileri arkadan destekliyodur belkide.Dragonun Roger korsanları içinde çıkma ihtimali var hala.Bir plan dahilinde çalışıyo olabilirler.Tek yaptıkları Lufyi beklemek olamaz.
Ha birde en zayıf deniz D. klanının evi olablir.Nede olsa Monkey aileside orda Gol aileside.Teachide bu denizde gördük yanlış hatırlamıyosam.Belkide Shanks bile D.

Shanks Luffyi beklemeyi hedef sectiyse sadece , neden yeni dünya gibi bir yeri mesken edinsin?
Neden sürekli başını belaya sokabilecek bir pozisyonda olsun?

Ne diyor Beckman , hükümet yine bizim pesimize düşecek , Shanks ta diyor ki sorun değil bizde onları güzelce karşılarız

Shanks bence sanıldığı gibi başına buyruk değil.
Ayrıca bu denli özenle seçilmiş bir tayfa topladiysa büyük oynuyor demektir.

Birde sadece tayfa değil , Rockstar ile konuştugu yerde bir sürü adamı vardı. Yani gemisi Hasır şapka tayfası gibi de değil.

teachin aokijisi var.

Bu sefer hiç katılmıyorum yorumlarına.

Roger neden şapkayı Shanks'a verdi, Wb savaşında bile vardı. Şapka bence direkt Shanks'ın oldu, tayfa da topladı özenle. Hani bu kadar özel tayfayı çocuk arayan biri neden toplar, hadi toplar diyelim keyif onun sonuçta. Luffy'yi bulduğu gibi şapkayı vermedi, kolu verince bence Shanks'ın hikayesi değişti. O zamana kadar ana karakter kendisi olmak istiyordu koldan sonra Luffy'de bir ışık gördü. Yani bana kalsa emanetçi olmak gibi bir şeyi hiç düşünmedi.

Luffy'yi neden yanına almadı, bu çocuk büyük adam olacak ama bu denizler kimleri kimleri yuttu. Ace en güzel örneği, Luffy de ölse Shanks gibi birinin tüm yatırımı yalan mı olacaktı? Bir çocuk buldum aynı Roger ama çocuk öldü salla o zaman çok basit. Bir çocuk buldum ölmezse Roger olmayı başarırsa ona destek olacağım, bu da çok basit. Bu çocuk Roger olursa zaten destek bulur kendine. Luffy kendi yolunu izlesin falan basit kaçıyor. Shanks'ın eğittiği bir Luffy kral olurdu büyük ihtimal.

K.k olmak da hikaye geliyor bana, yani bu gün Roger gibi biri çıksa tüm yonkouları ezse, onlara son verse, yeni dünyayı tek çatı altında toplasa büyük ihtimal K. K olarak bilinir.

Shanks acaba Ace in Roger in oglu oldugunu biliyor muydu ? East blue ya gelmesi ve direk Ace ve Luffy nin okdugu adaya gelmesi tesaduf mu sizce ?

Luffy nin ilk goruldugi ada ike Ace ile birlikte buyudugu ada ayni yanilmiyorsam.Belki de sapkayi Ace e verecekti onu ariyordu ama Luffy ve kader bu isi bozdu.

Biraz ucuk olabilir ama Shanks Ace in Rogerin oglu oldugunu bilebilir diye dusunuyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık