Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Opening 19 "We Can!" ve Silver Mine Arkı [26 Haziran]

Bana basit gelen kısmı söyleyeyim. Şimdi kendi hastalandığı için falan ara veriyor orada sıkıntı yok ama bu japonların özel günlerine falan denk geliyor ya o zaman da bölüm yok, ona da tamam. Ertesi hafta bölüm veremediği için 2 bölüm vermiyor, işte bu bana samimi gelmiyor, bu tamamen ticari kaygıdır. Toei kötüyse de onlar ile iş birliği yapan da kendisi, demek ki yapılan işten memnun ya da en çok parayı Toei veriyor. Sonuçta bu işin başında Oda var ve en büyük başarıda da onun başarısızlıkta.
Ticari kaygı mı? Adam zaten her yıl ortalama 25-30 milyon dolar para kazanıyor. Yani bu kadar kazancın içinde bu adam enayi mi günde 2-3 saat uykuyla bu kadar süre mangayı çıkarmaya devam etsin? Bu arada bu uyku olayı düzenli şekilde haftalık manga çıkaran tüm mangakalar için geçerlidir.

Anime Toei'ye yeni verilmiş değil. Yıllardır yapan şirket. Anime yapılacak denir anlaşılır, şirket isterse ana materyal olan mangaya uyar isterse uymaz. Anime için Oda ile değil yayıncı kuruluş ile anlaşılıyor bu arada. One Piece'in yaratıcısı Oda ama One piece'in pazarlanması vs. bu tür şeylerin hakkı yayıncı kuruluşa ait.

Bu arada çıkarmadığı bölümü niye vermiyor mantığınıda anlayamadım. @twei yazmış zaten. Adamlar bölümü bitirme, sonraki bölüme geçme temposuyla haftayı zar zor yetiştiriyorlar sen verdiği aradan dolayı niye vermediği bölümü vermiyor diyorsun.

Mantığını tam anlamadım. Adam hasta olduğu için 4 haftada 1 kere tatil yapıyor ve sen diyorsun ki neden 1 hafta ara verdikten sonra diğerinde 2 bölüm vermiyor. Ee ne anladım ben tatilden o zaman :S Adam yine aynı sayıda manga çıkaracaksa ne anlamı kalıyor la. Hasta haliyle manga çıkaran mangakalardan biri bu herif yapma etme.

Ph toplu izlemeden güncel izlemiş adam ondan tepkisini gösteriyor sen toplu olarak izleyip yorum yaparım diyorsun :S Uykun falan mı var git uyu biraz be.
Bence sen uyu, ne dediğimi anlamamışsın.:T
Ph'ı bende toplu izlemedim BAA'da dahil, ama Skype falan toplu izlemiştim, kıyaslamam için ona da toplu bakmam gerek dedim. @hdbfresh

Ben anlatamadım sanırım, hastalık arasından bahsetmiyorum, bu adamların bayram gibi özel günleri yüzünden verilen arayı diyorum. Yani tatil yüzünden veremediği bölümü sonra vermiyor, yanlış mıyım? Yoksa niye hasta oldu demiyoruz. Bleach'in animesi gayet güzel, bu konuları çok bilmesem de mangakanında söz hakkı illaki vardır ve kendi mangasının animesinin durumu ortada. Eğer bir şey yapmıyorsa sadece anime şirketine suç atarak olmaz diyorum.

Ticari kaygı olayını niye Oda tarafından bakıyorsunuz ki, bu manganın çıktığı dergi 2 bölüm verse hiç bir şey elde etmeyecek, ben onlar açısından söyledim. Op ne kadar uzun sürerse o kadar çok kazanırlar. Animeside o kadar uzun devam eder. Naruto bitirmemek için fillerin içinde filler yapıyor neredeyse.

Ben resmi bayram günü çalışmadığım için haksızlık olmasın, gidip sonraki pazar ekstra çalışayım öyleyse :/

Bence sen uyu, ne dediğimi anlamamışsın.:T
Ph'ı bende toplu izlemedim BAA'da dahil, ama Skype falan toplu izlemiştim, kıyaslamam için ona da toplu bakmam gerek dedim. @hdbfresh

Ben anlatamadım sanırım, hastalık arasından bahsetmiyorum, bu adamların bayram gibi özel günleri yüzünden verilen arayı diyorum. Yani tatil yüzünden veremediği bölümü sonra vermiyor, yanlış mıyım? Yoksa niye hasta oldu demiyoruz. Bleach'in animesi gayet güzel, bu konuları çok bilmesem de mangakanında söz hakkı illaki vardır ve kendi mangasının animesinin durumu ortada. Eğer bir şey yapmıyorsa sadece anime şirketine suç atarak olmaz diyorum.

Ticari kaygı olayını niye Oda tarafından bakıyorsunuz ki, bu manganın çıktığı dergi 2 bölüm verse hiç bir şey elde etmeyecek, ben onlar açısından söyledim. Op ne kadar uzun sürerse o kadar çok kazanırlar. Animeside o kadar uzun devam eder. Naruto bitirmemek için fillerin içinde filler yapıyor neredeyse.
Hangi manga veriyor tatilden dolayı çıkmayan bölümü? Böyle bir mantık mı olur? Yani bayram tatilinden sonra patronun gel bayramda nasıl olsa yattın bunu telafi etmemiz lazım dese zoruna gider değil mi? Heralde mangakalar için oturduğu yerden para kazanıyor mantığı güttüğün için öyle düşünüyorsun.

Yayıncı kuruluş tabiki para kazanmak için yapıyor. Okuyucuya ne, okuyucuya 10 bölümde versen doymaz, nerede 11. bölüm der. Duygusal yaklaşıyorsun.

Hangi manga veriyor tatilden dolayı çıkmayan bölümü? Böyle bir mantık mı olur? Yani bayram tatilinden sonra patronun gel bayramda nasıl olsa yattın bunu telafi etmemiz lazım dese zoruna gider değil mi? Heralde mangakalar için oturduğu yerden para kazanıyor mantığı güttüğün için öyle düşünüyorsun.

Yayıncı kuruluş tabiki para kazanmak için yapıyor. Okuyucuya ne, okuyucuya 10 bölümde versen doymaz nerede 11. bölüm der. Duygusal yaklaşıyorsun.
Bu tatil derginin çıkmadığı güne denk gelse dergi yayınlanmayacak mı? Ayrıca bu adam işçi ya da memur mu, elinde bölümü hazır yok mu? Bu tatil işi 19 mayıs gibi değil mi, atıyorum Cuma günü çıkıyorsa tatil o zamana denk geldi diye dergi çıkmıyor ama pazar olsa yayınlanacaktı. Yani her şey hazır ama tatilden dolayı vermiyorlar. Bu dergini kendi politikası da olabilir. Ticari olarak yaptıkları doğru zaten ben tamamen duygusal olarak bakıyorum, yoksa fazla fazla verseler 1 sene erken bitince yerine bir şey bulmaları gerekecek.

Ft bir ara baya iki sayı verdi.

Bu tatil derginin çıkmadığı güne denk gelse dergi yayınlanmayacak mı? Ayrıca bu adam işçi ya da memur mu, elinde bölümü hazır yok mu? Bu tatil işi 19 mayıs gibi değil mi, atıyorum Cuma günü çıkıyorsa tatil o zamana denk geldi diye dergi çıkmıyor ama pazar olsa yayınlanacaktı. Yani her şey hazır ama tatilden dolayı vermiyorlar. Bu dergini kendi politikası da olabilir. Ticari olarak yaptıkları doğru zaten ben tamamen duygusal olarak bakıyorum, yoksa fazla fazla verseler 1 sene erken bitince yerine bir şey bulmaları gerekecek.

Ft bir ara baya iki sayı verdi.
Jump'ın dergi sayılarını numaralandırma şekli ile derginin çıkış zamanları hemen hemen her sene aynı tarihlere denk geliyor. Adamların derginin çıkmadığı tatilleri 1 hafta falan sürüyor. Bunlarda işte derginin çift sayı adı altında çıktığı tatiller. Senin dediğin 19 Mayıs şeklinde 1 gün süren tatilleri eğer pazartesiye denk geliyorsa dergi cumartesi günü yani 2 gün falan erken çıkıyor. Yani dergi yılda sadece 4 hafta çıkmıyor.

@gyjbsch ft on sayı verse ne olacak yahu? :)
Adam 20 senedir durmaksızın çiziyor üstelik o iş o kadar kolay değil. Oda çalıştığı her hafta bi bölüm çizmek zorunda ekstra yaptığı şeyleri sayma bile. Üstelik adam özeniyor. Arka planda çizdiği güzel detayların haddi var hesabı yok. 20 gün önceden veriyormuş sayıyı. Yani öyle elinde fazladan 5-10 sayı yok. He çalışmaları, notları, senaryoları, geçmişleri falan vardır ama bölüm başka bi şey. Adam senede kırka yakın sayı vermiş en az. Odayı eleştireceğimiz son şey çalışması olur. Bi de ft ne yahu ayıptır kıyasladığın seriye bak. :(

Filler arclarda ara ara foreshadowing olabiliyormuş. Oyle bir yazı okumuştum ama uzun zaman önceydi bulamam şimdi yazıyı. Punk hazarda benzeyen bir ada falan gösterilmiş, ya da lufynin hayvanları anlayabildiği ilk filler bölümlerde gösterilmiş. Tam hatırlayamıyorum diğerlerini.

Demek istediğim Oda yapımcı ekiple fikir alışverişinde bulunuyor mudur? Yoksa ordan esinlenip hikayeye mi eklemiştir? (Biraz absürd oldu ama :ehe:)

Kocaa luffy ve barto nasil kaciriliyo yahu.Kaciran korsan tayfasi totalde ya amiral gucu olmali yada ellerinde kairoseki'den mermiler olmali.

Zou Ark Görseli

Silver Mine Arkı: Hikaye ve Ekip

Hasır Şapkalar'ın maceraları Yeni Dünya'da Going Luffy Senpai ile Zou'ya doğru ilerlerken devam ediyor. Bir gece Luffy ve Bartolomeo, kadın bir korsan olan Desaira ve onun savaş teknesi ordusu tarafında yakalanır. Desaira ve ordusu, merkezi ıssız ada Silver Mine'da bulunan ve büyük bir organizasyon olan Silver Korsanları Birliği'nin bir parçasıdır. Liderleri "gutsu gutsu" meyvesi kullanıcısı, eriten adam Bill. Silver Korsanları Birliği, Bill'in güçlerini kullanarak çeşitli silahlar oluşturduğu güçlü bir silahlı grup. Luffy ve Bartolomeo adadan kaçıp yoldaşlarına kavuşabilecekler mi? Desaira'nın geçmişinde Bartolomeo ile ilgili ne var ve ilişkileri ne? Ve gümüşü manipüle edebilen Bill ve Altın İmparator Gildo Tesoro arasndaki bağlantı ne?

Bill:
Silver Korsanları Birliği'nin lideri ve "Gutsu Gutsu no Mi" kullanıcısı olan eriten adam. (Maden eritmek.)

Dezaia (Desire):
Bir "yankee" veya Japon sokak eşkiyalarını andıran uzun bir ceket giyen kadın bir korsan. Bartolomeo ile derin bir bağı var.

Peseta:
Bill'e hayran ve Silver Korsanları Birliği'nin tepe üyelerinden biri.

Aberon (Aveyron):
"Koro Koro no Mi” kullanıcısı. Aberon bir demiryolu arabası olarak bilinir. Ayrıca şeytan meyvesi ile bir şeyleri haddeleyebiliyor. (Haddelemek: Metal malzemeye şekil verme ve işleme yöntemi.)

Tanaka:
Tesoro'nun ekibinden "Nuke Nuke no Mi" kullanıcısı. (Film Gold başlığında paylaşılmıştı.)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık