Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Saklı Tarih ve Antik Silahlar'ın Amacı

Fırlayan akıntı ve düşen gemiler biraz düşünürsek kendi başlarına o kadar da caydırıcı değil. Grand Line'a giren her korsan olabildiğince değişik şartlara kendini hazırlaması gerekir zaten. Log Pose nereyi gösterirse oraya gideceksiniz, başka yolu yok bu işin. Robin'in Grand Line'ın ilk yarısında dediği gibi bu denizde en güveneceğiniz şey log pose. Ve 400 yıl öncesine kadar da ada yeryüzündeydi, büyük bir tesadüf(!) sonucu göğe çıkmasaydı Jaya'ya gelen her korsan ponegliflere erişebilir olacaktı. Tabi Uranüs ile ada göğe yükseltildiyse o zaman başka, bu da 400 yıl Montblanc Norland'ın Altın Şehri göstermek için adaya herkesi getirdiğini gören birinin poneglifi korumak amacıyla adanın o tarafını göğe yükselttiği anlamına gelir ki bu her şeyi değiştirir. Buradan bir komplo teorisi çıkar bak ben söyleyeyim. Çünkü Norland'a kadar büyük ihtimalle Shandia savaşçıları yabancıları adaya bile çıkarmıyordur, çıkarıyorsa bile log pose'ları ayarlanana kadar kalmalarına izin veriyorlardır, Amazon Lily'de Law'un tayfaya yapılan muamele gibi. Kendi şehirlerine bile sokmuyorlardır, Altın Şehri kesin göstermemişlerdir.

@çiköfte teori genel manada mantıklı olmuş ama sanki bir şeyler oturmuyor gibi ya da benim içime sinmedi ama ne diye sorsan söyleyemem. Scaling The Red Line da hoşuma gitmişti ama tam olmamış gibiydi, seriyi en genel biçimde ele alan teorilerle alakalı bir sıkıntım var galiba. Uranüs fikri çoğu kişi gibi benim de hoşuma gitti, o güzel olmuş. Eline sağlık.
Uranüs'ün genelin dışında Poneglif özelinde de anormallikler oluşturduğu varsayımı zorlama olarak ifade etmiştim zaten. En azından daha çok doğal yerinde poneglif görmemiz gerekiyor. Yoksa cebren ve hile ile teorisine eklettirirdim bu düşüncemi : ))

dğerlendürme ne yav :ehe:
Hiç sorma tel kurbanı oldum : ))
Vefasızsın hocam, yaranılmaz sana. :D Neyse teorim ile ilgili yorum yapacağında görüşürüz, kib. :byee:
Mesajımın bir vefasızın konuyu sabote etmesi olacağını söylemiştim zaten : ))

Son düzenleme:
Derleme olarak güzel lakin teori olarak fazla zorlama olmuş.

OP coğrafyasinın bugünkü haline Uranüsle getirilmesi fazla muğlak, nasıl bir silah bu, ne etkilere sahip ve ne yapmış, o döndüren dağ nasıl oluşmuş vs ben bugünkü coğrafyanın 1000 yıl önce de aynı olduğunu düşünüyorum. Keza sonradan olma gibi de durmuyor açıkçası.

Diğer yandan Sanji All Blue yu bulmaya gitti onu yaratmaya çalışmayacak bulacak. Efsanelere konu olmuş bu yerin halihazirda var olduğuna inanılıyor yani. Yoksa pedronun dinamitlerinden 10 tane koyup patlatsınlar red line ı. Seriyle bağdaşmadığını düşünüyorum. :)
Teşkkür ediyorum öncelikle. Ben kayıp dönemle ilgili derlemelerin hepsini zorlama buluyorum, senin de teorimi zorlama bulmanı anlıyorum. :) Teorileri okuyup içime en sinen hale getirdim zaten bir nevi.

Aradan 900 yıl geçmiş, her şey muğlak zaten. Uranüs nasıl bir şey çıkacak merakla bekliyoruz. Ama gökyüzü tanrısının ismini alan şeyden ilginç bir şeyler bekliyor insan.

Sanji ile ilgili dediklerine ben de kafa yordum. Ama eskiden kara bütündü, uranüsle dağıldı gibi teoriler de benim içime sinmedi. All Blue'nun Raftel civarı küçük bir yer çıkma durumu da cazip gelmiyor açıkçası. Ama grandline'da şafağın geleceğine inananlar arasında, Antik Krallık'ın All Blue oluşturma fikri de nesilden nesile aktarılıp efsane olmuştur belki.

Güzel olmuş ellerine sağlık.Yalnız anlamadığım bir nokta var.Antik krallığın planına 20 krallık ve müttefikleri neden karşı çıkıp savaş açıyor?Aydınlatırsan sevinirim :D

Fırlayan akıntı ve düşen gemiler biraz düşünürsek kendi başlarına o kadar da caydırıcı değil. Grand Line'a giren her korsan olabildiğince değişik şartlara kendini hazırlaması gerekir zaten. Log Pose nereyi gösterirse oraya gideceksiniz, başka yolu yok bu işin. Robin'in Grand Line'ın ilk yarısında dediği gibi bu denizde en güveneceğiniz şey log pose. Ve 400 yıl öncesine kadar da ada yeryüzündeydi, büyük bir tesadüf(!) sonucu göğe çıkmasaydı Jaya'ya gelen her korsan ponegliflere erişebilir olacaktı. Tabi Uranüs ile ada göğe yükseltildiyse o zaman başka, bu da 400 yıl Montblanc Norland'ın Altın Şehri göstermek için adaya herkesi getirdiğini gören birinin poneglifi korumak amacıyla adanın o tarafını göğe yükselttiği anlamına gelir ki bu her şeyi değiştirir. Buradan bir komplo teorisi çıkar bak ben söyleyeyim. Çünkü Norland'a kadar büyük ihtimalle Shandia savaşçıları yabancıları adaya bile çıkarmıyordur, çıkarıyorsa bile log pose'ları ayarlanana kadar kalmalarına izin veriyorlardır, Amazon Lily'de Law'un tayfaya yapılan muamele gibi. Kendi şehirlerine bile sokmuyorlardır, Altın Şehri kesin göstermemişlerdir.

@çiköfte teori genel manada mantıklı olmuş ama sanki bir şeyler oturmuyor gibi ya da benim içime sinmedi ama ne diye sorsan söyleyemem. Scaling The Red Line da hoşuma gitmişti ama tam olmamış gibiydi, seriyi en genel biçimde ele alan teorilerle alakalı bir sıkıntım var galiba. Uranüs fikri çoğu kişi gibi benim de hoşuma gitti, o güzel olmuş. Eline sağlık.
Sağolasın. Oturmaması çok normal, çok az şey biliyoruz eskiye dair ve fazlaca genelleme yapıyoruz. Aslında Roger ve güçlü korsanlardan önce, hükümet nasıl poneglifleri bulup el koymuyor, o başlı başına bir muamma. Bu konuda çözümü de ben Grandline'ı Antik Krallıkça Uranüse yaptırarak buldum kendimce. :)

Shandora hakkında söylediklerin, büyük kudretli bir güç faktörünü gündeme getirir. Matrix'e, Lost'a kadar gideriz. :D

Güzel olmuş ellerine sağlık.Yalnız anlamadığım bir nokta var.Antik krallığın planına 20 krallık ve müttefikleri neden karşı çıkıp savaş açıyor?Aydınlatırsan sevinirim :D
Bingo!.. Teorimi uzatmadığım, bence en büyük boşluk kısmı o. Kim değinecek diyordum. O sen oldun, teşekkür ediyorum. :D Bu teoriye yakın bir şey çıkarsa, Oda'nın çok güzel bir neden bulduğuna şüphe yok. Benim fikrime gelirsek:

20 Krallık ve Antik Krallık arasında, ırkçılıktan kaynaklanan bir gerilimin zaten var olduğunu düşünüyorum. Belki sadece balık adam kısmını değil, AK Redline'ın birkaç kısmını Plütonla patlatarak, dostu olduğu adalarla ve ırklarla daha kolay bir iletişim kurmak ister. 20 Krallık da düşmanlarının birlik olup güçlenmesini istemediğinden, aradaki gerilimi savaşa taşımıştır. Diğer taraftan böcek gibi gördükleri güçlü Balıkadamların su altında zulüm etmeye devam edip, su üstünde müttefikleriyle birlik olmalarına karşı çıkarlar.

Teorin güzel kardeş ilk önce sağlık.Benim eleştiri değilde kafama yatmayan bi yer var.Mesela burası: lk hedef, Redline’ın BAA kısmını patlatmak ve Balıkadamları yeryüzüne kavuşturmaktır. Ayrıca böylece iki denizin ayrılığına son verilip, ‘All Blue’ oluşturulacaktır. Bu amaçla Antik Krallık Plüton’u icat eder. Balıkadam marangozları da halklarının güvenle yeryüzüne ulaşmaları için Noah’ı inşa eder. Poseidon olarak anılan Denizkızı da Noah’ı çekmeleri için, deniz krallarına emir verme gücünü kullanacaktır. (Teorimin bu kısımları, Endonezyalı One Piece okuyucularının yaptığı şu teoriyle benzerlik göstermektedir.)

Bence balık adamları yeryuzune gondermek balık adam adasını patlatmak iyi bir sebep değilmiş gibi gözüküyor.Bence plüton daha farklı bir amaç doğrultusunda ateşleneçeği dusunuyorum tabi bu benim dusuncem.

@justahuman teşekkür ederim. Bence sen de teori yazmalısın, anlatasın var bir şeyler senin de, baksana teorim kadar eleştiri yazmışsın. :D
Ben Teori yazabilecek kadar seriye hakim değilim. Çünkü Sadece animeden ve başta dövüşler olmak üzere birçok şeyi atlayarak izledim. Ayrıca araştırma yapmak için de yeterli azme sahip değilim. Ben yiyiciyim, teori okumak One Piece hakkında farklı fikirler okumayı çok seviyorum. Ama gayri ciddi olduğum noktalar olmakla birlikte ortaya attığım fikirde (teori diyebilmem için daha fazla dayanağa ihtiyacım var) olmasını beklediğim noktalar elbette var.

Şimdi başlıyorum Punchlara. Yazım bittiğinde yüzün 3 gün dışarı çıkamayacak halde olacak :p
Savaşı kaybedip mimlenen tarafın, damgalanıp tehlikeli olmasın diye dağıtılması da olası evet. Ancak teorime göre, Uranüs'le grandline'ı oluşturup, poneglif yapan bir soyun; bu kadarla 20 krallığın elinden kurtulacağını sanmıyorum. Mutlak adaletçi Akainu'dan bin beterlerdir bence. Ayrıca D.ler hakkında söylediğimi destekleyen bir teorim daha var, bir ara onu da paylaşırım. :)

Son günlerde önünü alamadığımız Shanks fanlığın bu konuya da sirayet etti demek. :D
Savaşı kaybedenlerin mimlenmesi düşüncesi. Oda'nın esinlenebileceği kadar yaygın bir olay olmamakla birlikte herkesin aklına gelebilecek mantıklı bir ihtimal. Bununla birlikte daha ağırlıklı olarak kendilerinin koyduğu vb. düşüncelerin fazlasıyla ortada dolaşması sebebiyle biraz daha farklı olan -onlara bu ismin mimlemek amacıyla koyulduğu- ihtimalini seçmesi de Oda'ya yakışır bir tavır olur.

Ve bu durumu ana teorine değil. -D.- olayına bir alternatif olarak sundum. Bununla birlikte -sanmamana sebep olan- Akainu'nun mutlak adaleti maalesef fikirlerimize ket vurmamalı. Zira Aokiji'nin adaleti var. Kizaru Adaleti var, Saul kafası yaşayan var, Roger'in oğlunu kurtaran Garp kafası var. Var oğlu var yani. Yani birilerinin çocukları veya yaşlıları kurtarmış olması veya -affedilmeleri- için öncü olması ancak bununla birlikte diğerlerinin de tedbiren onları -D.- adı ile mimlemiş olması durumuna engel değil öne sürdüğün gerekçe. Yani -D.- hakkında iki farklı seçenekte aynı olabilirliğini koruyor. Senin teorinle de çelişmiyor.

Zaten bu teoriyi yazma sebebim ve onu özgün kılan Uranüs'e yaklaşımım oldu.

Alabasta Çölü, fırlatan akıntı gibi durumları düşündüm :D, Uranüs'e bilinçli olarak yaptırılmış olma olasılıkları çok yüksek. Ancak onların zorluklarının yanında, önemli olan şu: O zamanlar grandline yeni oluşturulmuş, bir şekilde girsen bile, daha 'logepose'lar icat edilmemiş, ordan oraya savrulursun. Grandline'a özel pusulaların yapımı bile manyetizma, hava şartları vs. zorluklarından dolayı zaten çok uzun yıllar almıştır. Daha sonrasında, poneglif adalarının şartları, yanlış kişiler için tuz biber olmuştur tabi.
Uranüs konusunda seni tekrar tebrik edip. Şöyle de bir detay düşüyorum. Gel bu anormallikleri oluşturanlara Antik Silahlar deyip geçelim. Ki aslında teorin de de böyle zaten hemen hemen her antik silahın belirli bir payı var bu anormalliklerde.

Benim Anormalliklerin poneglif özelinde de olabileceği düşüncemin zorlama bir düşünce olduğunu ifade ettim zaten. Ancak dediğim gibi doğal yerinde bir kaç poneglif daha görürsek bu fikir de kuvvetlenebilir. Ancak söz ettiğin logeposeler falan bu duruma engel teşkil etmez. Çünkü Karanlık çağ ile ilgili fazla bir fikrimiz olmasa da teknoloji anlamında One Piece güncelinden daha gelişmiş ve daha teknlolojik olma ihtimalleri bile var bana göre. Yani o zamanın şartların da da bir şekilde yolculuk sağlanıyor olabilir. Ve insanları uzak tutacak belirli anormalliklerle oluşturulacak söylentilerin insanları uzak tutma anlamında faydası olacağı düşünülmüş olabilir. Ama dediğim gibi bu düşüncem zaten zorlama ancak ortaya engel olarak sunduğun husus bir engel değil.:hıh:

Teorime göre Antik Krallık'ta yaşamış herhangi bir ırk D. olabilir. Poseidon ise ancak Balıkadam Adası kraliyetinin soyundan olabilir. Kraliyet ailesinin de başka bir yerde yaşayacağını sanmıyorum, kutsal ejder mi bunlar?

Uranüs'ün canlı değil, icat olduğunu düşünüyorum ben. Ya ayda ya Raftel'de çıkacak gibi geliyor bana. Ayda çıkarsa onu getirecek yaratıklara ihtiyaç duyabiliriz. O yaratıkları yönlendirecek kişi de Luffy olur, Momo gibi biri olur, olur da olur ama Shanks bizımla deyılsın.
Düşüncene saygı duyuyorum ancak Uranüse dayalı alternatif olarak ortaya bıraktığım fikircikle ilgili değil bu düşüncen. Başka bir varsayım. Bu fikrin elbette olabilir ama bağımsız bir fikir sunup Shanks'e o olamaz demek birini fanlıkla suçlarken haterlik çukuruna düşmek olmuş:a:

--

Şimdi yüksek müsaadenle ben -fan-lığa devam edeceğim.

Flashback ve edit:

D.lerin farklı ırklardan olabileceği belli zaten, ben de aynı gayeyi taşıyarak bir araya gelen antik krallıkta yaşayan varsa farklı ırklar ve müttefikleri diye düşünüyorum.Teorinde belirttiğin çerçevede D. adı bu kişilerin bir araya gelerek oluşturdukları gruba verdikleri isim olabilir. @amaneden'in teorisindeki Dawn ya da başka bir şey.

Bununla birlikte Antik Krallığın karşısında yer alan devletlerin bu gruba mimleme anlamında verdikleri isim de olabilir @Kensei'nin teorisinde ki Devil ya da benzeri bir açıklaması da olabilir. Bizim tarihimizde de var zararlı görülerek sürgün edilenlerin ismine belirleyici bir unsur koyma iddiaları bulunmaktadır. O konu hakkında pek konuşmak istemiyorum ilgisi olan araştırabilir. Yani tanrıların doğal düşmanı olanları bilmek ve tedbir almak amacıyla kazandıkları savaş sonucunda yaşamalarına izin verdikleri bu gruba mensup ailelerinin adına yaşlılara, kadınlara, çocuklara, vs. D. eklemiş olabilirler.

Ne Poseidon’un bir nevi kendisi/kullanıcısı olan Shirahoshi'nin ne de ailesinin tam adını bilmiyoruz. Onların adın da D. olabileceği gibi. D. grubuna dahil olmalarına rağmen onların gruptan olduklarını belirliyici unsur olarak zaten Poseidon olması sebebiyle onları daha fazla zor durumda bırakmamak adına isimlerine D. eklememiş olabilirler. Bu da şu anlama gelebilir. Uranüs'ün de bir kullanıcısının/kendisinin Shirahoshi benzeri bir durumu var ve onun da adında D. yok
Şimdi sorarım eğer bu Uranüs gördüğümüz karakterlerden biri ise bu kim olabilir.?
Evet diyelim ki ben çok koyu bir fanım. Ama eğer bu fikir doğru çıkarsa gördüğümüz karakterler arasında durmadan gizem kazan Akagami no Shanks Uranüs olmaya yatkın kişi demek fanlık olmaz ama bu fikir doğru çıksa bile bu asla Shanks olamaz demek haterliktir. (Tabiki ciddi değilim heterlik konusunda : )))

Antik silahların geneliyle ilgilide böyle bir tablo oluşacağını düşünüyorum.

Antik Silahlar;

Pluton, yapılmış, planları vs olan ve bir silah olarak kullanılacak bir gemi

Poseidon, Shirahoshi'nin kendisi olsa bile temelde asıl silah Deniz Kralalları'nı silah gibi kontrol etme/emir verme gücü.

Uranüs, ise farklı olarak bir kişinin bir soyun kendi gücününü silah olarak kullanması olabilir belki.

Oda konun iyice dallanması sebebiyle. Nasıl ki rafteli 4 adanın kesişimine koydu. Antik silahları da. Pluton, Poseidon ve Uranüs adı altında üç ana başlığa dönüştürebilir. Yani Momo'yu da Poseidon'a ekleyebilir. Çünkü Luffy ya da Roger'den çok daha öte ve Shirahoshi'ye çok ama çok benziyor.

Shanksle ilgili WB ile karşılaşmalarında ya da Luffy ile ilgili tepkisinde anlık hava değişimi Kral Hakisi ile ilgili olabileceği gibi. Bu Uranüs gücüne ilişkinde olabilir. Ve yine Shirahoshi'nin ataları gibi D. eklenilmemiş olan Shanks'in soyundaki atası havayı bile etkileyebilen bu Uranüs gücü ile anormalliklerde pay sahibi olmuş olabilir.

Yine belirli hava olayları ile gördüğümüz Dragon'un meyve sahibi olduğunu. Roger'in ise Strong World'de kullanılan ifadelerle birlikte. Luffy'deki kadere/şansa sahip olduğunu düşündüğüm için ayrı tutuyorum.

Fanlık vs. ne denilirse denilsin. Uranüsle ilgili fikrini ilk belirttiğin andan beri bu fikir dönüp dolaşıyor kafamda. Madem pek teori tartışılmıyor ben de en azından teorin sayesinde oluşmuş fikri paylaşayım ki teori içinde teori tartışalım dedim.

İşin şakası bir yana ciddi manada teorini sabote etmiş olabilirim. Bunun için ayrıca;

Ayrıca sıradaki teorini de zevkle okumayı bekliyoruz. Bana armağan etmez isen sabote edilme ihtimalinden de kurtulmuş olursun. Artık bu tecrübeye de sahipsin : ))

Mimlenme olayını düşündüm ve katılmıyorum. Çünkü elimizde Ace gibi bir örnek var. Ace annesinin hamileliğinin 20. ayında doğuyor. Bu çocuğu Garp ve annesi biliyor. Bu çocuğun ismini onlar koyuyor. Hükümet çocuğun D. olduğunu bilmiyor, hatta çocuğu da bilmiyor. E şimdi bu çocuk nasıl mimlensin veya mimleneceğini bile bile niye adına D. koyuyorlar? Hükümet D. olanların hepsinin çocuklarını biliyor mu ki mimlesin? Bence aralarındaki bağı ifade eden bir şey bu D. Hükümetin verdiğini düşünmüyorum.

Teorin güzel kardeş ilk önce sağlık.Benim eleştiri değilde kafama yatmayan bi yer var.Mesela burası: lk hedef, Redline’ın BAA kısmını patlatmak ve Balıkadamları yeryüzüne kavuşturmaktır. Ayrıca böylece iki denizin ayrılığına son verilip, ‘All Blue’ oluşturulacaktır. Bu amaçla Antik Krallık Plüton’u icat eder. Balıkadam marangozları da halklarının güvenle yeryüzüne ulaşmaları için Noah’ı inşa eder. Poseidon olarak anılan Denizkızı da Noah’ı çekmeleri için, deniz krallarına emir verme gücünü kullanacaktır. (Teorimin bu kısımları, Endonezyalı One Piece okuyucularının yaptığı şu teoriyle benzerlik göstermektedir.)

Bence balık adamları yeryuzune gondermek balık adam adasını patlatmak iyi bir sebep değilmiş gibi gözüküyor.Bence plüton daha farklı bir amaç doğrultusunda ateşleneçeği dusunuyorum tabi bu benim dusuncem.
Sağolasın kardeş. Plutonun farklı bir yerde kullanılacağını düşünüyorsan, olabilir. Eğer ki BAA için farklı bir nedenden bahsediyosan şu açıklamam var, belki soru işaretlerini azaltır:
Bu teoriye yakın bir şey çıkarsa, Oda'nın çok güzel bir neden bulduğuna şüphe yok. Benim fikrime gelirsek:

20 Krallık ve Antik Krallık arasında, ırkçılıktan kaynaklanan bir gerilimin zaten var olduğunu düşünüyorum. Belki sadece balık adam kısmını değil, AK Redline'ın birkaç kısmını Plütonla patlatarak, dostu olduğu adalarla ve ırklarla daha kolay bir iletişim kurmak ister. 20 Krallık da düşmanlarının birlik olup güçlenmesini istemediğinden, aradaki gerilimi savaşa taşımıştır. Diğer taraftan böcek gibi gördükleri güçlü Balıkadamların su altında zulüm etmeye devam edip, su üstünde müttefikleriyle birlik olmalarına karşı çıkarlar.
@kuroashi.no.sanji1993 hükümet mimlediyse de yüzyıllar önce d. Adını vermiş ve d.ler bile bu adı nasıl aldıklarını unutmus olabilir diyecegim ama Roger her seyin farkinda D. Adını verme derdi Rouge'a o zaman. Belli ki D. bir gurur kaynağı. :D Ayriyetten Roger'in oğlunu bile her delikte arayan hükümet, Antik Krallık'ın çocuklarını öylece bırakacak değiller sanki, ataları da günümüz Kutsal ejderleri gibiyse her birini köle yapardı.

@justahuman Sana sonra geleceğim, ağır ateste, yavaş yavaş. :D

Mimlenme olayını düşündüm ve katılmıyorum. Çünkü elimizde Ace gibi bir örnek var. Ace annesinin hamileliğinin 20. ayında doğuyor. Bu çocuğu Garp ve annesi biliyor. Bu çocuğun ismini onlar koyuyor. Hükümet çocuğun D. olduğunu bilmiyor, hatta çocuğu da bilmiyor. E şimdi bu çocuk nasıl mimlensin veya mimleneceğini bile bile niye adına D. koyuyorlar? Hükümet D. olanların hepsinin çocuklarını biliyor mu ki mimlesin? Bence aralarındaki bağı ifade eden bir şey bu D. Hükümetin verdiğini düşünmüyorum.
Elbette olmaya bilir ancak benim söylediğim şeyin Ace ile alakası yok. Ace'in D. olması da gerçekte Rogerle ilgili olsa bile resmiyette Garpla alakalı. Garp her ne kadar D.'de olsa. Muhtemelen kendisine öğretilen çarpıtılmış gerçekle büyümüş ve kendisi zararlı görülmüyor. Bu olayda en başında savaşı Antik Krallığın kaybetmesi ile ilgili olduğu için de yüzyıllar sonra olan Roger'in çocuğunu tespit edememeleri ile alakası yok. O zaman savaşta sağ kalan çok azınlık bir gurup için söz konusudur eğer olursa.

Goresei gibi nadir kişiler tamamen bilse de denizci liderleri de belirli bir oranda biliyor olabilir. En azından D. ise dikkatli olun diyecek kadar. Ajan rosinante de bunu bildiği için Lawa gizle demiş olabilir. Yani uyarısının sebebi Dof. belki. Ama D. hakkında belirli oranda bilgi sahibi olması çocukken kutsal ejder olmasından ziyade denizci ajanı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Yani Koskaca WB'nin bilmediğini ajan Rosinante biliyor olabilir. Demek istediğim mimleme olsun veya kendileri koymuş olsunlar her ihtimalde tam anlamını en zirvedekiler dışında bilmiyorlar. Ama bir çok kişi. Kutsal ejderlerin/tanrıların doğal düşmanı ilan edildiklerini biliyorlar. Bu sebeple genel olarak hakkında bilgi olunmayan bu durum zaman geçtikçe olumlu veya olumsuz kimsenin umursamadığı bir hal almış. D.'yi olumlu bilenler bile daha çok Roger Kaynaklı biliyorlar muhtemelen ilk anlamı olumlu da osla olumsuzda olsa anlamı/açılımı hakkında pek kimsenin malumatı yok.

Söylediğin husustan çok mimleme olmamasına dayanak olarak gösterilebilecek. Rogerin bana Gold Roger diyorlar demesi var. Orada denizcileri kast ediyor yanlış hatırlamıyorsam. Ama o da Roger'in Rafteli fethinden sonra gerçekleşiyor ve belirli bir oranda duyulabilecek sempatinin D. lere duyulmasını önlemek için ona Gold demiş olabilirler. Tabi bunlar hep fikircik maksat fikir bolluğu olsun : ))

Ancak genel anlamda D.'nin Dawn veya bu manada olumlu olma ihtimali artıyor. Çünkü gittikçe gururla söylenmeye başlandı. Yani Antik Krallık ve müttefiklerinin kendilerine verdikleri isim olma ihtimali gittikçe artıyor. Zaten dediğim gibi açılımı Devil gibi olumsuz bir şeyde geçerli olur bu mimleme. Örgütlerin İsmini kendi koyarken Olumlu ve gurur duyulacak kelimeler koyar. Devletler nezdinde ise eğer illegallerse ya başka bir olumsuz bir ifade kullanırlar ya da sonuna terör örgütü eklerler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık